fbpx Pożar nieopodal dyskoteki | Strzelec Opolski

Pożar nieopodal dyskoteki

Pożar nieopodal dyskoteki

Artykuły : 
Numer wydania: 
Niedzielne popołudnie w Zawadzkiem zakłóciła wieść o pożarze w nowo otwartej dyskotece Bora Bora. Znad dachu budynku unosił się gęsty, ciemny dym, który mógł sugerować najgorsze. Okazało się na szczęście, że dym unosił się znad śmietnika.

- Prawdopodobnie był to samozapłon - wyjaśnia komendant OSP w Zawadzkiem, Jerzy Poliński. - Śmieci organiczne, pudełka, butelki, a w dodatku wielki upał były w stanie wywołać ogień. Jednak nigdy nie można wykluczyć podpalenia.

Gdyby nie błyskawiczna reakcja straży, na gaszeniu śmieci mogłoby się nie skończyć. Ogień koronami drzew mógł się dość szybko rozprzestrzenić, a w bezpośrednim kontakcie z terenem dyskoteki pozostaje przychodnia.

- Na niektóre czynniki na zewnątrz niestety nie mamy wpływu - tłumaczy Marcin Badecki, właściciel dyskoteki. - Jednak zabezpieczenie przeciwpożarowe wewnątrz budynku wykonane zostało bardzo starannie i według najwyższych standardów, więc jesteśmy dobrze chronieni.

Aleksandra Morawiec

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Lipiec, 2013 - 23:34

Wszystko przez to ze magazynuje się śmieci. U nas w Kielczy nie mam z tym problemów, gdy tylko uzbiera się ich większa ilość bierze się worek na śmieci. Potem ten worek pakuje się do bagażnika i do Zawadzkiego. A tam już tylko jedzie się na osiedle bloków i stoją kontenery. To jest tylko chwila roboty.

Portret użytkownika robo
Wysłane przez robo (niezweryfikowany) w 31 Lipiec, 2013 - 10:43

a nie macie bliżej na wysypisko niż do Zawadzkiego? bo wg. Targeo bliżej jest z Kielczy do Kielczy niż do Zawadzkiego. :/

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Lipiec, 2013 - 23:30

Jestem codziennie na Zawadzkim. Na wysypisku trzeba płacić żeby je tam wyrzucić.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Lipiec, 2013 - 08:29

To gratuluję!Ja w Żedowicach wrzucam do swojego kubła bo i tak płacę za osobę ,ty ponosisz koszty paliwa by wywiez do Zawadzkiego ,jeszcze raz gratuluję ekonomicznego podejścia, tak trzymaj.

Portret użytkownika olek
Wysłane przez olek (niezweryfikowany) w 6 Sierpień, 2013 - 11:37

słyszałem ze jest nowa promocja w disco. panie z workiem śmieci w ręku wchodzą gratis. prawda to? a sprawdzają co jest w worku, czy mogę nie sortowane przywieść?

Odpowiedz