fbpx Pieniądze podzielone | Strzelec Opolski

Pieniądze podzielone

Pieniądze podzielone

Artykuły : 
Numer wydania: 

Dwudziestego ósmego grudnia, podczas ostatniej ubiegłorocznej sesji, radni uchwalili trzynaście uchwał. W pierwszej kolejności została zatwierdzona uchwała wieloletniej prognozy finansowej na lata 2016-2022, a także uchwała budżetowa na rok 2016. Ustalony budżet na ten rok zakłada, że dochody gminy wynoszą 30 025 000 zł, z czego 28 900 000 zł stanowią dochody bieżące, a 1 125 000 zł dochody majątkowe. Wydatki na rok 2016 ustalono na kwotę 31 568 000 zł, w tym wydatki bieżące - 28 600 000 zł i majątkowe w kwocie 2 968 000 zł.

Jak wynika z powyższych informacji, deficyt budżetowy w gminie Zawadzkie będzie wynosił 1 543 000 zł. Zostanie on pokryty przychodami pochodzącymi z wolnych środków w takiej samej kwocie. Na obradach ustalono między innymi zasady przyznawania i wysokość diet oraz zwrotu kosztów dojazdu podróży służbowych radnym rady miejskiej w Zawadzkiem. Radni w czasie pełnienia mandatu za udział w sesji będą otrzymywać 88,32 zł, a wiceprzewodniczącemu przysługiwać będzie 105,99 zł. Za udział w komisjach stałych i doraźnych przewodniczący komisji otrzyma 105,99 zł, a członkowie komisji 88,32 zł. Przewodniczący rady dostanie wynagrodzenie w kwocie 1 059,88 zł. Sołtysi otrzymają tyle co dotychczas - 250 zł miesięcznie. Podczas sesji głos zabrali strażacy z Kielczy, dziękując radzie za zabezpieczenie środków w budżecie na zakup wozu strażackiego.

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Tylu ludzi - jedno serce
Spotkanie dla samotnych
Co będzie się działo?
Magiczny czas

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Styczeń, 2016 - 13:04

Pisze się o  stawkach diet, wyjazdów słuzbowych dla radnych, a ja się pytam czy te same stawki obowiazują pracowników urzędu i burmistrza i ile to Pan burmistrz dostał z tego tytułu pieniędzy za ubiegły rok + tel. kom. Możeby tak szerzej napisać na temat zadań jakie zamierza się realizowac w tym roku, dlaczego planując budżet przyjęto 1,5 mln na ''-'', skąd konkretnie maja pochodzić pieniadze na wyrównanie tego ''-'', Może by tak zacząć zminejszać go o te 2 tys podwyzki burmistrza i przyjęcie stawki Panu Przewodniczącemu takiej jaką mają Przewodniczący Komisji?. Jak rola Przewodniczącego ma się sprowadzać do prowadzenia sesji i łapania się na zewnętrzne spotkania (co z nich do tej pory wniósł pozytywnego lub nowego w działania rady, czy tez gminy), to zupełnie wystarczy mu stawka Przewdniczącego Komisji.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Styczeń, 2016 - 13:15

Coż Pan chcesz od emeryta ? Jego rolą jest spokój, czas, a nie jakies tam działania, zdrowie jeszcze straci i tyle będzie miał z tej emerytury. Byle do wiosny, byle do nowych wyborów. Widać to tez co po niektórych radnych, emerytach, tez mają czas i nie łapia tematów. To tak jest jak ma to byc dodatkowy zarobek do emerytury z kasu państwowej, to po co się wysilać, ręka w górę ''jestem za'' i do następnej komisji i sesji, a kasa leci, gdzie dziś dostanie 1000 tys za taką ''ciężką'' pracę. Przysłowie mówi '' zrób się głupi,będziesz  frai''

