fbpx PIŁKA NOŻNA Prezes zrezygnował | Strzelec Opolski

PIŁKA NOŻNA Prezes zrezygnował

PIŁKA NOŻNA Prezes zrezygnował

Artykuły : 
Numer wydania: 

Wielu kibiców piłkarskich nie tylko w naszym powiecie zna nazwisko Józefa Malcherka, od kilkunastu lat prezesa a wcześniej zawodnika Naprzodu Ujazd Niezdrowice. Dla sporego grona z nich wielkim zaskoczeniem była jego decyzja o rezygnacji z tej funkcji.

W zakończonym miesiąc temu sezonie piłkarze Naprzodu Ujazd Niezdrowice zajęli trzecie miejsce, które nie dało im awansu do czwartej ligi. Kilka tygodni po zakończeniu rozgrywek z funkcji prezesa w klubie zrezygnował Józef Malcherek, mimo że do walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego został jeszcze rok.

- Dla nikogo w klubie nie było to chyba zaskoczenie, że złożyłem rezygnację, bo mówiłem o tym już rok wcześniej. Przed startem sezonu 2016/2017 zapowiedziałem, że to mój ostatni na tym stanowisku i po jego zakończeniu zrezygnowałem z funkcji prezesa. Poza tym miałem trochę inną koncepcję prowadzenia klubu niż część zarządu - powiedział nam Józef Malcherek.

Były już prezes Naprzodu Ujazd Niezdrowice ma 66 lat i od 1981 roku jest związany z Niezdrowicami. Najpierw jako zawodnik, od lat dziewięćdziesiątych jako prezes. Był z klubem na dobre i złe, gdy awansował do ligi okręgowej i walczył w niej o czołowe lokaty, ale i w czasach, gdy Naprzód spadł do klasy B. Teraz, mimo że zrezygnował z funkcji, był obecny na meczu sparingowym Naprzodu Ujazd Niezdrowice z Chemikiem Kędzierzyn-Koźle.

- Chcę więcej czasu poświęcić rodzinie. Żonie, która wspierała mnie i pomagała często w działalności klubowej. Planuję również remont w domu, a ponieważ zdrowie dopisuje to niech tak będzie jak najdłużej - powiedział nam Józef Malcherek.

Obecnie prezesem w Naprzodzie jest Rainhold Miś.

Józef Malcherek zrezygnował nie tylko z funkcji prezesa klubu, lecz również z szefowania w Gminnym Zrzeszeniu LZS w Ujeździe. W sierpniu odbędą się w tym zrzeszeniu wybory nowego prezesa.

Józefowi Malcherkowi życzymy zdrowia i powodzenia.

WAR

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
SZACHY Nie wystraszyli się najlepszych
Terminarz ligi okręgowej grupa 2 sezon 2017/2018