fbpx Problemów ze żłobkiem ciąg dalszy... | Strzelec Opolski

Problemów ze żłobkiem ciąg dalszy...

Problemów ze żłobkiem ciąg dalszy...

Artykuły : 
Numer wydania: 

W jednym z listopadowych wydań „Strzelca” pisaliśmy o tym, że w gminie Zawadzkie nie ma żłobka, jest jedynie odział żłobkowy, który może przyjąć 20 dzieci, 18 znajduje się na liście oczekujących. Coraz więcej rodziców skarży się na obecną sytuację, wiele matek już w połowie urlopu macierzyńskiego zastanawia się, co zrobi, gdy skończy się macierzyński.

- Jeżeli nie uda mi się posłać dziecka do żłobka, będę musiała zrezygnować z pracy, bo nie stać mnie na opiekunkę - mówi pani Aneta - a przecież to nie jest wyjście. Przykro mi, że nie możemy liczyć na wsparcie władz lokalnych.

Przypomnijmy, że ostatnio burmistrz Zawadzkiego oznajmił, że na tego typu inwestycje nie ma pieniędzy, a jedyną szansą na rozwiązanie tego problemu będzie skorzystanie z resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 „Maluch”. Program został ogłoszony, w tym roku na ten cel ministerstwo przyznało 151 000 000 zł. O dofinansowanie mogą ubiegać się gminy, osoby fizyczne i osoby prawne. Termin składania ofert upływa 2 lutego.

Czy urząd ma przygotowany projekt?

- Trwają intensywne prace związane ze złożeniem oferty konkursowej. Przystąpienie do programu wymaga spełnienia wielu warunków oraz podjęcia poważnych decyzji - wyjaśnia Izabela Guzy, urzędniczka. - Wszystko to właśnie się dzieje. Na dzień dzisiejszy nie można powiedzieć nic więcej. Prace trwają, a wyniki będą znane pod koniec lutego.Miejmy nadzieję, że uda się pozyskać dofinansowanie i problem „żłobka” zostanie rozwiązany.

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Był tort i życzenia
Śpiewajcie i grajcie Mu
Dofinansowanie dla klubów
Jak co roku zima zaskoczyła
Zgłoś swoją ofertę
Kamizelki dla przedszkolaków

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Styczeń, 2016 - 12:46

Gratulujemy burmistrzowi wcześniejszej wizji-przekształcenia żłobka,w przedszkole z oddziałem złobkowym i likwidacji przedszkoli-ale problem z przedszkolami dopiero przed nami.Super panie burmistrzu-jedyna nadzieja ,że młodzi uciekną z Zawadzkiego.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Styczeń, 2016 - 00:39

A po co nam tyle młodych w Zawadzkim.tylko chodzom i niszczom wszystko.niech uciekają!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Styczeń, 2016 - 18:58

Kto zlikwidował przedszkole nr 4 na ul. powstańców Sl. i przekształcił żłobek w  przedszkole z oddziałem żobkowym. Przez to właśnie dziś brakuje zarówno miejsc żłobkowych i przedszkolnych, W tej sprawie oczekuję stanowiska i działań ze strony burmistrza, a nie chowania głowy w piasek i zasłanianiem się '' głosem'' urzednika

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Styczeń, 2016 - 17:27

Zawadzkiemu mogą wszyscy pozazdrościć takiego Burmistrza. Żłobków nie ma a on wymyślił projekt na prywatne żłobki.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Styczeń, 2016 - 21:25

Dlaczego p. burmistrz sam się w tej sprawie nie wypowie, dlaczego posiłkuje sie pracownikiem, który jak sie to ''nie'' uda, czy ''nie wyjdzie'' będzie za to rozliczony, to jego zadanie i jego decyzje, więc w końcu jak ten problen zostanie rozwazany. Czeka nas temat 6-7 latków i miejsc dla 3 latków ze żłobka w przedszkolu, to są poważne tematy mając na uwadze nową politykę prorodzinna 550 +, kiedy radykalnie zaczą sie te proporcje zmieniać i trzeba będzie szukac miejsc w żłobkach i przedszkolach, tu juz nie wystarczy usmiech i zsada pytanie-odpowiedź i temat zamykam. Kolejny temat - skąd będa na zadanie 500 + pieniądze,czy obciążą one w jakimś stopniu budżet gminy, jaki w tym programie będzie w ogóle udział finansowy gminy, co na ten temat wiadomo i jakie będą działania gminy, gdyż temat wchodzi do realizacji już 1.04.2016r. Cisza.Uśmiech, zamykam temat, czy tak to będzie wyglądał

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2016 - 10:23

Ciemny oj ciemny lud zamieszkuje tą krainę chyba spalanie w piecach wszystkiego co się da odbiera ludziom rozum.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2016 - 10:01

Co ty fanzolisz! Przecież te 500 zł. to zabezpiecza PiS z budżetu państwa. Nie mieszaj burmistrza w działania tych dobrych ludzi - pana prezydenta i pani premier. Oni wiedzą już doskonale,że to co obiecywali trzeba spełnić.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Styczeń, 2016 - 08:26

Wszystko to zawdzięczać możemy nowej władzy. Nareszcie kupię sobie nowe buty i płaszcz na zimę. Niech żyją! Niech żyją!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Styczeń, 2016 - 00:20

Ja to wolę zrobić na to konto imprezę. Jak dostanę kasę w kwietniu to muszą mi wypłacić od stycznia. Całą beczkę piwa sobie kupię mam już zamówiona.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Styczeń, 2016 - 14:45

Już niedługo prześcigniemy Niemcy i aż się boję co to będzie. Do naszego kraju napłyną tysiące imigrantów i wtedy rząd może nam zabrać te 500 złotych.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Styczeń, 2016 - 20:34

Proszę sie wsłuchać w to co się mówi w mediach. Zadania wypłacania 500 zł chce się przerzucić na gminy tak jak to zrobiono w przypadku oświaty. Na oświatę co roku dostajemy subwencji (dotacji) od 200-300 tyś do 0,5 mln mniej i tą różnicę gmina  musi wypłacić ze ''swojego''. Subwencji od państwa- Ministerstwa Edukcaji dostajemy ok. 6,5 mln zł na oświata w gminie potrzeba wydać i się wydaje  ok. 11-12 mln zł. Tak samo ma być z tym 500 zł. To samo jest z funduszem alimentacyjnym, niech burmistrz powie ile wydaje, a ile dostaje od państwa,dlaczego milczy i tym samym powoduje, że są takie różnice zdań między nami. To jest warte dyskusji a nie przyjętej polityki informacji, pytanie-odpowiedź i zamykam temat. A miało być informacyjnie inaczej,

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Styczeń, 2016 - 14:17

Z tego co się pisze na Wirtualnej Polsce, to Pani Premier w tej sprawie przeprowadziła juz konsultacje ze samorzadami, dlaczego więc na ten temat nie ma żadnej informacji UMiG

Odpowiedz