fbpx Plaża, ludzie i wspaniała zabawa! | Strzelec Opolski

Plaża, ludzie i wspaniała zabawa!

Plaża, ludzie i wspaniała zabawa!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Władza uderzyła się w piersi i po trzech latach w końcu na Dni Toszka reaktywowano ważną dla wielu mieszkańców Toszka i okolic imprezę - beach party. Ale były i nowości. Wcześniej Dni Toszka organizowano na toszeckim zamku. W tym roku po raz pierwszy odbyły się na rynku, a do organizacji przyłączyło się miasto.

 

Dni Toszka zorganizowaliśmy wspólnie z CK Zamek. Od dłuższego czasu spotykaliśmy się na naradach, podczas których wspólnie planowaliśmy wszystkie zadania. Podzieliliśmy się odpowiedzialnością i następnie każdy realizował swój zakres przygotowań - opowiada wiceburmistrz Piotr Kunce. Organizację tegorocznych Dni Toszka oceniam na 4+. Wkrótce odbędzie się robocze spotkanie współorganizatorów i partnerów podsumowujące przebieg tej imprezy - tam wyciągniemy wszystkie wnioski na przyszłość. Uważam jednak, że formuła Dni Toszka na rynku powinna zostać zachowana. Mam wielką nadzieję, że mieszkańcy rynku zaakceptują tego typu imprezę raz w roku - ocenia wiceburmistrz.

 

Międzynarodowe rozgrywki

W sobotni poranek na boiskach Orlik i K.S. Zamkowiec Toszek najwięksi kibice piłki nożnej mogli uczestniczyć w zorganizowanym przez Toszecką Akademię Piłkarską oraz gminę Toszek Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Toszka dla dzieci z roczników 2006 i 2007.

 

W turnieju udział wzięły dzieci z partnerskiego miasta Olewsk na Ukrainie oraz drużyny z Toszka, Pyskowic, Knurowa, Strzelec Opolskich, Pawonkowa oraz Gliwic. Podczas wszystkich meczów nie brakowało poświęcenia, ducha walki i gry fair play.

 

Po zaciętej do ostatniej minuty rywalizacji zwyciężyły drużyny z FC Olewsk z rocznika 2006 przygotowane przez trenerów Vitaliiego Popovych, Oleksandra Novak oraz Toszecka Akademia Piłkarska z rocznika 2007, przygotowana przez trenerów Romana Klaka i Piotra Kasprzaka. Po zakończonym turnieju wyróżnieni zostali także najlepsi zawodnicy, którzy swoją grą zachwycili oceniających jak i kibiców.

 

Na zakończenie rozgrywek wręczone zostały medale, puchary oraz gratulacje przez burmistrza Toszka Grzegorza Kupczyka.

 

Plaża na rynku

Już w piątek na rynku pojawił się złocisty piasek, który obwieszczał powrót plażowej imprezy sprzed lat. Specjalnie na tę okazję organizatorzy przyszykowali 55 ton piasku. Sobotnia impreza z radiem Park FM rozpoczynała się od godz. 19.00. Początkowo plażę opanowali najmłodsi mieszkańcy Toszka jednak z biegiem czasu pałeczkę przejęli dorośli, bawiąc się do późnych godzin nocnych.

 

- Świetnie, że w końcu wzięto pod uwagę wolę mieszkańców i wrócono do beach party. Każdy z nas pamięta jak co roku czekano właśnie na tę zabawę na zamku. Wielu osobom brakowało tej imprezy i fajnie, że zrobiono ją na rynku, bo było to coś nowego. W końcu Toszek ożył chociaż w jedną noc - mówi pan Tomasz.

 

Niedziela z rodziną

Niedzielne Dni Toszka były pełne atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych. Dla dzieci wystąpili ze specjalnym programem „Roko i Colino”, natomiast wspólnie z rodzinami zabawiała ich Akademia Kinder Centrum. Nie zabrakło także dmuchańców.

 

Po animacjach mieszkańcy mogli zobaczyć Rowerowe Show. Następnie w „bajkowym świecie” przed widownią zaprezentowali się uczestnicy sekcji artystycznych CK „Zamek” w Toszku. Na koniec zaplanowane zostały koncerty. Na scenie pojawiła się Weronica, gwiazdą wieczoru był zespół Zajefajni, a na zakończenie zagrał zespół Bis.

 

Warto wspomnieć, że na tegorocznych Dniach Toszka tak dużej frekwencji jak w tym roku dawno nie było. Miejmy nadzieję, że formuła ta zostanie zachowana, a mieszkańcy będą się tak wspaniale bawić jak teraz.

 

Sabina Grzesik-Kandziora

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Utalentowana jak Wieniawski
Modernizacja basenu

Odpowiedz