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Styczeń, 2016 - 13:44

Każdemu moga zaszkodzić darmowe obiadki, czy tez zakąski z racji pełnienia funkcji na różnych, licznych imprezach. Człowiek traci  czujność i się cofa, uważając się za nieomylnego, wszystko wiedzącego, z bagażem doświadczeń życiowych. Że tak jest to chociazby np. ostatnie spotkanie ''władz'' gminy z okazji Dnia Edukacji (czyli Dnia Nauczyciela), gdzie oddano w pewnym momencie głos przewodniczącemu, a ten, zgodnie z oczekiwaniami zamiast powiedziec coś madrego na temat edukacji czy tez pracy w oświacie (czego oczekiwałem od tak wysokiej ''władzy'' w gminie że widzi tę pracę i ją docenia),  to po chwili milczenia ten Pan zaczął zaśpiewać ''sto lat''. No niby wszystko oky, ale za to lotność umysłu daje wiele do myslenia. Niestety emerytura i wiek rządzą się swoimi prawami, czego nie da się oszukać i należy szukać szczęścia w tym co ten przywilej daję, tym bardziej kiedy się z niego korzysta na innych warunkach, niż te jakie dała nam obecna władza. Czas na młodych i lepiej wykształconych i dajmy im szansę i nie blokujmy im miejsc pracy. Dlatego mamy co rok ''bryndzę'' i zero perspektyw na przyszłość i pozostaje nam Holandia, Irlandia, Anglia, Niemcy itp. Jest to smutne, ale prawdziwe

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Styczeń, 2016 - 14:02

Teraz rozumiem dlaczego mamy na ''koncie'' w 2016 roku 1,5 ''bańki'' na minus w budżecie. Jeden śpiewa, drugi gra.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Styczeń, 2016 - 14:12

Zamiast utyskiwania cymbały trzeba było jesienią 2014 roku iść oddać głos na "młodych i lepiej wykształconych". Co za buractwo na tym forum się wypowiada. Szkoda gadać.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Styczeń, 2016 - 15:58

Ty cymbał do kwadratu a jacy młodzi i lepiej wykształceni kandydowali,chyba sobie jaja robisz 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Styczeń, 2016 - 22:59

Ja bym dał szansę komuś innemu niż dwójka,która była e drugiej turze. Sądzę,że tam powinna się znaleźć Pani Kondziołka i Pan Kowalczyk. I obojętne, która z osób by wygrała.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Styczeń, 2016 - 14:43

Słyszałem, że zlecono prace szukania georadarem torów z zawadzkiego do Tarnowskich Gór. Gdzieś tam pod nimi Niemcy mają tunel i  ukryli w nim pociag

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Styczeń, 2016 - 19:56

No to mamy kolejne Centrum Turystyczne Opolszczyzny, może wysp na stawie przybędzie i będzie ich 3, pociag bedzie pełen złota.Bedzie kryty basen Leśny, a letni doczeka, ze dzieci beda kapac sie w nim od 1.06, a nie 15.07 i nie skoncza kapanie 15.08, ze młodziez zacznie sie uczyc zawodu w technikum Zawadzkiem itp.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Styczeń, 2016 - 20:02

MAdrzy szukaja kompromisu i dzis to Widac. Fakt wyłaczenina  siE burmistrza z dyskusji na forum dowodzi tego, ze w PO nastapiła pełna mobilizacja i sprawy partyjne i stanowisk jest wazniejsze od potrzeb społecznych i ich wyborców

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Styczeń, 2016 - 05:09

Plakac sie chce po przeczytaniu tego forum."Wiocha".Nie mozna by bylo tych debilowatych wypowiedzi jakos odrazu po ich ukazaniu wycofywac?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 14 Styczeń, 2016 - 14:07

Widzę, że burmistrz się obudził na forum zawadzkiego stosując ''krótką piłkę". pytania- odpowiedź bez komentarzy i temat zamykam. Hm, krótko i zwięźle, na zasadzie, ''kopiuj-wklej, Oj zapracowany jest on za te prawie 10 tyś, a efektów jak zwykle prawie zero

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 15 Styczeń, 2016 - 11:58

Widzę, że prace przy ''złotym pociągu'' do Kielczy, drogi 901 do Kielczy i czyszczenia kanału hutniczego p. burmistrz dał sobie czas do września i jak widać sprawy tej nie odpusci po tym terminie, tylko zapomniał doprecyzowac, którego roku. Ciekawe co na to Marszałek i koledzy z PO  w  Sejmiku?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Styczeń, 2016 - 16:33

czy ktoś wie,o spotkaniu i podpisaniu kolejnej umowy partnerskiej, co ona ma wnieść, czy tylko znów kolejny obiadek na koszt gminy, czy coś więcej ? Słyszałęm, że burmistrz tworzy lokalny trójkąt wyszehradzki, czyżby zmienił opcję polityczną z PO na PIS?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Styczeń, 2016 - 16:59

