Porażka i zwycięstwo

SIATKÓWKA : II liga mężczyzn

W minionym tygodniu siatkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego ze Strzelec Opolskich rozegrali dwa mecze, z których jeden wygrali.

W środę strzelczanie pojechali na mecz do Radlina, gdzie mierzyli się z miejscowym KOKS-em. Niestety, mimo iż zespoły dzielą tylko dwa miejsca w tabeli, to jednak na boisku przeważali gospodarze. Dwa pierwsze etapy były w miarę wyrównane i dopiero w końcówkach przewaga przechylała się na stronę miejscowych. W trzecim secie już od początku prowadził Radlin i wygrał wysoko set i cały mecz 3:0.

W sobotę na własnym terenie podopieczni Rafała Dolińskiego gościli trzeci w tabeli zespół z Tychów. Wydawało się, że tym razem o punkty będzie jeszcze trudniej, ale drużyna, grając w składzie: Ratajczak, Łyczko, Łysikowski, Makar, Sokołowski, Działowski, Sachnik (l) oraz Szewczyk, Jankowski, Stogniew, Bernyś, Żakowicz (libero), wygrała mecz, zdobywając trzy punkty. Pierwszy set padł łupem naszego zespołu, lecz w drugim goście zaprezentowali umiejętności, dzięki którym zajmują wysokie miejsce w tabeli. Trzeci set znów jednak dzięki dobrzej grze całego naszego zespołu został wygrany, zaś w czwartym znakomitą serią zagrywek popisał się Mateusz Szewczyk. Jego dziesięć kolejnych zagrywek wyprowadziło UKS na prowadzenie 10:1 na początku partii i tego prowadzenia już nie oddali. Ta wygrana nie spowodowała awansu w tabeli, ale na pewno pozwoli naszym zawodnikom uwierzyć we własne możliwości przed decydującymi meczami.