fbpx Policjanci czy przebierańcy? | Strzelec Opolski

Policjanci czy przebierańcy?

Policjanci czy przebierańcy?

Artykuły : 
Numer wydania: 

Czternastego sierpnia ok. godz. 19.00 zięć Bernarda Ochmanna z Gąsiorowic wracał z pracy motorowerem. Do swojego domu podjechał nie od głównej drogi - ul. Wolności, lecz od tyłu.

- Mamy tam kawałek prywatnej drogi i bramę gospodarczą - mówi pan Bernard. - Za zięciem nadjechał radiowóz. Zatrzymał się na moim terenie, przed bramą. Jeden z policjantów zawołał zięcia i kazał mu dmuchać w alkomat. Badanie nic nie wykazało. Policjant nie wysiadł z wozu, nie przedstawił się, nie żądał dokumentów pojazdu - relacjonuje.

Pan Bernard, widząc sytuację, zawołał do funkcjonariuszy, by się wylegitymowali.

- Wjechali na mój teren prywatny. Uważam, że mam prawo wiedzieć, czy to prawdziwi policjanci czy jacyś przebierańcy - mówi. - Nie odpowiedzieli, tylko od razu odjechali.

Mieszkaniec Gąsiorowic twierdzi, że policjanci go zignorowali.

- Bulwersuje mnie kilka rzeczy. Po pierwsze: czy może być tak, że funkcjonariusz publiczny się nie przedstawia i w dodatku nie wychodzi z wozu, tylko przez okno podaje alkomat? Po drugie: czy policja może wjeżdżać na teren prywatny? Po trzecie: czy w oczach każdego policjanta każdy kierowca to pijak? Na terenie naszej wioski bardzo często prowadzone są kontrole. Policjanci nie pytają o dokumenty, tylko każą dmuchać. Uważam, że są bardziej newralgiczne miejsca, gdzie potrzeba patroli policyjnych. Niekoniecznie na bocznej polnej drodze - mówi Bernard Ochmann.

O komentarz do zaistniałej sytuacji zwróciliśmy się do policji 17 sierpnia, odpowiedź otrzymaliśmy 28 sierpnia.

- Policjanci Referatu Kontroli Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy podczas patrolu miejscowości Gąsiorowice, jadąc ulicą Wolności w kierunku Jemielnicy, z odległości około 150 metrów zauważyli kierującego motorowerem, którego tor jazdy wskazywał, iż może znajdować się pod wpływem alkoholu - relacjonuje Paulina Porada, rzeczniczka strzeleckiej policji. - Osoba ta wjechała w polną drogę, która jak się okazało później prowadziła do prywatnej posesji. Po nadaniu przez funkcjonariuszy sygnału do zatrzymania, kierowca jednośladu zatrzymał się i podszedł do radiowozu. Policjant przedstawił się i poinformował go, że powodem jego zatrzymania jest przeprowadzenie kontroli trzeźwości. Mężczyzna bez żadnych problemów poddał się badaniu urządzeniem typu FST - z wynikiem negatywnym (trzeźwy). Na tym czynności zakończono. Nadmieniam, że przepisy nie nakładają na policjanta obowiązku takiej kontroli poza radiowozem - informuje rzeczniczka. - Po zakończeniu czynności funkcjonariusze ruszyli w kierunku innej osoby, poruszającej się na rowerze. W tym momencie zwrócili uwagę na mężczyznę, który zbliżał się wolno w ich kierunku, gestykulując rękoma i coś krzycząc. Mężczyzna ten znajdował się kilkadziesiąt metrów od radiowozu. Kilkukrotnie zapytali go, czy coś się stało, lecz ten nic nie odpowiedział, tylko dalej bardzo powoli szedł w ich stronę. Pomimo kolejnego zapytania, czy coś się stało, mężczyzna nic nie odpowiedział, wówczas policjanci poinformowali, że muszą jechać wykonywać inne czynności. Nadmieniam, iż policjanci nie wykonywali żadnych czynności służbowych z mężczyzną, jak również mężczyzna ten nie rozmawiał bezpośrednio z nimi z racji odległości, która ich dzieliła - utrzymuje rzeczniczka policji.

