PIŁKA NOŻNA - Ciekawostki z piłkarskiego weekendu

*W derbowym meczu ligi okręgowej Naprzód Ujazd Niezdrowice pokonał Naprzód Jemielnica i tym samym zrewanżował się gościom za jesienną porażkę.

*Przed meczem Jedności Rozmierka z Orłem Źlinice oficjalnie podziękowano byłemu trenerowi Jedności, Grzegorzowi Sapie. Przez ponad trzy i pół roku doprowadził zespół między innymi do ligi okręgowej oraz pod jego wodzą drużyna grała w ćwierćfinale pucharu na szczeblu wojewódzkim.

*Piast Strzelce Opolskie po trzecim zwycięskim meczu wiosną został samotnym liderem drugiej grupy ligi okręgowej. Jednocześnie był to szósty z rzędu wygrany mecz ligowy.

*Z zespołów grających w klasie A swój mecz zdołał wygrać tylko LZS Stary Ujazd oraz Błękitni Jaryszów. Obie drużyny dokonały tego w wyjazdowych spotkaniach w powiecie krapkowickim. Adamietz Kadłub prowadził w meczu z KS Sławięcice 2:1, a w 76 minucie czerwoną kartkę otrzymał bramkarz sławięciczan. A jednak Kadłub meczu nie wygrał, gdyż grający w osłabieniu goście wyrównali na dwie minuty do końca spotkania.

*LZS Kadłubiec wygrał ligowy mecz z Błękitnymi Rozmierz i było to ich pierwsze zwycięstwo z tym klubem, od kiedy spadli z klasy A. Co ciekawe w niedzielnym meczu Kadłubiec przegrywał już 0:2.

*Liderujący w szóstej grupie klasy B po rundzie jesiennej LZS Izbicko Otmice przegrał już drugi mecz wiosenny i spadł na trzecie miejsce w lidze.

*Drugi mecz wiosną wygrali juniorzy młodsi Piasta Strzelce Opolskie. Tym razem pokonali na własnym boisku Hattrick Głuchołazy, aplikując przeciwnikowi pięć bramek. Podobnie było w pierwszym wygranym meczu Piasta, w którym strzelczanie zdobyli również pięć goli w meczu z Atomem Grądy Goświnowice.

*Trampkarze Piasta Strzelce Opolskie podzielili się punktami ze Stalą Brzeg i był to dopiero drugi bezbramkowy mecz w tym sezonie w tej lidze. Pierwszy zanotowały drużyny OKS Olesno i Startu Namysłów w pierwszej kolejce jesieni.