fbpx Podziękowania są raz... | Strzelec Opolski

Podziękowania są raz...

Podziękowania są raz...

Artykuły : 
Numer wydania: 
Ale pracować dla dobra wioski trzeba dożywotnio! Sołtys Jemielnicy, Andrzej Jarzębski, nie miał co do tego wątpliwości. Głośno powtórzył te słowa w minioną sobotę, kiedy wręczał podziękowania za pracę społeczną we wsi kolejnym zasłużonym osobom.

Za prace przy koronie wyróżnieni zostali: Krystyna Bryś, Florian Bryś, Jolanta Grzesik, Józef Hajduk, Dorota Horzowska, Gabriela Klencz, Adela Knapik, Anna Krawiec, Małgorzata Guzdek, Karol Piontek, Jadwiga Sus, Cecylia Sonsala, Brygida Sladek.

Za prace na rzecz upiększania miejscowości podziękowania otrzymali: Bernard Buszka, Edward Horoszczak, Ernest Klimek, Józef Jałowy, Piotr Olczyk.

Powitanie lata w Jemielnicy zorganizowano już po raz dziewiąty. Jak zwykle cieszyło się ono wśród mieszkańców dużym zainteresowaniem. Imprezę prowadził zgrany kwartet „Wpisz hasło” w składzie: Ola Gabor, Katarzyna Gabor, Ola Kus i Patryk Smarski.

Poczęstunkiem dla uczestników festynu zajęli się członkowie Stowarzyszenia Odnowy Wsi Jemielnica, które przygotowało imprezę. Sponsorowali ją: Joachim Jelito, Karol Piontek, Józef Swaczyna, Gizela i Grzegorz Pyka, Piekarnia Osiedlowa Domeredzki ze Strzelec, sklep Iga, biuro Omega Lidii Michalskiej.

JL

Komentarze

Portret użytkownika janek
Wysłane przez janek w 30 Czerwiec, 2013 - 12:34

Publicznie kieruję pytania do dziennikarki Strzelca Opolskiego Pani Justyny Lehun. Publicznie z tego względu, aby pokazać wszystkim, że cały czas w gazecie wójt jest chwalony przez wymienioną dziennikarkę a prawda jest całkiem inna.

1.Pani J. Lehun umiała opisać jemielnicką oświatę tzn. ile prawo stanowi aby zarabiali nauczyciele, podsumować oszczędności itd. Dlaczego Pani nie umie opisać ile zarabiają dyrektorzy placówek oświatowych w gminie Jemielnica. Pani Lehun proszę wyłożyć całą prawdę na stół a nie tylko taką prawdę, która chwali wójta.
Prawo chyba nie stanowi dawać dyrektorom 5 tysięcy? Wójt szuka oszczędności bo jemielnicka oświata jest na kolanach, trzeba dokładać, a dyrektorom kryzys nie straszny, więc dlaczego mieszkańcy nie mają o tym wiedzieć przecież są to nasze pieniądze? Głupio pewnie o tym napisać bo z jednej strony szukamy oszczędności na siłę a z drugiej czujemy się bogaci i dajemy nauczycielom. Jest to droga do nikąd.

2.Następna sprawa inni dziennikarze strzelca umieli opisać w gazecie ile wynoszą koszty funkcjonowania urzędów, dlaczego Pani Lehun nie umie zrobić takiej analizie urzędu gminy w Jemielnicy?

Kiedyś to się z chęcią czytało strzelca a dzisiaj proszę o nową gazetę w powiecie strzeleckim.

Portret użytkownika usłużny
Wysłane przez usłużny (niezweryfikowany) w 30 Czerwiec, 2013 - 16:26

Nie krytykuj wójta, wójt bardzo nie lubi być krytykowany.
Przecież napisano, że jest sponsorem gminy i to największym sponsorem gminy, bo napisano go na pierwszym miejscu wśród sponsorów gminy.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 30 Czerwiec, 2013 - 22:52

Czy to aby nie jest nietakt? Przecież wójt też pracuje, zdaje się dożywotnio, dla dobra gminy.
Na szczęście nie musi sobie zawracać głowy wydawaniem jakieś gminnej gadzinówki jak to inni mają w zwyczaju, bo często inni sami przychodzą z kadzidełkiem.

Odpowiedz