fbpx Pozostał na posterunku | Strzelec Opolski

Pozostał na posterunku

Pozostał na posterunku

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dwudziestego siódmego marca odbyło się ostatnie w gminie zebranie wyborcze w sołectwach. W Staniszczach Małych na spotkaniu zjawiło się 90 osób, a więc ponad 15% mieszkańców wsi. Gdyby nie fakt, że część przybyłych się nieco spóźniła, wybory można by było przeprowadzić w pierwszym terminie.

 

Po wsi od pewnego czasu krążyła plotka, że obecny szef wsi - Edward Kunysz będzie miał kontrkandydata w wyborach na sołtysa. Okazało się to plotką. Kunysz zdobył 77 głosów poparcia od osób zebranych na sali i tym samym został sołtysem na trzecią już kadencję.

 

Sołtys Staniszcz Małych jest jedynym gospodarzem wioski na terenie gminy, który utrzymał swoje stanowisko.

 

- Jestem zaskoczony zarówno wysoką frekwencją na zebraniu, jak i tym, że tyle osób ponownie mi zaufało - mówił po zebraniu Edward Kunysz. - Postaram się pracować tak jak do tej pory, współpracując z radą sołecką, radnymi gminnymi i wszystkimi organizacjami we wsi. Moim „konikiem” pozostają drogi i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa - dodaje. - Ważną sprawą też pozostaje sprawa sklepu we wsi, przydałby się drugi, a nie wiadomo, czy dotychczasowy nadal będzie działał...

 

Edward Kunysz podkreśla, że jest wdzięczny za wspaniałą współpracę ze szkołą podstawową. W tym roku po raz kolejny grupa uczniów odwiedziła go w Dniu Sołtysa. Szef wsi otrzymał od uczniów laurkę i życzenia.

 

Zebranie wyborcze pozwoliło też wyłonić nową radę sołecką. Propozycji z sali padło wiele, ale tylko pięć osób zgodziło się kandydować do tego gremium: Urszula Maciantowicz, Michał Pilarski, Marian Koj, Renata Jendrzej i Anna Piątkowska. Wszyscy otrzymali ponad 50% głosów i stali się członkami rady sołeckiej na najbliższe pięć lat.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Jaki powinien być sołtys?
Nowy sołtys już pracuje
Bez zbędnej zwłoki
Ciasto już się nie zepsuje
Serdeczności

Odpowiedz