PIŁKA RĘCZNA Nie wykorzystali szansy

Piłkarze ręczni z Zawadzkiego nie wykorzystali szansy na zwycięstwo w spotkaniu z drużyną ze Świdnicy, gdyż popełnili zbyt wiele błędów.

Po czterech tygodniach przerwy w rozgrywkach pierwszoligowych drużyna Autonomicznej Sekcji Piłki Ręcznej z Zawadzkiego podejmowała na własnym parkiecie ŚKPR Świdnica. W zespole gości występuje między innymi Tomasz Wasilewicz, były bramkarz zespołu z Zawadzkiego. Tym razem nie zaczynał on jednak meczu w wyjściowym składzie, gdyż w ubiegłym tygodniu skręcił sobie kostkę.

Podopieczni Łukasza Morzyka zagrali w tym meczu w składzie: Dawid Skrzypczyk, Sławomir Donosewicz, Adrian Przybysz, Kewin Kubillas 4, Dawid Mięsopust 4, Paweł Zagórowicz 10, Łukasz Szulc, Michał Morzyk, Adam Wacławczyk, Patryk Całujek, Michał Krygowski 1, Łukasz Całujek 1, Sebastian Danysz, Paweł Swat 5, Lesław Kąpa 6. Pierwsza bramka padła dopiero po 150. sekundach gry i zdobyli ją goście po rzucie Konrada Cegłowskiego. Kilkanaście sekund później wyrównał Kewin Kubillas, a kontrę na drugą bramkę zamienił Paweł Zagórowicz. W szóstej minucie gry Kubillas wyprowadza nasz zespół na prowadzenie 3:1 i wówczas pechowo kontuzji doznał Patryk Całujek, gdyż na jego nogę przewrócił się jeden z graczy gości. Do końca meczu nie wrócił już na parkiet, okładając tylko kostkę lodem. Załamani kontuzją swojego kolegi zawodnicy miejscowego zespołu, przez kolejne trzy minuty popełniali proste błędy, wykorzystywane przez gości. Zespół ze Świdnicy w tym czasie zdobył kolejno pięć bramek, nie tracąc żadnej. Gdy w 11. minucie przewaga Świdnicy wynosiła cztery bramki (8:4), trener Łukasz Morzyk wziął czas. Niestety kilka minut później Paweł Swat nie zdołał z rzutu karnego pokonać Tomasza Wasilewicza. Ale nasza drużyna sukcesywnie zaczęła odrabiać straty, na przerwę schodząc już tylko z dwoma bramkami mniej od przeciwnika (14:16).

Po zmianie stron i celnych rzutach Pawła Zagórowicza i Lesława Kąpy zawadzczanie w 35. minucie doprowadzili do remisu 18:18. Przez kolejnych sześć minut zespoły zdobywały bramki na zmianę. Jednak nasz zespół, grając w osłabieniu, nie wykorzystał dwóch kolejnych akcji, co wykorzystali przyjezdni, zdobywając dwie bramki z kolei. Wprawdzie rzut karny Kamila Rogaczewskiego obronił Dawid Skrzypczak, lecz na niewiele się to zdało. Goście rozgrywali swoje akcje dokładnie i w 46. minucie prowadzili 25:23, lecz przez kolejne trzy minuty Paweł Zagórowicz, Dawid Mięsopus oraz Lesław Kąpa z karnego rzucili trzy bramki. ASPR objął prowadzenie 26:25 w 48. minucie. Kolejne trzy bramki rzucił dla zawadzczan Dawid Mięsopust i na dziewięć minut przed końcem spotkania zawadzczanie objęli prowadzenie 28:26. Niestety wówczas nastąpił przestój w grze gospodarzy, przyjezdni w ciągu 70. sekund wyrównali. Gra staje się coraz bardziej nerwowa, gracze obu drużyn wędrują na ławkę kar. Przez prawie trzy minuty nie pada żadna bramka, mimo iż goście mają rzut karny. Na 100. sekund przed końcem spotkania naszą drużynę na prowadzenie 30:29 wyprowadza Łukasz Całujek, lecz kilkanaście sekund później goście wyrównują. Pół minuty przed końcem meczu ASPR prowadzi 31:30 po trafieniu Lesława Kąpy, lecz goście błyskawicznie wyrównują. Na piętnaście sekund przed końcem meczu zawadzczanie mają piłkę a trener Łukasz Morzyk bierze czas.

- Mówiliśmy, żeby rzucać w ostatniej sekundzie. No i przede wszystkim, żeby nie stracić piłki na cztery czy pięć sekund przed końcem meczu, bo goście mogą wyprowadzić kontrę i zdobyć bramkę - powiedział nam po meczu Dawid Mięsopust.

Niestety spełnił się czarny scenariusz, bo zawadzczanie tylko kilka sekund zdołali utrzymać się przy piłce. W dość prosty sposób jeden z obrońców Świdnicy przejął piłkę, podawaną między graczami ASPR-u i wyprowadził kontrę. Ostatecznie piłka trafiła do Kamila Rogaczewskiego, który na dwie sekundy przed końcem rzucił zwycięską dla gości bramkę. Nasz zespół ze spuszczonymi głowami opuścił parkiet.

- Myślę, że nic nie można powiedzieć o tym meczu. Trzeba się rozpędzić i uderzyć głową w ścianę chyba, to jest jedyne wyjście. Jeżeli się nie wygrywa takiego meczu ze Świdnicą, z całym szacunkiem dla przeciwnika, to nie wiem, z kim my chcemy szukać zwycięstwa w tej lidze. W dodatku nie trafiając kilkunastu czystych piłek ze skrzydeł. Ręce opadają, nic więcej nie można chyba powiedzieć - stwierdził po meczu Paweł Swat.

Radosny był za to były gracz Zawadzkiego a obecnie bramkarz ŚKPR Świdnica, Tomasz Wasilewicz.

- Dzisiaj miałem okazję znów się cieszyć ze zwycięstwa na parkiecie w Zawadzkiem. Ale już z moim nowym klubem, ze Świdnicy. Takie jest życie. Bardzo się cieszymy, choć tak naprawdę mecz był bardzo wyrównany i najbardziej sprawiedliwy byłby remis i rzuty karne. Gdyby Zawadzkie wykorzystało kilka sytuacji, które zmarnowało, to by spokojnie wygrało. Ale my też popełniliśmy swoje błędy, kilka fauli w ataku czy też trzy niewykorzystane rzuty karne. To był mecz błędów i jeśli się takie spotkania wygrywa, to można wrócić do domu z podniesionym czołem. Dzisiaj tego dokonał mój zespół - powiedział nam Tomasz Wasilewicz.

W następnej kolejce zespół ASPR Zawadzkie pojedzie do Łodzi na mecz z Politechniką Anilaną już w najbliższą sobotę.