Jak przekonuje Paulina Porada, funkcjonariusze, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu strzeleckiego, podczas codziennej służby kontrolują stan trzeźwości uczestników ruchu drogowego.

- Podczas zakończonego właśnie weekendu na terenie powiatu strzeleckiego stróże prawa zatrzymali 14 kierujących pod wpływem alkoholu. Rekordzistą okazał się mieszkaniec Strzelec Opolskich, który kierował fiatem, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu - podaje rzeczniczka i cytuje kodeks karny: „kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny (...) podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Pamiętajmy, nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych - ostrzega.

Nasz Czytelnik Bernard Ochmann nie kwestionuje tych ostrzeżeń. Nadal jednak utrzymuje, że w opisanej przez niego sytuacji zachowanie policjantów było co najmniej nieprofesjonalne.

JK

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Pościg ulicami Strzelec
Gigantyczna plama oleju
Rura zmieniła właściciela
Uważaj na co głosujesz na Facebooku!
Nowe żłobki i kluby dziecięce
Mózg i okolice

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Sierpień, 2017 - 10:50

Co to za ważna postać. Policjanci nie mogą sprawdzać trzeźwości jego zięcia? Wśród pijanych na drogach trafiają się przecież także jacyś zięciowie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Sierpień, 2017 - 14:23

  A mnie to strzeleccy policjanci kontrolują na trzeźwosc  średnio  2 razy  w tygodniu , nawet w garażu na prywatnej posesji ok 50 m od drogi glównej . I nic .                        P.S. No cóż .. nie chca postawić  to i  wynikow nie będzie.

Portret użytkownika gos
Wysłane przez gos (niezweryfikowany) w 29 Sierpień, 2017 - 16:28

" W tym momencie zwrócili uwagę na mężczyznę, który zbliżał się wolno w ich kierunku, gestykulując rękoma i coś krzycząc. Mężczyzna ten znajdował się kilkadziesiąt metrów od radiowozu. Kilkukrotnie zapytali go, czy coś się stało, lecz ten nic nie odpowiedział, tylko dalej bardzo powoli szedł w ich stronę. Pomimo kolejnego zapytania, czy coś się stało, mężczyzna nic nie odpowiedział, wówczas policjanci poinformowali, że muszą jechać wykonywać inne czynności. "

czyli od razu idiota ?! a nie pomyśleli , że ta osoba może być chora? mogla mieć, alzhaimera czy coś w tym stylu, i dopiero byly by jaja gyby wieczorem ogloszono by jego poszukiwania .
Nie odpowiada to jedziemy to w tym momencie mieli obowiazek ustalic co i jak z nim , cczy moze potrzebuje pomocy ale nie trzeba jechac rowerzystow scigac na wiosce

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Sierpień, 2017 - 16:44

A może policjanci znają tego osobnika i nie chcieli dawać pretekstu do wszczynania przez niego awantury? Przecież z tekstu wyraźnie wynika, że co najmniej dwukrotnie pytali go czy coś się stało a ten nadal posługiwał się tylko  językiem migowym. Zdolna bestia - nie ma co. Może trzeba było sprawdzić także jego trzeźwość?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Sierpień, 2017 - 23:27

Bernard ty ciulu a jak by to jechoł złodziej abo terorista na tym mopliku to byś leciał do do tego co to pisoł na skarga to by cie możno już nie było  chopie spadnij na gleba a zięć niech nie słepie i zadkiem nie ucieko

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Sierpień, 2017 - 17:47

Oj, oj, oj nieładnie! Dlaczego tak po chamsku odnosisz się do radnego mniejszości niemieckiej? Jego wyborcy są porządni, nie kradną i nie jeżdżą pijani po drogach.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Sierpień, 2017 - 19:08

   pesudoniemiaszki  nie chleja ?   a burmistrza  Ozimka  z nadania  pseudoniemaiszkow ,   polscy policjanci  - złapali już 3 razy jak jechał  najeb....autkiem   a  starosta  strzelecki  szczy na groby żołnierzy  wyklętych .. to jest ta  kultura germanska?

