fbpx Piast nareszcie wygrał | Strzelec Opolski

Piast nareszcie wygrał

Piast nareszcie wygrał

Artykuły : 
Numer wydania: 

Piłka nożna

Po serii porażek swoje spotkanie wygrał nareszcie beniaminek ligi okręgowej ze Strzelec Opolskich. I to wygrał nie z byle kim, gdyż do Strzelec przyjechał wicelider, Piast Brzeg. Podopieczni Pawła Bębasa po 45 minutach gry przegrywali już 0:2, gdyż dwukrotnie Adama Hołdę pokonał Tomasz Rabanda. Ale szturm Piasta nastąpił po zmianie stron. Kolejno trafiali Arkadiusz Kornafel, Dariusz Kukuczka, a zwycięskiego gola na trzy minuty przed końcem meczu strzelił Przemysław Korhut.
- Cieszę się z wygranej, bo była nam ona potrzebna. Graliśmy dobre spotkanie, lecz w pierwszej połowie nie potrafiliśmy wykorzystać stwarzanych okazji. Na szczęście w drugiej części gry było już lepiej – powiedział nam po meczu trener Piasta Paweł Bębas.
Niestety, Piast był jedynym zespołem ligi okręgowej, który w tej kolejce wygrał mecz. Zarówno Unia Kolonowskie jak i Naprzód Ujazd Niezdrowice przegrały swoje spotkania. O ile Naprzód plasuje się w środku tabeli, to sytuacja Unii jest coraz gorsza. Unia ma na koncie tylko trzy „oczka”, ale pamiętajmy, że w poprzednim sezonie na zakończenie rundy jesiennej zespół z Kolonowskiego zajmował ostatnie miejsce, lecz wspaniale grał wiosną. Oby w obecnym sezonie również wspaniale grał wiosną, choć oczywiście liczymy, że i jesienią wywalczy jeszcze kilkanaście punktów.
Swoje spotkanie wygrała Leśnica, która sukcesywne odrabia straty po odebraniu jej trzech punktów za wygrany mecz z Proślicami.
W klasie A niestety Raszowa znów przegrała i to wysoko. Tym razem w wyjazdowym spotkaniu z Włókniarzem Kietrz nasz zespół stracił aż cztery gole. Za to kolejne spotkanie wygrała Piotrówka i to kolejny raz wysoko. Tym razem „ofiarą” dobrej strzeleckiej formy naszego zespołu padł zespół Prosny Zdziechowice.
W klasie B kolejny mecz wygrał tym razem już samodzielny lider z Krośnicy. W Izbicku miejscowy beniaminek pokonał inną drużynę plasującą się w czołówce, czyli Porębę i umocnił się na trzecim miejscu. Kadłubiec pokonał w Grodzisku Tempo, co nie jest łatwym zadaniem, o czym mogły się przekonać wszystkie zespoły grające w powiatowej „bundeslidze”. Niespodziewanie Stal Zawadzkie przegrała z Plonem. Goście zostali dodatkowo zmobilizowani, gdy nazwano ich „wieśniakami” i pokazali na boisku swoją wartość.
Zaczęły się rozgrywki w klasie C, lecz tutaj kilka meczów nie zostało rozegranych, a w ostatniej chwili z rywalizacji wycofało się Źródło Gąsiorowice. Zespół Łąk Kozielskich gra w podokręgu Kędzierzyn-Koźle, lecz w dwóch meczach zdołał wywalczyć tylko jeden punkt.
Juniorzy Leśnicy niestety kolejny mecz przegrali wysoko, lecz walczyli z wicemistrzem ubiegłego sezonu, więc może w następnym spotkaniu będzie lepiej. W drugiej lidze juniorów Naprzód zremisował swoje spotkanie. Za to beniaminek z Rozmierki spisuje się bardzo dzielnie i mimo że ma rozegrany jeden mecz mniej to i tak jest w czołówce tabeli. Jaryszów plasuje się tuż za Jednością, ale w niedzielę wysoko uległ liderowi z Prószkowa.
W klasie A juniorów na czele Piast i Źródło, lecz jedynym zespołem z kompletem punktów jest Kielcza (brak nam jednego wyniku). Na przeciwległym końcu tabeli Budowlani i Tęcza, co dziwi zwłaszcza w przypadku zespołu z Szymiszowa, zawsze posiadającego kilku dobrych juniorów.
W rywalizacji trampkarzy w poprzednim numerze podaliśmy błędny wynik derby gminy Jemielnica pomiędzy Naprzodem i Piotrówką. Mecz ten się nie odbył.
WAR

Odpowiedz