fbpx Pogoda nie zaszkodziła zabawie | Strzelec Opolski

Pogoda nie zaszkodziła zabawie

Pogoda nie zaszkodziła zabawie

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zgodnie z zapowiedziami z ubiegłego tygodnia przedstawiamy przebieg dożynek gminnych. Tegoroczne dożynki odbyły się 3 września, a ich gospodarzem w tym roku były Żędowice. Niestety sołectwo od paru lat nie ma szczęścia do pogody - tak samo jak dwa lata temu padał deszcz.

- Pogoda nam dzisiaj nie dopisała, dobrze, że podczas korowodu nie padało, w trakcie zabawy można się schronić pod namiotem - mówi Jerzy Stasz, sołtys Żędowic. - Mimo kapryśnej pogody mieszkańcy nie zawiedli.

Święto plonów rozpoczęło się uroczystą mszą dożynkową w intencji rolników i ich rodzin w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Żędowicach. Po południu spod budynku szkoły podstawowej, w asyście orkiestry dętej, policji, straży pożarnej nastąpił uroczysty przemarsz delegacji dożynkowych, zaproszonych gości i mieszkańców wsi na boisko, gdzie rozpoczęła się impreza.

W tym roku starostami dożynek byli Agnieszka i Józef Pietrzyk.

Burmistrz Mariusz Stachowski podziękował rolnikom za ciężką pracę, za miłość i rozumienie ziemi. W tym roku w Żędowicach była tylko jedna korona żniwna, tradycyjnie już przygotowana przez kobiety z Kielczy. Pod okiem Heleny Świtały kielczanki już pod koniec wiosny zabrały się do tworzenia swojego dzieła.

- To już ponad trzydziestoletnia tradycja, musimy ją podtrzymywać - mówi pani Helena. - Pomagali młodzi i starzy...

W Żędowicach nie mogło zabraknąć żędowickiego placka i swojskich ciast.

- Dziękuję wszystkim mieszkańcom za pracę i wkład włożony w przygotowanie dożynek, a księdzu proboszczowi za odprawienie uroczystej mszy św. - mówi Jerzy Stasz, sołtys Żędowic.

- W tym roku przygotowaliśmy placki ze 140 kg ziemniaków i ponad 19 blach ciasta - wylicza Edyta Koj ze Stowarzyszenia Kobiet Żędowickich.

Były przemówienia i występy. Publiczności zaprezentowały się kabaret „Moherowe berety”, zespół „Mona Lisa”, Orkiestra Dęta z Żędowic oraz żędowicka młodzież z własnym programem artystycznym. Do zabawy przygrywali: zespoły Mikado, Somer oraz DJ Dyro. Mieszkańcy gminy Zawadzkie pokazali, że pomimo kapryśnej pogody zabawa może być udana. Tylko dzieci były trochę niepocieszone, kiedy patrzyły na dmuchańce moknące na deszczu.

BB

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Za głośno?
Zagrają w kręgle
Najlepsi sportowcy wyróżnieni

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Wrzesień, 2017 - 16:26

Pogoda nie była w stanie zaszkodzić zabawie. Można z tego wywnioskować jedno. Bawić to się co niektórzy urzędnicy potrafią. Natomiast jeżeli chodzi o zamieszczenie na stronach UM Zawadzkie nagrania z ostatniej sesji to już nie jest tak łatwo.Proszę wejść i samemu zobaczyć jak władza spełnia swoje obowiążki.

http://zawadzkie.pl/404/369/sesje-rady-miejskiej.html Nagrania z ostatniej sesji nie ma. Dlaczego?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2017 - 21:27

Można z tego wywnioskować jedno.... ze ludzie potrafią się bawić razem. I widać, że ci to przeszkadza. Ciekaw jestem gdybyś ty być ta władza. .... oczy byś otarł i się zesrol na miękko. ..ludzie się bawią to źle? 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Wrzesień, 2017 - 08:10

a tak z innej beczki kiedy zaczną palić w co zimno jak diabli  czyżby znowu nie zdążyli sie przygotować do sezonu grzewczego co roku ta sama śpiewka  to nie te czasy żeby czekać na mrozy jak ktoś nie chce zakręci

 

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 19 Wrzesień, 2017 - 09:11

Dlatego tak pozno zawsze zaczynaja grzac. Kotlownia pali, a ludzie zakrecaja kaloryfery. To minusowy interes...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Wrzesień, 2017 - 10:01

no teraz jak jest tak zimno to większość napewno odkreci chyba po to się płaci caly rok żeby można było korzystać 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Wrzesień, 2017 - 14:04

władzo kochana może by tak zadbać o mieszkańców w mieszkaniach zimno znowu trzeba  czekać  aż ktoś  mądrze zadecyduje 

Odpowiedz