PIŁKA NOŻNA Ciekawostki z piłkarskiego weekendu

*Czwartoligowy Piast Strzelce Opolskie doznał pierwszej porażki w tym sezonie ligowym. Na boisku lidera nasza drużyna przegrała 0:4, mimo iż prawie całą drugą połowę Agroplon Głuszyna grał w dziesięcioosobowym składzie, gdyż Radosław Mikulski został ukarany czerwoną kartką. Nasz zespół nie zdołał tego wykorzystać i w tym czasie stracił dwie bramki i nie zdołał strzelić ani jednej.

*W lidze okręgowej bardzo dobrze spisał się Naprzód Ujazd Niezdrowice, pokonując na własnym terenie spadkowicza z czwartej ligi, Pogoń Prudnik. Adrian Sładek popisał się skutecznością, strzelając aż trzy bramki w tym meczu. Również swój mecz wygrała drużyna LZS Piotrówka, pokonując beniaminka ligi okręgowej, Start Jełową. Nasza drużyna stała przed trudnym zadaniem, bo przed przerwą straciła gola oraz grającego trenera, który został ukarany czerwoną kartką. Ale w drugiej części gry Piotrówka pokazała, że jest waleczną drużyną i zdobyła dwa gole, mimo osłabienia. Niestety ani punktu ani nawet bramki na własnym boisku nie wywalczyła drużyna Naprzodu Jemielnica. Mimo iż jej przeciwnik, Victoria Chróścice, od 24. minuty grał w dziesięciu (czerwoną kartkę otrzymał jeden z zawodników Victorii), to Naprzód stracił trzy bramki, grając w przewadze i nie zdołał strzelić ani jednej.

*Juniorzy Piasta Strzelce Opolskie kroczą w obecnym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa. Mają już na koncie trzy zwycięskie spotkania i są w gronie pięciu niepokonanych ekip w tej lidze. Jednak już za dwa tygodnie czeka podopiecznych Adama Jaremki trudny mecz z również niepokonaną Pomologią Prószków.

*Już tylko LZS Stary Ujazd w klasie A ma na koncie komplet wygranych meczów, bo w trzeciej kolejce pokonał Górnika Januszkowice na jego terenie. Ale zespół trenera Marka Słoty stracił w tym meczu pierwszego gola w rozgrywkach. Błękitni Jaryszów ponieśli klęskę w Dobrodzieniu, więc dalej mają dwa zwycięstwa na koncie. Warto zauważyć, iż w Dobrodzieniu Błękitni stracili dwa razy więcej bramek niż w dwóch pierwszych meczach razem liczonych.

*Pierwsze zwycięstw w klasie A odniosły nasze beniaminki. Druga drużyna Unii Kolonowskie wygrała derbowy mecz w Rozmierce bez straty gola. LZS GKS Izbicko Otmice zwycięstwo w derbach w Kadłubie zapewnił sobie w doliczonym czasie gry. Tym samym Adamietz Kadłub jest jedyną drużyną z naszego powiatu na tym szczeblu rozgrywek, która jeszcze nie wygrała meczu.

*Zaczęły się rozgrywki w trzeciej lidze pań, gdzie mamy dwie drużyny z naszego powiatu. W sumie straciły one aż trzydzieści goli i wywalczyły jeden punkt. Zdobył go Plon Błotnica Strzelecka, remisując w Brzegu, mimo iż to nasza drużyna prowadziła już 3:1. Swój pierwszy mecz ligowy rozegrały dziewczęta Piasta Strzelce Opolskie, wysoko przegrywając z rezerwami pierwszoligowego Rolnika Biedrzychowice. Warto zaznaczyć, iż w czwartej kolejce, 24 września, Piast zagra z innym nowicjuszem w rozgrywkach, Śląskiem Reńska Wieś, na własnym boisku. Warto zobaczyć ten mecz, bo drużyny są na podobnym poziomie sportowym.