fbpx Potrzeba więcej dyżurów lekarskich! | Strzelec Opolski

Potrzeba więcej dyżurów lekarskich!

Potrzeba więcej dyżurów lekarskich!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dwudziestego dziewiątego lutego w UMiG w Zawadzkiem odbyła się XVI sesja rady miejskiej. Rajcy zatwierdzili osiem uchwał. Najwięcej wątpliwości mieli co do utworzenia Związku Celowego Powiatowo-Gminnego „Jedź z nami” oraz przyjęcia statutu związku. Obecny na sesji Waldemar Gaida, członek zarządu powiatu, starał się przybliżyć koncepcję projektu, ale i tak dla większości radnych informacje przedstawione nie były wystarczające, w ostateczności jednak zatwierdzili uchwałę. Podczas spotkania obecny był również komendant Arkadiusz Chętnicki z Komisariatu Policji w Zawadzkiem, który przedstawił działania policji w ubiegłym roku, zaznaczył, że jest spora poprawa bezpieczeństwa na drogach - w 2014 roku było trzynaście wypadków drogowych, a w 2015 tylko cztery.

W dalszej części radni podjęli decyzję o przekazaniu 15 tysięcy dla policji z przeznaczeniem na zwiększenie ilości patroli w czasie przekraczającym normę określoną przepisami w ustawie o policji. Ponadto rajcy postanowili przekazać trzydzieści tysięcy złotych Prowincji Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich na wykonanie prac przy zabytkowym budynku przy ul. Czarnej, potocznie zwanym Zameczkiem.

Na sesji głos zabrał radny powiatu Kazimierz Kubal, przedstawił swoje niezadowolenie z nieuwzględnienia w budżecie na 2016 remontu ul. Ligonia, pomimo wcześniej przyjętej zasady remontu dróg od cmentarza w stronę Żędowic. Dodał, że mieszkańcy tej ulicy długo czekają na remont, została złożona petycja, pod którą podpisało się sześćdziesięciu sześciu mieszkańców. Mieszkaniec Zawadzkiego dziwił się, że będzie robiona ulica Paderewskiego, gdzie jest niewiele domów. Druga sprawa, jaką radny Kubal poruszył, to konieczność podjęcia rozmów z kierownictwem przychodni lekarskiej o dodatkowe dyżury, szczególnie lekarzy pediatrów, w czasie kiedy są wzmożone zachorowania na grypę. Kubal wyjaśniał, że przy dużej ilości chorych rodzice nie są w stanie dostać się do lekarza i muszą czekać do godziny 18.00, żeby z dzieckiem jechać na pogotowie. Jak na każdym spotkaniu poruszany był temat drogi wojewódzkiej 901. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że burmistrz i radni powiatowi prowadzą rozmowy z Urzędem Marszałkowskim i zapewniają, że jest to dla nich sprawa priorytetowa.

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Oddali hołd Żołnierzom Wyklętym
Są już plany na ten rok
Dewastują na potęgę
Nowe władze w OSP

Komentarze

Portret użytkownika Skinny1200
Wysłane przez Skinny1200 (niezweryfikowany) w 9 Marzec, 2016 - 10:50

Odnosnie ulicy Paderewskiego, remontowany jest ten "nowy" odcinek w ksztalcie litery "U". Tamtejsi mieszkancy nie dosc ze jezdza po szutrowej - zabloconej po deszczu - drodze, to nawet nieoswietlonej (jesli mnie pamiec nie myli) . Nie wiem czy ktos "wplywowy" sie tam wybudowal, ale wydaje mi sie ze decyzja o remoncie wlasnie tej drogi (odcinka) stanowi wyjatek od reguly remontowania ulic od zachodu na wschod Zawadzkiego. Poza ulica Ligonia jest jeszcze duzo wiecej ulic w Zawadzkiem ktore wymagaja remontu (np. Karola Miarki, 1-go Maja) jak i wreszcie utwardzenia (ul. Szopena). Przyznam, ze Ligonia jest w fatalnym stanie, ale to droga boczna ktora w gruncie rzeczy tez moze poczekac. Mysle, ze decyzja o przedlozeniu remontu/budowy drogi na Paderewskiego jest absolutnie sluszna i w gruncie rzeczy zrozumiala.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Marzec, 2016 - 14:10

