fbpx Powietrze pod kontrolą | Strzelec Opolski

Powietrze pod kontrolą

Powietrze pod kontrolą

Artykuły : 
Numer wydania: 

W Jemielnicy został zamontowany czujnik jakości powietrza. Zamieszczono go na tygodniowy okres próbny przy ul. Leśnej . W pierwszych dniach testowania parametry wyraźnie wskazywały, że ok. godz. 16.00 normy zawieszonych w powietrzu pyłów PM2,5 (tj. o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra) i PM10 (o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów) były przekroczone. Ma to zapewne związek z cyklem dnia mieszkańców - o 16.00 zwykle wraca się z pracy i dokłada opału do pieca, z kominów wydobywa się więcej dymu.

 

Gmina ma zamiar na stałe zakupić sensor środowiskowy, by na bieżąco monitorować parametry jakości powietrza. Koszt takiego urządzenia to ok. 1000 zł, miesięczny abonament - 50 zł. Wkrótce na stronie syngeos.pl każdy będzie mógł sprawdzić, jaka jest jakość powietrza w Jemielnicy.

 

W planach na ten rok jest również montaż drugiego czujnika, który miałby się znaleźć w Gąsiorowicach. Mieszkańcom zależy, by kontrolować powietrze w ich wiosce, ponieważ często docierają do nich dymy z zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na terenie gminy Strzelce Opolskie. Na ostatnim zebraniu wiejskim w Gąsiorowicach dyskutowano m.in. na ten temat. Czujnik dla Gąsiorowic ma być wykonany na zamówienie, ma mieć możliwość pomiaru m.in. zawartości w powietrzu niebezpiecznych dla zdrowia substancji.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Wóz oficjalnie wjechał do jednostki
Gmina wygrała z wojewodą
Wsparcie dla policji
Z serdecznościami
Wygrali w Lewinie
Do mieszkańców Gąsiorowic

Komentarze

Portret użytkownika Szolka
Wysłane przez Szolka (niezweryfikowany) w 6 luty, 2018 - 22:05

Kyrie eleison, Chryste eleison, kyrie eleison

Boże usłysz nas, Boże wysłuchaj nas

Nie pozwól, aby nasze dzieci zabijała trucizna z palonych w piecach plastików. Małe dzieci powinny rosnąć, a nie chorować.

Nie pozwól, aby dziadkowie umierali na raka w wieku 63 lat na RAKA PŁUC lub ZAWAŁ, nie doczekawszy komuni ukochanwych wnuków.

Kyrie eleison, Chryste eleison, kyrie eleison

Boże usłysz nas, Boże wysłuchaj nas

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 7 luty, 2018 - 07:54

Tylko na tydzień?, i co dalej?. I czemu zamontowano w okolicy leśnej?. Domyślać się tylko można, że w okolicach boiska LZSu bo to gminny teren (szkoda że w artykule brak jest dokładnych informacji?). Problem w tym, że boisko otoczone jest z dwóch stron drzewami i lasem za drogą wojewódzką. Także najprawdopodobniej do miernika dociera niestety ładunek rozproszony i częściowo zasymilowany. Tym bardziej że zalesienie jest tam od strony południowej i zachodniej a z tych stron przeważnie wieje wiatr. Lokalizacja nie trafiona i to bardzo. Co innego jakby była czescią jakiegoś większego sytemu w skład którego wchodzi większą ilość mierników. Ale jeden i na tydzień i w dodatku na leśnej to nasuwa tylko kolejne wątpliwości czy przypadkiem wyniki z tego miernika mają wyjść... nienajgorsze???... wtedy przecież władza będzie mogła powiedzieć np. że merzyli jakość powietrza i wyniki nie wyszły najgorsze więc nie ma tematu zatrutego powietrza w Jemielnicy!.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 luty, 2018 - 07:51

A skąd wiesz, że bywało na odczycie 108% normy???, hmmm - w artykule nic o tym nie piszą a na syngeos nie ma jeszcze Jemielnicy??. Tylko paru pracowników gminy ma obecnie dostęp do tych danych Panie bambo..

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 luty, 2018 - 00:09

Rozmawialem z Piotrkiem Pyką podczas mszy w kościole. Mówił, ze te czujniki nic nie dadzą. Mówił, ze sieć gazowa nic nie da. Ludzie bendom palić tanim główne-m i jeździć na urlopy na majorkr

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 luty, 2018 - 08:05

Sprostowanie:

Rozmawialem z Piotrkiem Pyką podczas mszy w kościole. Sekretarz mówił, ze te czujniki nic nie dadzą oraz, ze sieć gazowa tez nic nie da.