Panie Norbi (w nawiazaniu do forum zawadzkiego) nie uciekniesz od tematu Twoich wywodów na forum SO na temat poprzedniego burmistrza, gdzie nic, ale to nic Ci nie pasiło.Byłeś arogancki, prostacki, wręcz chamski, zadnej merytoryki, tyko płachta na oczach i atak. Za to obecny był i jest dla Ciebie zbawieniem Zawadzkiego i jest we wszystkim hepy. Szkoda jest pisania , bo trzeba by ci było przytoczyć Twoje wypowiedzi na ten temat z Twoim guru z żędowic. Wreszcie pokazałeś swoje ego i maluczkość.Zagubiłeś się i poszedłeś o 1 most za daleko i to CI BĘDĘ CIĄGLE PRZYPOMINAŁ,A wystarczy jedno magiczne słowo,przypomnę- proszę, dziękuję, przepraszam. Jedno z nich i ten temat sie zamknie. jeszcze masz czas, przemyśl, bo zaczynasz rzetelnie myśleć i widzieć problemy i jesteś z takim potrzebny lokalnie

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Styczeń, 2016 - 18:55

W tym skamlaniu o jakieś przeprosiny jesteś zwyczajnie żałosny. Już ci kiedyś na tym forum dawano do zrozumienia, że każdy ma prawo do wyrażania własnych poglądów, preferowania jednych osób i ostracyzmu względem drugich, utożsamiania się lub nie z określonymi zachowaniami i stylem zarządzania. A ty nadal swoje. Masz jakiś kompleks czy co? Pozdrów pryncypała!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Styczeń, 2016 - 19:58

Jakiego "pryncypała"??? Prowadzę własna działalność gospodarczą( siebie mam pozdrawiać?..) i przedstawiam swoje poglądy i przemyślenia i też mam do tego prawo-dlaczego tego nie akcepujesz masz z tym problem???Jak tak to go sobie sam rozwiąż!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Styczeń, 2016 - 08:53

Przedstawiając, jak piszesz, własne poglądy i przemyślenia nie ubliżaj przy okazji innym swoimi infantylnymi uszczypliwościami. A tak przy okazji to prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie wyklucza posiadania pryncypała, stąd mój apel o pozdrowienie go podtrzymuję.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Styczeń, 2016 - 09:51

Piszać cyt: "W tym skamlaniu o jakieś przeprosiny jesteś zwyczajnie żałosny", jesteś równie uszczypliwy i ubliżasz. A tak przy okazji apelować to możesz do swych dzieci  lub żony- ewentualnie w sądzie.Dla mnie prowadzenie działalnośći jest równoznaczne z brakiem prynypała i taki jest fakt-sam sobie jestem sterem i żeglarzem,  podtrzymać to sobie możesz...

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 17 Styczeń, 2016 - 21:34

Nie miałem zamiaru zabierać głosu pod tym artykułem, lecz widzę, że komuś brakuje moich komentarzy.

Co do mojego sposobu wyrażania się, to tylko napiszę, że mam to gdzieś, że komuś się to nie podoba, bądź podoba, już taki jestem, i nie mam zamiaru się z tego tłumaczyć, ani przepraszać...
Ważne dla mnie jest fakt, że mam swój styl, i że mam swoje zdanie.

Nie mam też żadnego guru i jak każdy mam prawo popierać bądź nie popierać kogo uznam za stosowne... Ty mi nie będziesz mówił, czy pisał, kto jest godny mojego poparcia, mojej uwagi... Masz takie same prawo do wyrażania się o osobach publicznych, jak i ja, obaj nie mamy prawa wyrażać swojego zdania o osobach nie publicznych, a ja taką osobą jestem, nie jestem radnym, więc uprzedzam, jeśli jeszcze raz mnie wywołasz do tablicy, a w danym temacie, w którym nie uczestniczę, to użyję wszystkich sposobów, aby sprawę skutecznie zakończyć...

