Pieniądze leżą w lesie...

Pieniądze leżą w lesie...

Artykuły : 
Numer wydania: 
Nasz premier Donald Tusk posiadł zdolność przelewania z pustego w próżne. Jak Salomon dzieli czymś, czego mu wiecznie brakuje – czyli pieniędzmi. Nie zważa przy tym na znaną zasadę, że „kto daje i odbiera ten się w piekle poniewiera”. Piekło jest daleko, a wyborcy na wyciagnięcie ręki. I to dosłownie... Niektórzy z nich śpią w Sejmie – na przykład rodzice niepełnosprawnych dzieci. Ostatnio oni najbardziej nie lubią Tuska – więc ten, aby ocieplić stosunki, wyciąga hojną ręką pieniążki dla nich. Zapominając, że już na początku roku oddał je komuś innemu. Samorządowcom - na rozwój dróg lokalnych. Wtedy to, po protestach konwentów starostów, wójtów, burmistrzów znalazło się 650 milionów złotych na remonty dróg. Skąd? Z Lasów Państwowych. Uspokoiło to samorządy, wkurzyło leśników...

Teraz te znalezione w lesie miliony zostaną podzielone pomiędzy drogi a opiekę nad małoletnimi niepełnosprawnymi... Ale to chyba nie koniec wędrówki i przelewania tych pieniędzy. W Sejmie pojawiają się już bowiem opiekunowie dorosłych niepełnosprawnych – czy dla nich też Tusk uszczknie kilka milionów? Może na Warszawę powinni ruszyć leśnicy i upomnieć się o to, co w ich lesie znalazł Tusk?

Nieustająco w naszym kraju rządzi ekonomia krótkiej kołdry, którą każdy ciągnie w inną stronę...

Czasami urzędnicy znajdują jednak kasę na ulicy... przynajmniej tak ją traktują – wydając lekką ręką na dziwne inwestycje. Ostatnio Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wydało 49 milionów złotych na projekt dla bezdomnych, w skład którego wchodziła strona internetowa

emp@tia.pl. W związku z jej uruchomieniem minister i jego podwładni dostali nowe, wypasione ipady. Ciekawe, czy w ślad za tym każdy bezdomny w naszym kraju otrzyma bezpłatnie choćby laptopa, i to z wi-fi, żeby mógł na stronę zaglądać? Póki co emp@tia.pl wyświetliła się zaledwie kilkanaście razy i tak naprawdę nikomu nie służy... a koszty jej utrzymania oszacowano na 2 miliony rocznie! To nie jest primaaprilisowy żart... niestety.

Urzędnicy tłumaczą się, że pieniądze na stronę zostały pozyskane z Unii Europejskiej, więc nie warto robić hałasu o koszty! To znaczy, że unijne euro są niczyje? Że można je rozwalić na byle co?!

Czy nie było w całym kraju specjalistów, którzy napisaliby lepszy program dla bezdomnych? Za 49 milionów złotych można było wybudować kilka noclegowni, stołówki, spółdzielnie pracy – to na pewno byłoby lepsze rozwiązanie, niż doradzanie w internecie, jak walczyć z bezdomnością...

Beata Kowalczyk

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 3 Kwiecień, 2014 - 23:16

Moje gratulacje pani Beato!
Nareszcie pokazuja sie komentarze i prawdziwe informacje co do Tuska i jego (nie)rzadu.
Ciekawe czy jest jeszcze choc jeden wyborca, ktory da sie omamic jego pustoslowiem i obiecankami cacankami, gruszkami na wierzbie.
Wspolczesny Nikos Dyzma jednym slowem.
Juz dosc tego premierowania na niby za nasze pieniadze!

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 4 Kwiecień, 2014 - 00:01

Nareszcie jest prawdziwa ocena PO/PSL, brawo pani Beato.

Pozdrawiam.
Norbert Czapla...

Z poważaniem
N. Cz.

Portret użytkownika Slezak s Polska
Wysłane przez Slezak s Polska (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 13:23

A może p. Beato, zamiast z "norbim" i "czytelnikiem" naprawiać Rzeczpospolitą Polską, posprzątalibyście syf ze Strzeleckich Lasów? Te tony śmieci? Może trzebaby zacząć od siebie i swojego podwórka, a nie po polsku: w dziurawych gaciach ale ze szablą iść na Moskwe?