Rzecz w tym, że p.burmistrz przedstawił plan i kosztorys drogi Paderewskiego i za takim rozwiązaniem opowiedział się udzielając pisemnej odpowiedzi tym mieszkańców przedstawiając koszty ok. 160 tyś zł, czyli realne do realizacji jak na dziś. Z kolei nie mówi nic p. radny Kubal, że droga Ligonia przy której mieszka została wyceniona na prawie 500 tyś i czy jest ona w tej kwocie do realizacji. Jesli mniepamieć nie myli to Świerklańska była zrobiona za 400-450 tys i popatrzmy jaka jest ona długa i co przy niej zrobiono.Dziwi mnie, że p. radny powiatowy Kubal reprezentujący gm. Zawadzkie pokazuje się na sesjach, kiedy dot. to (jak na razie) jego ulicy, a nie innych spraw (no może teraz lekarzy) o które powinien walczyć w powiecie, jak np droga Strzelce- Zawadzkie, kanał hutniczy, Technikum, komunikacja i wiele jeszcze innych spraw, czego nie widać. jak na razie to nasza gmina tylko wkłada pieniadze w powiat, i nic w zamian (chyba, że diety i pensje radnych)

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Marzec, 2016 - 14:22

Może by tak p. radny Kubal jako radny powiatowy także zainteresował się też innymi sprawami mieszkańców gminy, a nie tylko gdzie m.in dot, jego osoby, czy tez miejsca zamieszkania. Może by tak pomysleć o remoncie odcinka drogi do zawadzkiego, technikum, komunikacji i wielu jeszcze innych sprawach, a nie tylko się pokazywać się kiedy chcę się coś ''załatwić''. Skończyły się te czasy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 9 Marzec, 2016 - 14:33

Poza tym p. radny Kubal, proszę uszanować podjęte uchwały i wnioski RM w zawadzkiem, gdzie przyjęto remont ul. Paderewskiego za ok. 130-160 tys jak to wycenił p. burmistrz, a odrzucono wniosek ul. Ligonia za prawie 500 tys. Może gdyby  Ligonia kosztowało podobnie, to i zadanie radnych by było inne. Teraz burmistrz chce swoje stanowisko w sprawie Paderewskie zmnic, że jakoby żła zostałą dokonana wycena? kto to podpisał, kto wycenił, kto za to zapłacił. Jak się pomylił to niech płaci ze swej kieszeni, albo się dokształci, żeby bubli nie pisać. i proponuję skargę do wojewody za brak realizacji uchwał i wniosków przez burmistrza, niech zbada to, bo nie tak dawno za takie błędy urzędnicze (za  wczesniejszą kadencję tego burmistrza) musieliśmy z kasy gminy zwrócić  do kasy w Opolu prawie 260 tyś zł.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Marzec, 2016 - 08:25

Ale i tak najpiękniejszy będzie park. Podobno ma być jakaś alejka z pomnikami.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Marzec, 2016 - 17:30

Powinno się jakoś uhonorować Norbiego za jego walkę o prawa osób niepełnosprawnych. Dobrym pomysłem jest pomnik lub tablicę na jego cześć.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Marzec, 2016 - 16:23

Bez dwóch zdań. Popieram w całej rozciągłości. Wypada tylko uzyskać zgodę samego zainteresowanego.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Marzec, 2016 - 13:56

Żarty, żartami, ale uważam, że przynajmniej powinien zasiadać w Radzie dla Niepełnosprawnych przy Starostwie, ale żeby go tam zgłosić zapomniał o tym p. burmistrz. Tak jest zainteresowany ta osobą.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Marzec, 2016 - 14:03

Może by tak Starostwo i Nasi radni powiatowi, nie tylko zasiadali w róznych Radach, zarządach, Komisjach i brali z tego kasę, ale tez wykazali się jakąś inicjatywa i pomogli p.burmistrzowi w mysleniu, żeby tak nie zapominał, że sa jakieś terminy, sprawy, a za tym pieniądze z różnych organizacji, komórek, instytucji za które buduje się rózne rzeczy dla mieszkańców i to nie z podatków. mam na mysli ostatnie prawie 4 mln zł, gdzie ''zapomniano'', że trzeba się zapisać na listę obecności w tym projekcie, jak się ta sprawa skończyła, kto został ''katem'' a kto ''ofiara", tego tematu nie można odpuszczać, gdyż przy takiej fachowości on '' już się nie wrati"

Odpowiedz