fbpx Pokonali spadkowicza | Strzelec Opolski

Pokonali spadkowicza

Pokonali spadkowicza

Artykuły : 
Numer wydania: 

PIŁKA NOŻNA: Opolska Liga Juniorów
 

Juniorzy Piasta Strzelce Opolskie stwarzali wiele okazji bramkowych, lecz tylko dwukrotnie zdołali strzelić bramkę pewnemu już spadku do pierwszej ligi zespołowi RTS Odra Kędzierzyn-Koźle.

 

Skazani na spadek z Opolskiej Ligi Juniorów zawodnicy RTS Odry Kędzierzyn-Koźle grali na własnym boisku z Piastem Strzelce Opolskie dość anemicznie od początku. To Piast wykazywał większą ochotę do gry i stwarzał groźne okazje pod bramką gospodarzy. I już po kwadransie gry Piast wyszedł na prowadzenie, bo Łukasz Stolarski precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Groźnie było pod bramką RTS-u również po strzale Pawła Bajora, lecz był razem piłka padła łupem bramkarza.

 

Po zmianie stron strzelczanie nie dawali za wygraną i starali się strzelić kolejne bramki. Nasz zespół atakował coraz więcej, a miejscowi mieli coraz większe kłopoty z celnymi podaniami. W 60. minucie Jakub Górecki minął obrońcę i widząc, że bramkarz RTS-u jest kilkanaście metrów przed swoją bramką popisał się lobem. Piłka nieznacznie tylko minęła słupek bramki. Osiem minut później Bajor po rzucie rożnym strzelał obok słupka. Na kwadrans przed końcem spotkania wynik meczu ustalił Górecki, który wykorzystał niefrasobliwość obrońców gospodarzy i posłał piłkę obok zdezorientowanego bramkarza. Tuż przed końcem meczu Górecki znalazł się w sytuacji jeden na jednego z Krystianem Waloskiem, lecz tym razem górą był bramkarz.

 

WAR

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
PIŁKA RĘCZNA: I liga mężczyzn Ważna wygrana

Komentarze

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 26 Kwiecień, 2018 - 08:14

"zdołali strzelić bramkę pewnemu już spadku do pierwszej ligi (...)" - jak to SPADKU do pierwszej ligi. Istnieje tez liga 0???

Portret użytkownika smok
Wysłane przez smok w 26 Kwiecień, 2018 - 19:14

Jak to, nie wiedziales? "Sportowcy" i centrale sportowe od parunastu juz lat numeruja swoje ligi poczynając od drugiej i nazywajac ja pierwszą. I, co mnie zdumiewa, wszystkim to odpowiada. W ten sposób druga liga staje się pierwsza, trzecia drugą, a ósma siódmą. I wszyscy się mają za co, ze w tak wysokiej lidze grają. A co z pierwszą ligą? Nie jest zerową, tylko ekstraklasą, superligą, plusligą albo jakąś sponsorligą.

I co ciekawe, choć moda ta rozlała się nie tylko w Polsce, ale i całej Europie (wyszła bodajże od Anglii, jeśli dobrze pamiętam), to do dziś w jednym kraju ligi są numerowane jeszcze normalnie: erste bundesliga, zweite bundesliga i jakoś nijak nie umniejsza to ich poziomu, za to umacnia w przeświadczeniu, że stoją tam twardo na nogach i nie dali się ogłupić koercyjnemu szaleństwu.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Kwiecień, 2018 - 07:50

Bardzo jestem zadowolony,że nie ma większych problemów tylko zajmować się takimi pierdołami...nazywajcie sobie ligi jak chcecie, "oni" nazywają jak chcą, bo "oni" organizują rozgrywki.Zróbcie swoje ligi i numerujcie od 1 do 10000.

Odpowiedz