fbpx Pogoda spłatała im figla.... | Strzelec Opolski

Pogoda spłatała im figla....

Pogoda spłatała im figla....

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dziewiątego czerwca w Siedlcu świętowano Gminny Dzień Dziecka. Impreza miała być plenerowa i obfitować w wiele aktywności - niestety deszcz pokrzyżował plany organizatorów. Nie popsuł jednak dobrej zabawy.

- Zamiast na placu rekreacyjnym, bawiliśmy się w świetlicy - relacjonuje Magdalena Deja z Urzędu Gminy w Izbicku - Zrealizowaliśmy jednak prawie wszystkie zamierzenia. Dzieci na pewno były zadowolone i każde wróciło do domu z nagrodami zdobytymi w licznych konkursach. - mówi Deja. Z powodu kapryśnej pogody odwołano jedynie pokaz tresury psa policyjnego.

Dla najmłodszych mieszkańców gminy zaśpiewały zespoły Echo Krośnicy i Rozśpiewane Serce Opolszczyzny, wystąpili też laureaci Śląskiego Berania - Aleksandra Mróz i Rafał Larisz. Przedstawicielki projektu "Opolskie Dziołchy", promującego artystów z regionu, uczyły chętnych malowania opolskiego wzoru na ceramicznych kubkach oraz wykonywania biżuterii.

- Animacje, gry i konkursy prowadzili gminni animatorzy, pracujący na izbickim orliku - mówi Magdalena Deja - Były też darmowe lody i inne słodkości.

- Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację festynu: radzie soleckiej,  naszym mieszkańcom, urzędowi gminy, członkom TSKN, a także firmie Blattin za ufundowanie kołocza - podkreśla Teresa Niedziela, sołtyska Siedlca.

 

 

Zła pogoda nikogo nie przestraszyła, bo do zabawy potrzebne są jedynie chęci i dobre towarzystwo - a te nie zwiodły!

Gdy skończyły bawić się dzieci - zaczęli dorośli i to już w plenerze. Ok. 20 rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem Hades.

Odpowiedz