fbpx Policja stoi, bo leżą śmieci... | Strzelec Opolski

Policja stoi, bo leżą śmieci...

Policja stoi, bo leżą śmieci...

Artykuły : 
Numer wydania: 

Od marca przy nielegalnym wysypisku na Henrykowie w Otmicach stoi patrol policji. Dzień i noc. Sprawa wysypiska trafiła też do prokuratury. Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Opolskich uzyskała opinię biegłego, z której wynika, że odpady mogą stanowić zagrożenie dla otoczenia, są toksyczne. Zwróciła się też do wójta gminy Izbicko, Brygidy Pytel, by ta podjęła działania zmierzające do ich usunięcia i odpowiedniej utylizacji, po czym sprawę umorzyła.

 

Gmina po przeprowadzeniu procedur administracyjnych wysłała do właścicieli nakazy uprzątnięcia śmieci z rygorem natychmiastowej wykonalności. Jaki będzie odzew? Władze nie spodziewają się natychmiastowej reakcji - już raz podobna procedura była wszczynana - bez efektu.

 

W miniony piątek przedstawiciele gminy, policji, starostwa oraz WIOŚ spotkali się u wojewody opolskiego - był on zainteresowany, jak idą sprawy związane z uporządkowaniem składowiska.

 

- Uzyskaliśmy zapewnienie, że jeżeli szybko uporamy się ze wszystkimi procedurami - wojewoda pomoże nam w staraniach o środki na wywiezienie śmieci z działek na Henrykowie - mówi wójt Brygida Pytel. - Najpierw jednak musimy wyczerpać wszystkie środki administracyjne. Kolejne spotkanie z wojewodą za miesiąc.

 

W tym tygodniu wójt gminy spotyka się z przedstawicielami starostwa oraz policji - tematem spotkania będzie nieszczęsne wysypisko...

 

bea

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Opole, Wrocław, Karpacz są piękne...
Popiół do szarego...
Trzeba wziąć kredyt
Czy będzie tu kanalizacja?
Sprawy naszych Czytelników

Komentarze

Odpowiedz