Pierwsza porażka juniorów

IŁKA NOŻNA: Opolska Liga Juniorów

Juniorzy starsi Piasta Strzelce Opolskie w siódmej kolejce ligowej po raz pierwszy w sezonie zeszli z boiska pokonani.

Piast Strzelce Opolskie przyjechał na stadion "Kuźniczka" jako zespół do tej pory niepokonany w lidze. W barwach naszej drużyny występowali dwaj zawodnicy, którzy wiosną jeszcze grali w Chemiku Kędzierzyn-Koźle czyli Paweł Bajor oraz Sebastian Celt. Nasza drużyna w ciągu pierwszego kwadransa przeprowadził kilka groźnych akcji, lecz dwukrotnie strzały Mateusza Kapeli nie zdołały zaskoczyć bramkarza Chemika. Ale po około kwadransie gry spotkanie się wyrównało i w 27. minucie Chemik Kędzierzyn-Koźle objął prowadzenie. Mateusz Borkowski podał do dobrze ustawionego w polu karnym Mateusza Plucika, a ten mierzonym strzałem pokonał Michała Szygułę. Osiem minut później błąd ustawienia obrony Piasta wykorzystał Jakub Cymerman, który ograł jednego z graczy Piasta i podał do Grzegorza Filipiaka. A ten podwyższył na 2:0.

Po zmianie stron nasz zespół ruszył do ataków, lecz Chemik nie dał się zaskoczyć i grał bardzo uważnie. Jednak miejscowym w obronie przytrafiały się kardynalne błędy, takie jak w 56. minucie. Wówczas Łukasz Stolarski i Kapela mieli naprzeciw siebie tylko Grzegorza Gołąba w bramce i tylko oni wiedzą, jak to zrobili, że nie strzelili gola. W 64. minucie Marcin Gawron otrzymał piłkę od jednego z obrońców Chemika, ale z ośmiu metrów strzelił wprost w bramkarza gospodarzy. Niewykorzystane okazje się mszczą, więc zgodnie z tym powiedzeniem niecałe sześćdziesiąt sekund później Cymerman popisał się soczystym strzałem z rzutu wolnego tuż przy słupku i mimo że Szyguła dotknął piłki, to i tak wpadła ona do siatki a Chemik prowadził już 3:0. Mimo straty kolejnej bramki, zespół Piasta nie rezygnował i walczył o strzelenie choćby honorowego gola. W 83. minucie po akcji prawą stroną boiska Gawrona piłka trafiła na głowę Stolarskiego, a ten skierował ją do siatki. Dwie minuty później ponownie Stolarski miał okazję, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i zgubił piłkę po interwencji obrońcy.