fbpx Pożegnanie z Falckiem | Strzelec Opolski

Pożegnanie z Falckiem

Pożegnanie z Falckiem

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od stycznia w strzeleckim pogotowiu będą jeździć karetki firmy Gregor Trans
Po sześciu latach współpracy strzelecki szpital wypowiedział umowę firmie Falck świadczącej usługi transportu medycznego.
- W tym roku firma zażądała około 20-procentowej podwyżki – mówi dyrektorka szpitala, Beata Czempiel. – Nie udało im się wynegocjować podwyżek, dlatego wypowiedzieliśmy umowę Falckowi. Został rozpisany przetarg na usługi transportowe. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Gregor Trans ze Starogardu Gdańskiego, spełniła ona warunki specyfikacji i została wybrana.
W strzeleckim pogotowiu będą jeździć teraz pojazdy na bazie Mercedesa Sprintera – niespełna dwuletnie trzy ambulanse i karetka przewozowa. - Jeden pojazd na pewno będzie fabrycznie nowy, niewykluczone że pozostałe też – zapowiada właściciel Gregor Transu, Grzegorz Chudzik. – Będziemy się starać pozyskać kierowców, którzy do tej pory pracowali w pogotowiu, znają topografię regionu, są przeszkoleni w udzielaniu pomocy przedmedycznej, mają odpowiednie kwalifikacje – zapewnia Chudzik. – Niedługo odbędzie się spotkanie z dotychczasowymi pracownikami i wiem z doświadczenia, że zazwyczaj przechodzą oni do nowej firmy.
Gregor Trans istnieje na rynku od 15 lat. Od 1999 r. w swojej ofercie – prócz transportu osobowego i ciężarowego – posiada jeszcze sanitarny. Na terenie Opolszczyzny firma świadczy usługi dla szpitala wojewódzkiego w Opolu w zakresie przewozu pacjentów dializowanych.
JL

Odpowiedz