fbpx Pomagali Marcelkowi | Strzelec Opolski

Pomagali Marcelkowi

Pomagali Marcelkowi

Artykuły : 
Numer wydania: 

Muzyka, taniec, zabawa, tłumy roztańczonych ludzi, a przede wszystkim szczytny cel - tak w skrócie można opisać to, co się działo w sobotę, 21 listopada, w hali sportowej w Zawadzkiem, gdzie odbył się II Charytatywny Maraton Zumba Fitness. Ponad sto osób z Zawadzkiego, Strzelec Opolskich, Kędzierzyna-Koźla, Zdzieszowic, Niemodlina, Opola, Krzepic, Częstochowy, a nawet z Poznania stawiło się, żeby pomóc Marcelowi Wąsikowi, chłopcu choremu na dziecięce porażenie mózgowe.

- Organizując pierwszy maraton, byliśmy bardzo zaskoczeni frekwencją, że tyle ludzi chce przyjść pomóc, więc pomyśleliśmy, dlaczego nie zorganizować drugiego, bo przecież jest komu pomagać - wyjaśnia Joanna Żyłka współorganizatorka maratonu.

Przez trzy godziny uczestnicy tańczyli choreografie ułożone przez charyzmatycznych instruktorów, ale to nie były jedyne atrakcje tego wieczoru. Każdy z uczestników mógł sobie zrobić zjawiskowy makijaż, dzieci chętnie korzystały z atrakcji przygotowanych przez animatorki. Zarówno osoby tańczące, jak i siedzące na widowni miały możliwość wygrania nagród. Niespodzianką było show przygotowane przez jednego z uczestników. Energia, jaką emanowali „zumbowicze”, nie tylko pochodziła z dobroci serca, ale z przygotowanych pyszności: ciasteczek, kawy, herbaty cynamonowej, owoców, a na końcu był tort, który osłodził to wielkie przedsięwzięcie.

- Tak olbrzymie zaangażowanie, tak wiele pomocnych dłoni i... nóg „zumbowiczów”, jak i wsparcie ze strony władz miasta bardzo nas cieszy i jest motywacją do organizowania tego typu imprez - mówi Justyna Dzierżawa.

Dzięki hojności sponsorów, jak i wspaniałej frekwencji udało się uzbierać 3210 zł, które zostaną przeznaczone na rehabilitację chłopca.

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Królewna Śnieżka i wielkie serce
Uczniowie na warsztatach
Podłącz się do kanalizacji
Czy będzie żłobek?

Komentarze

Odpowiedz