fbpx Pierwsze podziękowania po tegorocznych żniwach | Strzelec Opolski

Pierwsze podziękowania po tegorocznych żniwach

Pierwsze podziękowania po tegorocznych żniwach

Artykuły : 
Numer wydania: 
W Kalinowicach

Tegoroczny sezon żniwny w Kalinowicach został zakończony tradycyjnym festynem dożynkowym, który miał miejsce w sobotnie popołudnie, 24 sierpnia, na placu przy remizie. Festyn rozpoczął sołtys Stanisław Pawlik, witając wszystkich przybyłych, następnie starostowie dożynek Irena Cebula i Rajmund Bartodziej wraz z władzami gminy podzielili chleb z tegorocznych zbiorów i rozdali go wśród uczestników festynu.

Na scenie ustawionej pod namiotem zaprezentowały się zespoły: Kalinowiczanki, Ale Babki oraz młodzież i mażoretki z Leśnickiego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Ponadto ze specjalnym programem wystąpili wychowankowie świetlicy wiejskiej w Kalinowicach oraz duet Simona i Denis z Warmątowic. Festyn zakończył się zabawą taneczną z zespołem Atrix. Organizatorami festynu byli: rada sołecka z Kalinowic, świetlica wiejska w Kalinowicach i OSP Kalinowice, którzy serdecznie dziękują sponsorom za wsparcie.

W Strzelcach Opolskich

W niedzielę, 25 sierpnia, za tegoroczne plony dziękowali rolnicy z sołectw Adamowice, Nowa Wieś, Brzezina, Farska Kolonia, Mokre Łany i Suche Łany. Dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą dziękczynną w kościele pw. św. Wawrzyńca. Następnie rolnicy, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Strzelec przeszli korowodem dożynkowym od ulicy Krakowskiej na boisko Orła Mokre Łany. Tam, w namiocie festynowym, na wszystkich czekał chleb dożynkowy, który uroczyście pokroili burmistrz Tadeusz Goc i ks. Rudolf Nieszwiec. Nie zabrakło też atrakcji na scenie, na której wystąpiły młode tancerki strzeleckiego zespołu Klik. Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru była grupa Mały Śląsk. Chętni mogli też kupić cegiełki i wziąć udział w losowaniu m.in. kompletu mebli. Dochód ze sprzedaży cegiełek przeznaczony jest na budowę szatni przy boisku Orła Mokre Łany. Na zakończenie dożynek odbyła się zabawa taneczna z zespołem Komaro. Organizatorami tegorocznych podziękowań za zbiory były sołectwa Mokre Łany i Brzezina.

25 sierpnia odbyły się także dożynki w Rożniątowie.

POS

Odpowiedz