PIŁKA NOŻNA - Ciekawostki z murawy

*W derbowym meczu w lidze okręgowej spotkały się w grupie pierwszej drużyny Unii Kolonowskie i Źródła Krośnica. Drużyna z Kolonowskiego prowadziła już 3:0, kiedy Źródło zdobyło gola. Później znów powiększyła swoją przewagę do trzech bramek, ale w końcówce znów Źródło trafiło.

*Wysoką formę prezentuje na początku rundy wiosennej Piast Strzelce Opolskie. W drugim meczu z kolei rozgrywanym wiosną zespół Piasta zgarnął komplet punktów. Znów trafił do bramki rywali najlepszy snajper ligi Przemysław Korchut oraz pozyskany w przerwie zimowej Przemysław Karabin.

*Na własnym boisku wygrał swój mecz zespół Naprzodu Jemielnica, pokonując drużynę z Walców. Dla naszego zespołu było to już szóste zwycięstwo na własnym stadionie.

*Nie zwalnia tempa wicelider w klasie A, LZS Stary Ujazd, który pewnie i bez straty bramki pokonał Start Dobrodzień. W derbowym meczu w tej klasie rozgrywkowej grający bez kilku podstawowych graczy zespół Stali Zawadzkie uległ LZS-owi Raszowa 0:2. W innym meczu derbowym Błękitni Jaryszów podzielili się punktami z zespołem z Kadłuba, a kibice oglądali bardzo ciekawe i stojące na niezłym poziomie spotkanie.

*Beniaminek klasy A, Tęcza Szymiszów, przegrał drugi mecz tej wiosny i był to jednocześnie piąty mecz bez zwycięstwa zespołu Tęczy.

*Jak już informowaliśmy, z rozgrywek wycofała się drużyna Źródło II Krośnica. A LZS GKS Izbicko Otmice od falstartu rozpoczął wiosenne rozgrywki, gdyż uległ w wyjazdowym spotkaniu drużynie LZS Turawa. Jako że LZS Grodziec wygrał swój mecz, to drużyna Izbicko Otmice oraz zespół z Grodźca mają taką samą liczbę punktów i tylko dwa punkty przewagi nad Fiorentiną Nakło.

*LZS Kadłubiec wiosną straszy przeciwników ogromną ilością strzelanych bramek. Po raz drugi z rzędu Kadłubiec strzelił przeciwnikowi dwucyfrową liczbę bramek. Co ciekawe Kadłubiec nie wykorzystał dwóch rzutów karnych, jeden zepsuł Dawid Bula, a drugi bramkarz Kluge. Po niewykorzystanym karnym nie zdążył wrócić do bramki i Zimna Wódka strzeliła gola z połowy boiska umieszczając piłkę w pustej bramce. Teraz Kadłubiec czeka mecz z Błękitnymi Rozmierz. W meczach z tym zespołem Kadłubiec nie potrafił zdobyć ani jednego punktu od kiedy spadł z klasy A.

*Przegrał lider tabeli w Leśnicy. Tam rozgrywa swoje mecze Sokół Zalesie, który był gospodarzem meczu z Unią II Kolonowskie. Sokół Zalesie prowadził 3:2, ale w 83. minucie wyrównał Łukasz Cieśla. Sokół ma w swoich szeregach Krzysztofa Szczodroka, który w doliczonym czasie gry zdobył gola, dzięki któremu Sokół Zalesie wygrał mecz 4:3.

*Niestety zarówno juniorzy jak i juniorzy młodsi Piasta Strzelce Opolskie przegrali swoje mecze ligowe. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwami przeciwników Piasta 2:1.