PIŁKA NOŻNA - Ciekawostki z piłkarskiego weekendu

Rozegrany został kolejny piłkarski weekend na boiskach nie tylko naszego powiatu. Zespoły walczyły o punkty, aby awansować w tabeli lub też utrzymać swoje wysokie miejsce.

*W Kadłubie miejscowy LKS podejmował lidera piątej grupy klasy A, Groszmal Odrę II Opole. W 11. minucie po strzale Michała Mroza, Adamietz Kadłub objął prowadzenie 1:0. Ale później było już coraz gorzej. Dziewięć minut później goście wyrównali wynik spotkania, a kolejne bramki zdobywali w 36. minucie, 41. minucie oraz 42. i 45. minucie. W ostatniej minucie drugiej części meczu dwóch graczy Kadłuba ukaranych zostało czerwonymi kartkami. W przerwie okazało się, że dwóch graczy Kadłuba nie jest zdolnych do gry z powodu kontuzji, a po zmianie stron w 50. minucie drużyna z Kadłuba została zdekompletowana i sędzia przerwał to spotkanie. Teraz wydarzeniami i wynikiem tego spotkania zajmie się Wydział Gier oraz Wydział Dyscypliny Opolskiego Związku Piłki Nożnej.

*W derbowym meczu w drugiej grupie ligi okręgowej Naprzód Ujazd Niezdrowice podejmował Jedność Rozmierkę. W 25. minucie Patryk Kokot zdobył bramkę dla gości. Faworyzowany Naprzód zdołał wyrównać cztery minuty przed przerwą. Ale na strzelenie zwycięskiej bramki trzeba było czekać aż do ostatniej minuty meczu. Wówczas to Tomasz Knopik po raz drugi pokonał bramkarza Jedności, Mateusza Wojsa, a w doliczonym czasie strzelił trzecią bramkę, ustalając wynik spotkania. Dla Jedności Rozmierka wynik tego meczu oznacza, że w dalszym ciągu będzie na ostatnim miejscu w tabeli, a Naprzód dzięki wygranej w dalszym ciągu liczy się w walce o awans do czwartej ligi. Za dwa tygodnie zaplanowany jest bardzo ważny mecz derbowy pomiędzy Naprzodem a Piastem Strzelce Opolskie. Jego zwycięzca zrobi wielki krok w kierunku awansu.

*Piast Strzelce Opolskie już w czwartej minucie spotkania z Racłavią w Racławicach Śląskich po strzale Przemysława Korchuta objął prowadzenie w tym spotkaniu. Kwadrans później nasza drużyna podwyższyła prowadzenie, gdyż obrońca gospodarzy samobójczym strzałem pokonał własnego bramkarza. Po zmianie stron z rzutu karnego trafił Grzegorz Chojnowski, a czwarte trafienie dla Piasta zanotował Przemysław Karabin. Gospodarze w końcówce zdobyli honorowego gola.

*Naprzód Jemielnica w niedzielnym meczu podejmował GLKS KIetrz i już w czwartej minucie Dawid Galas z rzutu karnego wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Wprawdzie przyjezdni po dwudziestu minutach zdołali wyrównać, lecz trafienia Piotra Niewiem i Klaudiusza Tacicy pozwoliły Jemielnicy na prowadzenie do przerwy 3:1. Po zmianie stron boiska goście strzelili kontaktową bramkę, lecz dla Naprzodu trafiali Paweł Jaskóła i Niewiem, więc ostatecznie nasza drużyna wygrała 5:2.

*O meczu dwóch drużyn w klasie A, które do siebie mają najbliżej ze wszystkich zespołów grających w tej lidze we wszystkich sześciu grupach, można przeczytać na www.strzelecopolski.pl.

*Juniorzy Piasta Strzelce Opolskie wygrali w poprzedniej kolejce mecz ze Swornicą Czarnowąsy 3:0. Wydział Gier OZPN-u zdecydował jednak o przyznaniu za ten mecz walkowera dla Swornicy, gdyż w zespole Piasta zagrał nieuprawniony zawodnik (tak napisano w komunikacie). W tej kolejce Piast otrzymał punkty walkowerem, gdyż z rozgrywek wycofała się Polonia Głubczyce.

*Po dobrym rozpoczęciu rundy wiosennej przez LZS Kadłubiec teraz zespół kontynuuje serię meczów bez wygranej. Przegrane derby z Porębą to już trzeci z kolei mecz, którego Kadłubiec nie wygrał. Poręba udanie zrewanżowała się za jesienną porażkę 1:0 i jednocześnie od porażki w derbach z Sokołem Zalesie jest to trzeci z rzędu wygrany mecz Poręby. Ale najlepszym zespołem wiosny jest Sokół Zalesie, który wygrał wszystkie siedem wiosennych meczów.