Portret użytkownika   obserwator
Wysłane przez obserwator (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 13:46

Sprzedam wam buraki prosty sposób na bandytów zaśmiecających lasy.
W miejscu gdzie często pojawiają się śmieci montujemy internetowa kamerkę.
Kiedy leśny bandyta porzuci kolejny worek że śmieciami - mamy go jak na tacy.
Każemy go kwota od 1000zł w górę - jak nie zapłaci to komornik a dodatkowo na jego koszt publikujemy ogłoszenie w NTO .Strzelcu Strzelckim .
No i oczywiści wywiezienie śmieci i doprowadzenie lasy do porządku obciąża się kosztami takiego delikwenta.
Zapewniam was że po 3-5 takich neewsach nasze lasy będą czystsze.
A to sie musi chcieć.
A śmieszność niemiecka która zarządza Jemielnica ma inne problemy.
\ dwujęzyczne tablice/ Lasy polskie a tablice niemieckie.

Portret użytkownika   obserwator
Wysłane przez obserwator (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 15:13

A to dziwna sprawa . Jakiś burak pisze że srają mu koło domu a on nie wie co z tym robić.
Czyż to nie burak?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 15:39

Twa nie szczególna umiejętność wysławiania się ,przekonuje nas że jesteś marnie wyedukowanym stworzeniem żyjesz bo musisz itd..a teraz wiśta wio ale nie za szybko bo słoma z butów zacznie sie sypać;)

Portret użytkownika   obserwator
Wysłane przez obserwator (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 16:37

To że jestem ze wsi uważam za zaszczyt.
Może nie jestem zbytnio wyedukowany , może mój język jest nazbyt pretensjonalny ale nigdy nie wyrzuciłem papierka na ulicę , nigdy na splunąłem na chodnik ale za to jeżeli widzę że coś takiego ma miejsce to staram się zwrócić uwagę a jeżeli nie pomaga to dzwonie na policje.
A tobie srają do ogródka i pomimo że uważasz się za Pudziana - ale tyko komputerowej klawiatury płaczesz na forum i błagasz aby ktoś inny zrobił porządek z intruzem który zaśmieca twoje otoczenie.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 22:08

Służby powołane do działania powinny się tym zająć po to są. Nie ma przyzwolenia na samosądy -to takie prymitywne- w swej wymowie i skracą naszą drogę porównania do zwierząt .

Portret użytkownika  Krauze
Wysłane przez Krauze (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 16:41

..za to TWA szczególna umiejętność wysławiania ..powala i utrzymuje nas w przekonaniu chodzenie do szkoły/ ale tylko chodzenie/ to twój konik .

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 4 Kwiecień, 2014 - 17:28

Ja nie zaśmiecam lasu i nie będę go sprzątał. Niech go posprzątają ci, co go zaśmiecili. Niech się nadleśnictwo ruszy, nie tylko do polowania a i do robienia w lasach porządków.

Z poważaniem
Norbert Czapla...

Z poważaniem
N. Cz.

Portret użytkownika  Krauze
Wysłane przez Krauze (niezweryfikowany) w 4 Kwiecień, 2014 - 21:34

Słusznie . Śmieci posprzątaja sie same. A co by ci sie stało buraku jeden gdybys zebrał pare worków śmieci i rzucił je tam gdzie jest ich miejsce.

Portret użytkownika Slezak s Polska
Wysłane przez Slezak s Polska (niezweryfikowany) w 8 Kwiecień, 2014 - 23:44

Bo Norbi przeznaczony jest do celów wyższych. Nie ważne że w śmieciach po kolana, ważne że z szablą w ręku i orłem na ramieniu. Żałosny klaun.

Portret użytkownika 62norbi03
Wysłane przez 62norbi03 w 9 Kwiecień, 2014 - 00:26

Slezak s Polska (niezweryfikowany), 8 kwiecień, 2014 - 22:44

Bo Norbi przeznaczony jest do celów wyższych. Nie ważne że w śmieciach po kolana, ważne że z szablą w ręku i orłem na ramieniu. Żałosny klaun.

Odpowiadam:
Ja nie mieszkam w śmieciach a co orła i szabli, nie przypominam sobie abym z tym miał coś wspólnego, aha zapomniałbym, zajrzyj do lustra, to zobaczysz żałosnego "pajaca"...

Pozdrawiam.
Norbert Czapla.

Z poważaniem
N. Cz.

Odpowiedz