fbpx Pijany zdemolował sklep | Strzelec Opolski

Pijany zdemolował sklep

Pijany zdemolował sklep

Artykuły : 
Numer wydania: 

W niedzielę, 10 września, między godz. 21.00 a 22.00 mieszkańcy kamienicy przy ul. Krakowskiej w Strzelcach zobaczyli, że pod ich budynek podjechały dwa mniejsze radiowozy policyjne i jeden duży.

- Wyszłam z domu sprawdzić, co się stało - relacjonuje kobieta, która była świadkiem zajścia. - Najpierw usłyszałam od stojących w pobliżu osób, że pobiło się dwóch chłopaków, ale to była plotka. Za chwilę okazało się, że jeden mężczyzna zdemolował sklep spożywczy. Sąsiadka z okna widziała, jak kilku policjantów prowadziło go do radiowozu. Wydawał się pijany, krzyczał i awanturował się. Usłyszałam, że policjanci mają go zawieźć na wytrzeźwiałkę - opowiada.

Mieszkanka kamienicy widziała też przez szybę sklepu, jak pracownica sprząta bałagan.

- Zrobiło mi się jej żal, bo o tak późnej porze miała sporo pracy - przyznaje.

Policja potwierdza, że doszło do zatrzymania mężczyzny. To 23-latek ze Strzelec Opolskich.

- W chwili zatrzymania mężczyzna był pod wpływem alkoholu, został przez funkcjonariuszy odprowadzony do izby wytrzeźwień. Był agresywny w stosunku do klientów sklepu - mówi Paulina Porada, rzeczniczka strzeleckiej policji. - Usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przyznał się do winy. Straty oszacowano na 900 zł - podaje.

O tym, jaka kara ostatecznie spotka agresywnego klienta, zdecyduje sąd.

JK

Komentarze

Portret użytkownika carmi
Wysłane przez carmi (niezweryfikowany) w 12 Wrzesień, 2017 - 19:22

Całe szczęście że nie potraktowano go jak IGORA teraz to strach policję wezwać

Portret użytkownika PrzemykOP
Wysłane przez PrzemykOP (niezweryfikowany) w 13 Wrzesień, 2017 - 19:06

Jestem za tym aby takiego bandytę który napada na ludzi na ulicy i demoluje sklepy właśnie tak potraktowali.Jednego śmiecia mniej i troszkę bezpieczniej na ulicy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Wrzesień, 2017 - 08:02

Czy w swoich insynuacjach dotyczących policji nie posunąłeś się aby za daleko? Albo jesteś taki odważny i masz niepodważalne dowody na potwierdzenie tego co wypisujesz albo masz tzw. zółte (niektórzy określają je jako zielone) papiery. I tak źle i tak niedobrze - ze wskazaniem na to drugie...

Portret użytkownika carmi
Wysłane przez carmi (niezweryfikowany) w 14 Wrzesień, 2017 - 10:37

 A czy TY masz jakies wątpliwości w sprawie śmierci Igora daruj sobie nie jest to odosbniony przypadek przekroczenia uprawnień a starsza pani pobita na zapleczu sklepu tylko takich spraw się nie rozgłasnia

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Wrzesień, 2017 - 21:53

 Policja  z kamerkami w ..klapie

 Nie ulega wątpliwości, że ta zmiana doprowadzi do prawdziwej rewolucji w policji. Walczyły o nią tłumy Polaków, które przekonywały, że tylko w ten sposób można będzie rozliczać funkcjonariuszy z łamania prawa. Teraz ich starania okazały się owocne.

 

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Błaszczak zapowiedział zmiany w wyposażeniu policjantów. Jak ujawnił, od listopada rusza pilotażowy program, który ma sprawdzić, jak będą działać kamery, które zostaną umieszczone na policyjnych uniformach.

 

Już wiadomo, że kamery docelowo trafić mają na mundury policjantów z drogówki i tych z patroli interwencyjnych. Minister wyjaśnił, że chodzi o „dowód rozstrzygający, w przypadku naruszenia prawa”.

– To jest rozwiązanie, które będzie dotyczyło drogówki, ale również patroli interwencyjnych. W sytuacji spornej będziemy mieć dowód rozstrzygający, czy doszło do naruszenia prawa, czy też nie, w obie strony – mówi Błaszczak.

 

O wyposażenie funkcjonariuszy policji w kamery od lat walczyła masa Polaków. Zwolennicy tej koncepcji podawali, że tylko w ten sposób można ustrzec się przed brutalnością policjantów, która już niejednokrotnie doprowadziła do uszczerbku na zdrowiu lub śmierci. Apele o wprowadzenie kamer na uniformach wzmocniły się zwłaszcza po śmierci Igora Stachowiaka w ubiegłym roku.

 

Warto pamiętać że Platforma kupiła policji nowe dresy! Wszyscy na tym zyskali, producent dresów i obywatele których charakterystyczny szelest ostrzega przed nadejściem stróżów prawa. Nie jakieś tam kamery...

 

   Brawo  Panie  Błaszczak . Nareszcie . Będzie można ..bezspornie    zweryfikować   zasadność   policyjnych interwecji   np.   na terenie   gordzielikfej   meliny      stary młym a i   nadredaktor   zweryfikuje swoje  poglądy na temat tej  strzeleckiej enklawy bezprawia .

DO   TELEFONU ...MARSZ

Portret użytkownika Cypis
Wysłane przez Cypis (niezweryfikowany) w 18 Wrzesień, 2017 - 18:42

Brawo ja też nie dawno widziałem pijakó na tereniue stacji PKP i na publicznej przystani kajakowej chyba mają prawo sie wypić!!!!!

Odpowiedz