fbpx Problemowe toalety | Strzelec Opolski

Problemowe toalety

Problemowe toalety

Artykuły : 
Numer wydania: 

O problemie z publicznymi toaletami w Strzelcach Opolskich pisaliśmy już kilkukrotnie. Sytuacja miała ulec poprawie po wybudowaniu parkingu w pobliżu prokuratury, gdzie ustawiono budki z WC. Jak się okazuje, niekoniecznie jest lepiej...

 

- Była u mnie rodzina z Niemiec, pojechaliśmy do miasta i postanowiliśmy, że zaparkujemy na nowym parkingu koło kościoła. Chcieliśmy skorzystać z toalet, które tam stoją. Toalety przyjęły pieniądze, ale drzwi się nie otworzyły. Był z nami pan, który zadzwonił pod wskazany numer, za pierwszym razem dostaliśmy informację, że ktoś do nas podejdzie za chwilę, czekaliśmy więc 15 minut, nikt jednak się nie pojawił. Ten pan zadzwonił jeszcze raz, ale nikt już nie odbierał. Z tego co słyszeliśmy, to nie jest pierwsza tego typu sytuacja, że te automaty przyjmują pieniądze, ale drzwi się nie otwierają. Wstyd mi było przed moimi gośćmi. Złotówka to nie jest majątek, ale chodzi o to, że jak czuje się pilną potrzebę, to gdzie później szybko szukać ubikacji? - mówiła Czytelniczka, która zadzwoniła do naszej redakcji. Cała sytuacja miała miejsce w piątek, 26 kwietnia, około południa.

 

Jak poinformowała nas Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego w Strzelcach, każdego dnia do urzędu dociera informacja, że jest problem z automatem przy toaletach.

 

- Numer, który podany jest na budce, to numer do urzędników z referatu gospodarki komunalnej. Kiedy dzwoni telefon, zostawiają oni swoją pracę i idą sprawdzić, co się dzieje. Jak się później okazuje, automat działa poprawnie. Ludzie często wrzucają nieodpowiednie monety, a jest wyraźnie zaznaczone, że ma być to złotówka. Bardzo dużo osób myśli też, że po wrzuceniu monety, drzwi otworzą się same. Tak się nie dzieje, bo trzeba nacisnąć klamkę. Obsługa automatu sprawia problemy, dlatego niebawem pojawi się tam instrukcja obsługi - mówi Małgorzata Kornaga.

 

Jeżeli to takie proste, to dlaczego urzędnicy nie poinformowali naszej Czytelniczki od razu przez telefon, że po wrzuceniu monety trzeba nacisnąć klamkę? Dlaczego instrukcja pojawi się dopiero teraz, choć o problemie z obsługą automatu wiedziano już dłuższy czas? Kiedy człowiek potrzebuje pilnie skorzystać z toalety, nie powinien się zastanawiać, jak obsłużyć automat. To powinno być napisane czarno na białym.

 

JG

 

 

 

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2019 - 12:35

Ten ostani akapit to jakaś kpina, czemu od razu nie napisać "Dlaczego czytelniczka nie chwyciłą za klamkę żeby sprawdzić czy otwarte?"?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2019 - 12:38

W ogóle ból dupy, bo goście z niemiec nie mogli się wysrać w toalecie publicznej, eh. Artykuł pewnie będzie nominowany do Pulizera.

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 7 Maj, 2019 - 13:16

Co to za dziwne słowo "referat"? Nie proście powiedzieć "wydział"?

Referat to: forma wypowiedzi, literacka lub literacko-naukowa, prezentująca dane zagadnienie. Wypowiedźpisemna przygotowana do wygłoszenia w kręgu zainteresowanych osób. Może poruszać różnorodną tematykę, jego głównym celem jest przekazanie wiedzy na jakiś temat; nie jest obowiązkowe zachowanie w nim całkowitego obiektywizmu - może zawierać krytyczne uwagi autora.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 Maj, 2019 - 14:35

Słownik języka polskiego PWN referat " dział instytucji lub urzędu zajmujący się określonym rodzajem spraw" 

Portret użytkownika urzędnik
Wysłane przez urzędnik (niezweryfikowany) w 8 Maj, 2019 - 13:08

W  skład wydziału wchodzą referaty i działy . Referaty liczą minimum 5 osób , a od 10 osób to już działy .   

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 7 Maj, 2019 - 13:18

Uznaje się, że długość prezentacji referatu nie powinna przekraczać 15-20 minut, gdy przeznaczony jest do prezentacji oraz 10 stron A4 znormalizowanego wydruku, gdy się go publikuje w formie tekstowej, jednak w zależności od obszerności podejmowanego tematu, czas ten ulega wydłużeniu. Istotną kwestią jest zachowanie merytorycznego przekazu pracy. Referat ma charakter odtwórczy, a jego zadaniem jest zaprezentowanie w sposób logiczny i przemyślany pewnego obszaru tematycznego.

Tyle na temat referatu z wikipedii. Co ma on wspólnego z "referatem" przywołanym w artykule?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Maj, 2019 - 15:36

to goście z  niemiec nie wiedzieli że trzeba na klamkę nacisnąć, i komu powinno być wstyd szanowna pani...

swoją drogą czy to ważne skąd byli goście? lepiej brzmi że z samych niemiec?? takie ważne persony z niemiec a nie wiedzieli do czego służy klamka

 

Portret użytkownika Strzelczanin
Wysłane przez Strzelczanin (niezweryfikowany) w 13 Maj, 2019 - 20:11

Pani Kornaga niech najpierw sama spróbuje skorzystać a dopiero potem niech się wypowiada bo chyba nie wie o czym mówi. Sam parę dni temu próbowałem skorzystać z męskiej toalety, wrzucilem złotówkę ( tak złotówkę , nie 2 zł czy 5 ) , nacisnąłem klamkę  ( tak nacisnąłem klamkę bez potrzeby czytania instrukcji ) , a automat nie zadziałał. Nie róbcie z ludzi idiotów. 

Odpowiedz