Portret użytkownika ech
Wysłane przez ech (niezweryfikowany) w 31 Sierpień, 2017 - 13:00

PO raz 12 policja interweniowała na wezwanie pana Saszy który naciągnął podatnika na 12 000 zł. Wiecznie straszysz drogą sądową a jeszcze nigdy nic w sądzie nie udowodniłeś bo pewnie pod co drugim artykyułem pisałbyś peany na swoją cześć

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Sierpień, 2017 - 16:59

  Policja przyjęła doniesienie   dotyczące   interwencji    strzelecvkich policjantów w melinie stary mlyn .Tak więc  pan Sasza vel wieslaw  ''naciagnał ''   strzeleckich podatnikow na  kolejne koszty tzn   12000+                                                                                                                                                       P.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Sierpień, 2017 - 17:52

Może się znajdzie na forum ktoś dobrze zorientowany w sprawie i poda bliższe dane o tym "modelu" ps. sasza czy wiesław? Biedna ta strzelecka policja oj biedna mając do czynienia z takim osobnikiem.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 31 Sierpień, 2017 - 18:20

  Z tego co sie orientuję to  policjanci  dobrze zarabiają .    Strzeleccy  również .                                          A ten model  Sasza vel wieslaw to taki strzelecki idiota  który robi na złoś  Panu Gordzielikowi  i  niesłusznie wzywa policje  kiedy w restauracji Stary Młyn  nic złego się nie dzieje  . Ten model   Sasza vel wieslaw  robi to z zazdrości i  po zlości  bo Hubert Gordzielik   ma  faje  aut i  dużo kasy . I on mieszka  koło Starego Mlyna  i   tylko slycha o czy  goscie przy piwie gagaja   a potem na policję dzwoni .  TO WARIAT .

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Wrzesień, 2017 - 20:11

 ha, ha , ha - banda kretynów rzygających i awanturujących się po nocy -  to rzekomo nic się nie dzieje

Gordzielik i kasa ? - popytaj pracowników  

fajne auto -  rzęch wynajęty z firmy lizingowej

Lans -  słoma z butów wychodzi ,, strzelecki NIKOŚ  DYZMA   

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Wrzesień, 2017 - 09:49

  Pamiętasz  finał  Nikodema Dyzmy   ... został zdemaskowany przez  jakiegos  idiote a  wszelaka wierchuszka  która   całowala Nikosia po rączkach   nie dopatrzyła się  że  ..krol jest nagi  a tym samym    wystawila się na pośmiewisko .  Dokładnie jak w  Strzelcach Opolskich.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Wrzesień, 2017 - 14:41

Większa część tego wątku to pisanina pomiędzy saszą a wiesławem i niech tak zostanie! To oznacza, że świr pisze sam do siebie i sam sobie zarazem odpowiada!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Wrzesień, 2017 - 20:01

''i sam sobie  zarazem .....''  aacha   analfabeto ......jak na  świra przystało   nie skumałem  twoich   pseudofilozoficznych  przemyśleń

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Wrzesień, 2017 - 20:11

  Wiesz  co ?  .. a może sasza  lubi   ..pogadac z inteligenynym człowiekiem ......dlatego  rozmawia z ..wieslawem

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 2 Wrzesień, 2017 - 21:05

Wiesz co? jeden i drugi rozumem nie grzeszą z dziada pradziada są dziadami.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Wrzesień, 2017 - 13:45

Sk....wiele zachowuja sie jak milicjanci za prl-u. Zawsze maja racje.To jest DEMOKRATYCZNA policja?

Odpowiedz