fbpx Pilnujcie domu i podwórka! | Strzelec Opolski

Pilnujcie domu i podwórka!

Pilnujcie domu i podwórka!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Uwaga mieszkańcy, policja informuje i ostrzega. Po okolicy krążą samochody na obcych rejestracjach. Osoby w nich obserwują, a nawet wchodzą na posesje. Nasila się to w czasie, kiedy wierni przebywają w kościele. Dlatego prosi się, by w tym czasie choć jedna osoba była w domu. Dobrze byłoby spisywać numery obcych rejestracji. Bądź czujny!

 

Taką notatkę można przeczytać na drzwiach sklepu spożywczego w Staniszczach Małych. Umieścił ją tam sołtys, Edward Kunysz, na prośbę policji.

 

- Zadzwoniła dzielnicowa, odebrałam ten telefon - mówi Krystyna Kunysz, żona sołtysa. - Przestrzegła nas, że w Staniszczach Wielkich w czasie mszy na teren jednej z posesji wjechał obcy samochód i ktoś próbował wejść do domu.

 

Pani Kunysz pamięta, że podobne zdarzenie miało miejsce dawniej w Staniszczach Małych. Na szczęście w środku była jedna osoba i w porę zamknęła drzwi od wewnątrz.

 

Jak się dowiedzieliśmy, na policję wpłynęło tylko jedno zgłoszenie w sprawie podejrzanego auta. Nieznana jest jego marka ani kolor.

 

Mieszkańcy Staniszcz odwiedzający sklep zapoznali się z treścią ogłoszenia. Większość z nich mówi, że zamyka swoje posesje, choć są i tacy, którzy zostawiają otwarte drzwi nawet jadąc do sklepu.

 

- Przecież przez te parę minut nic się nie stanie - mówią.

 

Jedna z ekspedientek w sklepie w ciągu dziesięciu lat sama została dwa razy okradziona i to w czasie, kiedy w domu ktoś przebywał. Sprawcy działali szybko, nie przeszukiwali całego domostwa, zebrali biżuterię leżącą na widoku i trzymane w domu pieniądze.

 

 

- Raz nawet sąsiadka widziała najprawdopodobniej auto sprawców, ale nie zapamiętała numerów ani marki, złodziei do dziś nie ujęto - wspomina. - Musimy sami siebie pilnować - dodaje. - Czujność sąsiadów kiedyś wybawiała ludzi z kłopotu, warto do tego wrócić.

 

Drodzy Czytelnicy, należy być ostrożnym! Zamykać drzwi domu, nawet jeśli przebywa się wewnątrz albo wychodzi na chwilę do szopy czy ogrodu. Nie zostawiać kluczy w schowkach przy posesji, bo ktoś może nas obserwować i wykorzystać je pod naszą nieobecność. Niestety - okazja czyni złodzieja.

 

MM

 

 

O czujność apelowali do mieszkańców również sołtysi innych wiosek. Na przykład na Facebooku sołectwa Centawa można było przeczytać ostrzeżenie: „Proszę, pilnujcie swoich domostw, grasuje grupa przestępcza, która okrada domy. Jeżeli zauważycie, że ktoś zachowuje się podejrzanie lub jeździ podejrzany samochód, proszę o niezwłoczne powiadomienie komendy”. 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Ekskluzywna oferta dla rodzin
Znaleziono ciało mężczyzny
Uciekał przed policją
Uważaj na pociąg!
„Niezwykła” Anna i Wiktor
Mieszkanie i 15 tys. dla lekarza to za mało?
Weź te pieniądze!

Komentarze

Portret użytkownika mieszkaniec
Wysłane przez mieszkaniec w 1 luty, 2018 - 11:15

choc są i tacy, którzy zostawiają otwarte drzwi nawet jadąc do sklepu.Co za glupota,to tak jakbym zostawil otwarty samochod na parkingu.Ludzie miejcie troche swojej odpowiedzialnosci.Te kartki na sklepowych drzwiach Wam nie pomoga.Ale Jak to na wsi,inne poglady.

Portret użytkownika i podstawa
Wysłane przez i podstawa (niezweryfikowany) w 3 luty, 2018 - 19:03

proszę mieszkańców gminy Kolonowskie o zamykanie drzwi nawt jadąc do sklepu i psa wypuścić proszę!!!!! ale groźnego 

Odpowiedz