PIŁKA NOŻNA: Klasa B - Wiosenny „Sokół”

W derbach gminy Leśnica nie brakowało bramek, wybornych okazji bramkowych i soczystych strzałów oraz fauli. Ostatecznie lepszy okazał się zespół Sokoła Zalesie.

Spotkania dwóch drużyn z tej samej gminy zawsze są emocjonujące, bez względu na miejsca zajmowane w tabeli. A w Leśnicy, gdzie swoje mecze rozgrywa Sokół Zalesie, było naprawdę emocjonująco. Ładna, słoneczna pogoda sprawiła, że mecz Zalesia i Poręby oglądało spore grono widzów.

- Tylu ludzi na meczu na tym stadionie nie było od czasów, jak LZS Leśnica grała w trzeciej lidze - wspominali z rozrzewnieniem kibice oglądający mecz.

Może poziom sportowy nie był tak wysoki jak dawniejsze mecze trzecioligowe, lecz emocji i woli walki nie brakowało. Jako pierwsi zagrozili bramce przeciwnika goście z Poręby, lecz piłkę do siatki zdołali strzelić dopiero w 21. minucie. Wówczas to bramkarza Sokoła pokonał celnym strzałem Mariusz Tymecki. Ale na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Po pięciu minutach z dość ostrego kąta rzut wolny wykonywał Dawid Myszkowski. Tak uderzył piłkę, że wpadła ona do siatki, mimo prób interwencji bramkarza Poręby. Kibice bili brawo z podziwu, ale strzał był przedniej marki. Nawet zawodnicy z Ekstraklasy nie powstydziliby się takiej bramki. Poza tymi dwoma bramkami gra w pierwszej połowie toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Jeszcze przed przerwą groźnie było pod bramką Leśnicy, lecz Sebastian Kumoch z linii pola karnego strzelił nieznacznie nad poprzeczką. W przerwie obie drużyny mobilizowały się do jeszcze lepszej a przede wszystkim skuteczniejszej gry.

Druga połowa zaczęła się od akcji Sokoła. Po dośrodkowaniu w pole karne obrońca Poręby zagrał piłkę, a sędzia meczu odgwizdał rzut karny. Piłkę jedenaście metrów od bramki Poręby ustawił Krzysztof Szczodrok, a on nie zwykł marnować takich okazji.

- „Szczota” się w strzelaniu rzutów karnych nie myli - mówili kibice Sokoła.

Okazało się, że mieli rację, bo Szczodrok bez przeszkód umieścił ją w siatce, mimo iż golkiper gości wyczuł jego intencję i rzucił się w dobrą stronę. Piłki jednak nie zdołał obronić. Pięć minut później znów Szczodrok miał okazję, lecz jego strzał z czterech metrów obronił Mariusz Kozołup. Wreszcie w 62. minucie soczystym strzałem popisał się Jacek Wasiak, lecz piłka przeleciała nieznacznie nad poprzeczką. A kiedy w 75. minucie strzałem z narożnika pola karnego popisał się Mateusz Jelito, bramkarz Poręby nie miał żadnych szans i musiał wyciągać piłkę z siatki.

Prowadząc 3:1 gracze Sokoła cofnęli się do obrony, a Poręba zaatakowała zaciekle. Jednak Zalesie groźnie kontrowało, a Szczodrok w 80. minucie strzelił z rzutu wolnego w bramkarza Poręby. Po drugiej stronie boiska piłka omijała bramkę Murka aż do 86 minuty. Wówczas to obronił on strzał jednego z graczy Poręby, lecz piłka wypadła mu z rąk. Dopadł do niej Michał Bąk, lecz Murek złapał go za nogę i sędzia podyktował rzut karny. Na gola zamienił „jedenastkę” sam poszkodowany. Goście z Poręby jeszcze zacieklej zaatakowali, lecz zawodnicy Sokoła umiejętnie się bronili. W doliczonym już czasie gry na uderzenie z około 20 metrów zdecydował się Krzysztof Gawlik, lecz piłka nieznacznie minęła spojenie słupka i poprzeczki.

- To wszystko przez te koszulki. Od początku rundy wiosennej zawodnicy Sokoła Zalesie grają w koszulkach z napisem LZS Leśnica i wszystkie te mecze wygrali - komentowali po meczu kibice.

Po tej kolejce Sokół Zalesie jest jedynym zespołem, który wiosną zanotował komplet wygranych meczów. A grał przecież już z liderem tabeli, Unią II Kolonowskie. Dzięki tej wiosennej formie drużyna Sokoła awansowała już na drugie miejsce w ligowej tabeli.

Protokół meczu:
Sokół Zalesie – LZS Poręba 3:2 (1:1)
Bramki: Krzysztof Szczodrok, Dawid Myszkowski, Mateusz Jelito – Michał Bąk, Mariusz Tymecki
Sokół: Michel Murek, Piotr Zeizig, Mateusz Jelito, Tomasz Mieszczyński, Roman Swaczyna, Rafał Koppa, Dawid Myszkowski, Jacek Wasiak, Marcin Duda, Martin Jelito, Krzysztof  Szczodrok oraz Damian Pixa, Tomasz Luc, Marcin Cedzich
Poręba: Mariusz Kozołup, Michał Bąk, Maciej Bąk, Grzegorz Bąk, Szymon Bigas, Grzegorz Wieczorkowski, Sebastian Kumoch, Łukasz Siedlecki, Krzysztof Gawlik, Radosław Szulczewski, Mariusz Tymecki oraz Adam Adamski, Sławomir Tinelt, Jerzy Wojdyła, Mateusz Cerman, Kamil Jahn