fbpx Poręba górą | Strzelec Opolski

Poręba górą

Poręba górą

PIŁKA NOŻNA: Klasa B

Błękitni Rozmierz przegrali na własnym boisku z LZS-em Poręba 0:3. Trzy bramki zdobył Andrzej Gądek. Goście mecz kończyli bez jednego, a gospodarze bez dwóch zawodników z powodu dwóch czerwonych kartek i kontuzji.

Mecz rozpoczął się intensywnie, od dobrych sytuacji po obu stronach. Najpierw Poręba wykonywała rzut rożny, a chwilę później bliski szczęścia był jeden z gospodarzy. Jego strzał z dystansu trafił jednak w poprzeczkę. W 13. minucie Grzegorz Bąk wykonywał rzut wolny, ale Roman Nieświec nie miał żadnych problemów ze złapaniem piłki. Cztery minuty później dwie okazje miał Andrzej Gądek, lecz najpierw uderzył obok lewego słupka, a potem z rzutu wolnego trafił w mur. Szansę miał także Michał Bąk, ale bramki ostatecznie nie zdobył. Mogła za to drużyna z Rozmierzy, gdy Krzysztof Gatner podawał do Arkadiusza Kały. Ten strzelił, a bramkarz miał spore problemy ze złapaniem piłki. Ostatnie piętnaście minut pierwszej połowy należało do gości. Na listę strzelców mogli wpisać się Markus Kałuża oraz dwukrotnie Michał Bąk.

Od początku drugiej połowy gospodarze rzucili się do ataku. Najpierw uderzał Arkadiusz Kała, a potem z wolnego Paweł Roesner. W 61. minucie Poręba wyszła na prowadzenie, po tym jak Andrzej Gądek uderzył mocno bliżej lewego słupka bramki Romana Nieświeca. Goście mogli bardzo szybko zwiększyć prowadzenie, ale uderzenie Michała Bąka obronił bramkarz Rozmierzy. Około dwudziestu pięciu minut przed końcem spotkania sędzia wyrzucił z boiska Mariana Plocha i Grzegorza Bąka, którzy wdali się w konflikt. W 71. minucie goście mieli stuprocentową sytuację, po tym jak Gądek minął bramkarza rywali i uderzył. Na drodze stanął mu jednak jeden z obrońców gospodarzy. Ostatnie kilka minut Rozmierz grała w dziewiątkę, po tym jak Michael Bytomski musiał zejść z boiska z powodu rozciętej głowy. W końcówce Michał Cebula dośrodkowywał do Andrzeja Gądka, ale ponownie świetnie dysponowany tego dnia Roman Nieświec bez problemu złapał piłkę. Gospodarze próbowali jeszcze wyrównać, ale brakowało im końcowego strzału. W samej końcówce Andrzej Gądek strzelił dwa gole. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a potem z regularnej akcji.