fbpx Powybijane okna w Kinoteatrze | Strzelec Opolski

Powybijane okna w Kinoteatrze

Powybijane okna w Kinoteatrze

Artykuły : 
Numer wydania: 

Nie tak dawno na łamach gazety opisywaliśmy zdewastowaną poczekalnię na dworcu PKP w Zawadzkiem. Tym razem celem wandali stał się znajdujący niedaleko dworca budynek Kinoteatru. Budynek parę lat temu został wyremontowany i obecnie stanowi centrum wydarzeń kulturalnych. Natomiast jego tylna część stała się miejscem schadzek, gdzie można wypić alkohol, a przy okazji coś zniszczyć. Warunki do tego są doskonale, teren za budynkiem jest nieoświetlony, co prawda była tam lampa, ale została zniszczona. W ubiegłym tygodniu doszło do kolejnej dewastacji, tym razem wybito szyby w dwóch oknach.

- To nie pierwszy taki przypadek, podobne incydenty miały miejsce już wcześniej - opowiada Marcin Loński, dyrektor GOSiT-u. - Szkoda, że pewne osoby nie mogą poszanować tego wspólnego dobra, które przede wszystkim służy mieszkańcom. Sprawa została zgłoszona policji, dodatkowo funkcjonariusze zostali poproszeni o zwiększenie patroli w tym miejscu - kontynuuje Loński.

Zniszczenia szacuje się na ok. 5 tys. zł. Policji zostały już przedstawione nagrania z monitoringu znajdującego się przy budynku. Miejmy nadzieję, że uda się złapać osoby odpowiedzialne za te szkody. W tej sprawie apelujemy do mieszkańców o informowanie policji o niepokojących zachowaniach czy hałasach w okolicach Kinoteatru.

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wypełnij kartę
Marzec pełen atrakcji
Darmowe porady psychologa
Organizacje otrzymają wsparcie
Tropem wilczym

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Marzec, 2016 - 09:43

Tylko musimy cierpliwie poczekać na ujęcie tych ssprawców haniebnego zachowania i zniszczenia naszego wspólnego i tak potrzebnego nam dobra. Przestępcy bójcie się sprawiedliwość się o was wnet upomni.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Marzec, 2016 - 14:09

Naprawdę serce sie kroi jak się widzi takie idiotyczne postępowanie.Taki debil powinien zabulić z własnej kasy co do złotego bez rzadnych skrupułów czy forsę ma czy jest gołodupcem(najwyżej nie będzie miał co żreć to dłużej popamięta) a jeżeli to małolat to tatuś i mamusia musieli by zapłacić za niesfornego bachora.Surowo karać bez litosci.

Portret użytkownika mały
Wysłane przez mały w 4 Marzec, 2016 - 16:33

Tak masz prawo do własnego zdnaia,szkoda tylko że tak głupiego,mam nadzieję że to tylko wypadek-przypadek i że jesteś mądrzejsza niż wynika z tekstu.

Odpowiedz