Zgadzam sie z nim. Ludzie beda palić tanim paliwami. Wola sie pochwalic urlopem na Majorce na facebooku.

Portret użytkownika Kokoszka Józefa
Wysłane przez Kokoszka Józefa (niezweryfikowany) w 9 luty, 2018 - 11:10

KSIADZ MOLESTOWAL?

CZY TO PRAWDA?
 

W JEMIELNICY TO NIEMOZLIWIE.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 luty, 2018 - 11:21

Jak najbardziej możliwe. Tym bardziej w Jemielnicy gdzie przez pięć lat zataić można taką aferę przed parafianami i to jeszcze za przyzwoleniem kurii.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 luty, 2018 - 11:18

Jeżeli to prawda to taka wypowiedź ze strony urzędnika jest niedopuszczalna. Ameryki Pan Pyka nie odkrył. Ludzie palili i będą palić śmieciami... i trzeba z tym walczyć na wszystkie sposoby i wszystkimi dostępnymi środkami. Brak pozytywnego nastawienia oraz przede wszystkim motywacji do działania u obecnego wice wójta to poważny problem. Każdy ma prawo wypalić się zawodowo ale wtedy trzeba zmienić robotę albo zacisnąć pośladki i iść do przodu. Jedno jest pewne, że z takim nastawieniem ten Pan nie powinien piastować swojego stanowisko a przede wszystkim zajmować się ochroną powietrza w gminie Jemielnica!!.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 luty, 2018 - 12:47

Zle zrozumiales moja wypowiedz, pan Pyka mowil, ze czujniki nie zlikwiduja problemu, tylko przejscie mieszkancow na gaz, co on popiera. Jednkze Pan Pyka mowil, ze moze zdazyc sie tak, ze gmina przejdzie na instalacje gazowa, ale ludzie sie nie podlacza, bo bedzie dla nich za drogo.

Moj komentarz: Obawa Pana Pyki jest uzasadniona. Moja prywatna opinia: Uwazam ludzi za debili, ktorzy nie dbaja o zdrowie, bo wazniejszy jest wyjazd na Majorki i pochwalenie sie tym na fajsebooku.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 luty, 2018 - 12:49

Ale kto stoi za zatajenieniem seks-afery? Farołrz (proboszcz)? Może on nic nie wiedział, a my go pomawiamy

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 luty, 2018 - 16:55

Proboszcz nie zastępuje prokuratury i sądu. Nie jest równiez uprawniony do stosowania infamii wobec kogokolwiek - nawet swojego wikarego. Fakty poznamy dopiero po prawomocnym orzeczeniu sądu. Proszę więc nie sugerować tutaj winy proboszcza. Z tego co sobie przypominam to podejrzewany ksiądz odszedł oficjalnie z powodu ciężkiej choroby ( chyba białaczki). Pedofilia i białaczka, jakoś mi to nie pasuje, chociaż jedno nie wyklucza drugiego.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 luty, 2018 - 19:28

W szkole on mówił, że ma raka...księża mówili to samo, że wikary ma raka....ZMOWA klubu czarnej sutanny...może u nas tez istnieje homo lobby ?

napisze list do PiSu, żeby ustanowili zarząd komisaryczny nad naszą gminą i parafia!

jak myślicie do kogo napisać ? Ziobro? Jaki czy Jarosław Kaczyński ?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 luty, 2018 - 18:34

Proboszcz do więzienia!

Jak wikary chodzi i gwałci, to trzeba go jak najszybciej odizolować, zanim zrobi krzywdę innemu bezbronnemu dziecku. Wikary Mariusz chodził w samopas sześć lat, kiedy stary pryk Pichen bawił się w korespondencje z biskupem, z kurią, z kongregacja Nauki i Wiary w Watykanie.

Gdyby nie nowa ustawa o przymusowym donoszeniu na pedofila  na policję, to by wikary Mariusz, dalej by chodził w samopas (tylko ze bez sutanny).

Czy Mariusz zgwałcił jeszcze kogoś?  Ludzie meldujcie!

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 luty, 2018 - 09:33

Właśnie zaczyna się msza św w Kościele NMP w Jemielnicy. Ciekawe czy proboszcz w swoim kazaniu uderzy się w pierś i przeprosi za zatajanie przestępstw seksualnych przez lat sześć. Może jednak wybierze strategię prawdziwego komjnistycznego sekretarza partii i zdecyduje MILCZEĆ o swoich przewinieniach i grzecha zaniedbania i kłamstwa.

Odpowiedz