fbpx Prezent na święta | Strzelec Opolski

Prezent na święta

Prezent na święta

Artykuły : 
Numer wydania: 

W piątek, 27 października, gminni urzędnicy rozpoczęli odbiór prac budowlanych związanych z utworzeniem żłobka w Zawadzkiem. Tego samego dnia otwarto oferty złożone w przetargu na jego wyposażenie. Teraz budynek czekają odbiory kolejnych instytucji: sanepidu, straży pożarnej, konieczne jest też dokonanie wpisu do rejestru żłobków.

W pierwszym konkursie na dyrektora nowej placówki wystartowały dwie osoby, ale żadna z nich nie mogła wykazać się wymaganym stażem pracy, aby móc objąć stanowisko. Wkrótce ruszy kolejny konkurs, ale burmistrz Mariusz Stachowski zapowiada, że ma też plan awaryjny na wypadek, gdyby dyrektora nie udało się znaleźć tą drogą. Na początek w żłobku zatrudnienie znajdą osoby z działającego obecnie oddziału żłobkowego na Harcerskiej, ale trzeba będzie zapewne poszukać jeszcze kilku dodatkowych pracowników.

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Policjanci w przedszkolu
Seniorzy potrafią korzystać z życia
Koperta do poprawki
Niemiecki i rosyjski w praktyce

Komentarze

Portret użytkownika Cugar brat Blekoty
Wysłane przez Cugar brat Blekoty (niezweryfikowany) w 31 Październik, 2017 - 18:02

Chyba pójda na woźnego - trocha poudaje ze coś robie jak stary Stanek i zakasuje dobrom kapuchę :-)

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Listopad, 2017 - 12:11

Jak będziesz ''właściwie'' w temacie podnosić rękę w czasie głosowania to fucha i kapucha pewna. Już teraz nie krzyczy i zgadza się ze ''władzą'', Da się - da.Osobiście bym oczekiwał informacji na temat inwestycji dot. przygotowania terenów pod zabudowę jednorodzinna na Osiedlu Opolska 61. Ile juz wydano kasy i ile tych działek juz sprzedano. Chętni wala drzwiami i okanmi po to.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Listopad, 2017 - 12:31

Bardzo dobrze ze jest tych kilka działek pod zabudowę jednorodzinna w Zawadzkiem. Szkoda ze z tak wielkim poślizgiem. Wiele młodych rodzin nie mając perspektyw budowlanych w naszym mieście, postawiło domy w Kolonowskie, albo na działkach kupionych od osób prywatnych. W mniejszych wioskach są tereny pod zabudowę (Kielcza, Kolonowskie) wiec dla czego w Zawadzkiem miałoby nie być. Młodzi są nasza przyszłością. Dbajmy o to by zostali u nas, prowadzili interesy, dawali prace. 

Co do wydanych pieniędzy na uzbrojenie tego terenu, to powinien ktoś beknąć w Zaw-Komie za to partactwo! Tyle ile razy tam było "ryte", nie zliczę! Ktoś powinien odpowiedzieć za te pomyłki które skutkowały ciągłymi wykopkami i kładzeniem rur w nowym miejscu. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Listopad, 2017 - 08:04

Brawo. To ciekawe dlaczego nie zostały te działki sprzedane. W kolorowanki działki są pod lasem w cichej okolicy a u nas pod blokami koło przedszkola. To mógł wymyślić tylko nasz burmistrz a tobie brak wyobraźni. A jeśli chodzi o zawkom to działał zgodnie z projektem który przygotowała gmina czyli znowu nasz burmistrz. Kto tu powinien beknac to każdy inteligentny mieszkaniec gminy wie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Listopad, 2017 - 10:49

Może p.Stachowski nie jest idealnym burmistrzem ale masz lepszego kandydata na to stanowisko,fajnie się gada stojąc z boku natomiast gorzej byc w centrum.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Listopad, 2017 - 18:48

Myślisz ,że w całej gminie nie znajdzie się jeden lepszy od Stachowskiego? A co takiego zrobił dla gminy przez te kilka lat?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Listopad, 2017 - 22:02

Masz rację w centrum to nasz burmistrz umie być jak nikt inny. Dobrze że jest kilku radnych którzy próbują hamować jego zapędy.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Listopad, 2017 - 13:14

Np. Działki na Paderewskiego (których sprzedaż idzie jak ciepłe bułeczki), Centrum przesiatkowe za prawie 1 mln. Nie zrealizowane schetynowki bo za drogie itp.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Listopad, 2017 - 16:35

Jutro jest spotkanie z burmistrzem, idź i powiedz mu to w twarz, a najlepiej zaproponuj coś w zamian.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Listopad, 2017 - 20:42

Dokładnie tak wykazać sie odwagą i na spotkaniu mu nagadać a nie anonimowo sie pultać

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 5 Listopad, 2017 - 21:31

Czy Ty kpisz sobie z młodych ludzi?? Czy 40tyś -bo taka jest różnica w cenie podobnej działki a tylko 6 km. od Zawadzkiego, ja mam budować w Zawadzkiem?? Dopłacisz mi te 40tyś? Ile mam jeszcze harowć, by zadowolić władze - to tak dba się  o młodych? Pogratulować dobrego samopoczucia !

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Listopad, 2017 - 17:27

Dajcie już spokój tej biednej firmie. Oni kopali bo szukali zdrowego rozsądku. A koszy tego kopania rozliczy się solidarnie na wszystkich mieszkańców. I tak trzymać.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 6 Listopad, 2017 - 08:10

40 tys. Ja przeliczyłem i wyszło ponad 60 tyś róznicy . 60 tyś za to ,że w mieście...jakim mieście w zascianku a nie mieście!

Odpowiedz