 

N. Cz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Styczeń, 2016 - 10:13

Widać, że prawda w oczy kole. Poza tym odsyłam do stosownych przepisów, dot. nie tyle osób publicznych, co udziału np. ''Kowalskiego''  w publicznej debacie i jak to się ma, że w tym momencie ma to charakter publiczny. Masz racje w jednym, tz. w tym, że nie jestes wiarygodnym i godnym przeciwnikiem do dalszej dyskusji. Ze tak było i jest świadczą ostatnie wybory samorządowe, gdzie wydaje mi się właściwej oceny dokonali wyborcy. Pozdrawiam

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 18 Styczeń, 2016 - 22:26

Jaka prawda, twoje bzdury? Ja nie mam do nikogo, żadnych pretensji, że nie wybrano mojej osoby na radnego, nie mam w tobie także godnego przeciwnika, ponieważ aby być wiarygodnym przeciwnikiem, to trzeba było mieć odwagę startować w wyborach do samorządu, a nie siedzieć na tyłku i wypisywać bzdury. Jeśli chodzi o ocenę wyborców. To wyborcy ocenili mnie w porównaniu z innymi kandydatami dość wysoko, ponieważ byli tacy, którzy dostali co najmniej pięciokrotnie mniej głosów ode mnie...

N. Cz.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Styczeń, 2016 - 23:08

Panie N. zmień temat i wróć na ziemie i oszczędź dokonywania dalszych ocen i przypominania historii  Twoich wypowiedzi

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 19 Styczeń, 2016 - 07:20

Żadnych ale i złudzeń. Wybory się albo wygrywa albo przegrywa. Nie ma pomiędzy. Niestety jesteś Pan w tej drugiej grupie. Koniec, kropka.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Styczeń, 2016 - 17:10

Czytając forum, uważam, że w pewnym momencie obiadki szkodza, gdy się za nie nie płaci.Jak wcześniej ktoś pisał,jeden z Panów władzy zamiast jakieś mowy to zaczął śpiewać sto lat, a teraz obecnie władający podpisując umowę ''wyszehradzką'' porownuje ten fakt i  ich uczestników do 4 muszkieterów (w tym siebie), co ma piernik do wiatraka, Brak przygotowania się kłania, manier i tzw brak podstawowych zasad protokołu.Jednym słowem wicha. potem piszą tak jak nas widzą i słyszą.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 17 Styczeń, 2016 - 17:29

Ja zadam pytanie gospodarcze/ Jako, że Nasz burmistrz jest znany z wczesniejszej kadencji z ''dobrego''wydawania pieniędzy, to sięwięc pytam - dlaczego nie można było wydać pieniędzy na przyjęcie zagranicznych gości ''wyszehradzkich" w Zawadzkiem, a nie w Pludrach, czyzby nie było tu lokalu, czyż nie mozna zawadczańskich pieniędzy wydać u Nas, a nie dla innej gminy? Żeby nie być posądzony tylko o krytykę, to czyz nie można było tego zrobić w Sportowej, obiekcie GOSiT-u i zamówić lokalnie catering/ Lokał gminny, hotel na miejscu, lokalny przedsiębiorca zarobi, brak kosztów transportu itp. Na pewno taniej, na pewno wygodniej, a co napewno nie - nie swoje pieniądze i ludzkie, miejscowe oczy

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Styczeń, 2016 - 10:25

A czy już coś więcej wiadomo na temat naszego Technikum? Znalazły się już te klucze do drzwi żeby je otworzyć? Tam się non stop świeci światło. Czy naprawdę nie można tego klucza dorobić albo zamek wymienić?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 18 Styczeń, 2016 - 18:48

Panie burmistrzu zrób cie coś konkretnego z ta nasza ul opolska bo ludzie gina co roku,ile ma byc jeszcze tragedii

Portret użytkownika Skinny1200
Wysłane przez Skinny1200 (niezweryfikowany) w 20 Styczeń, 2016 - 12:01

Zagadzam sie z przedmowca. Juz po tragedii z ciezarowka przy przejezdzie kolejowym mowilo sie, ze sprawe nalezy rozwiazac jak najszybciej. I nic. Zginelo juz wystarczajaco duzo ludzi aby ZDW w Opolu "przylozyc noz do gardla". Tak dalej byc nie moze!!!

Odpowiedz