Piast bliżej awansu

PIŁKA NOŻNA: Liga Okręgowa

W derbowym meczu na szczycie drugiej grupy ligi okręgowej Naprzód Ujazd Niezdrowice okazał się gościnny dla gości ze Strzelec Opolskich i pozwolił podopiecznym Macieja Kułaka zdobyć komplet punktów.

Gospodarze przystąpili do meczu osłabieni brakiem swojego czołowego snajpera, Adriana Sładka, ale już w czwartej minucie mogli objąć prowadzenie. Z ostrego kąta strzelał Tomasz Knopik, lecz Łukasz Łazarek był na posterunku. Jednak dziewięć minut później gospodarze prowadzili. W oryginalny sposób rozegrali bowiem rzut rożny i piłka trafiła do Marcina Malcherka, a ten huknął z kilkunastu metrów nie do obrony. Z prowadzenia Naprzód cieszył się tylko trzy minuty. Przemysław Karabin z linii pola karnego strzelił tuż przy słupku i bramkarz Naprzodu nie zdążył nawet zareagować. W 25. minucie to goście wyszli na prowadzenie. Rzut wolny z około 30 metrów wykonywał Tomasz Olewicz i uderzył piłkę mocno w kierunku bramki Firańskiego. Kilku graczy Piasta próbowało zmienić lot piłki, lecz nikomu się to nie udało, ale futbolówka i tak wpadła do siatki.

Mimo szybkiej straty prowadzenia, Naprzód się nie załamał i starał się grać ofensywnie. Składaną akcję dwójkową przeprowadzili Sebastian Witka z Sebastianem Mrozem i ten pierwszy wykończył ją strzałem głową tuż obok słupka bramki Łazarka. Przed przerwą Knopik próbował jeszcze wyrównać, lecz uderzył zbyt lekko, aby pokonać bramkarza Piasta.

Po zmianie stron jako pierwsi groźnie zaatakowali goście. Strzał Przemysława Korchuta z linii pola karnego padł jednak łupem Firańskiego. Po drugiej stronie boiska Mróz strzelił głową po rzucie rożnym, lecz wprost w ręce bramkarza Piasta. W 53. minucie kąśliwym strzałem z ostrego kąta popisał się Karabin, a dwie minuty później najstarszy na boisku Grzegorz Chojnowski wykazał się największym sprytem, przejął piłkę, wbiegł między dwóch obrońców Naprzodu i strzelił nie do obrony. Wykorzystując lekkie podłamanie miejscowych, Karabin chwilę później silnie strzelił z 20 metrów, lecz Firański czubkami palców zdołał wybić ten strzał na słupek.

Po godzinie gry miejscowi ruszyli do zdecydowanego odrabiania strat. Ale nie dopisywało im szczęście, bo kilka razy podania do zawodnika wychodzącego na czystą pozycję strzelecką przerywali obrońcy Piasta. W 70. minucie Michał Koc zbyt długo składał się do strzału i obrońcy wybili mu piłkę spod nóg. Na pięć minut przed końcem meczu strzał Daniela Koca sobie tylko znanym sposobem obronił Łazarek i goście mogli się cieszyć, że odrobili straty z jesieni. Bo wówczas Piast na własnym boisku przegrał 1:3 z Naprzodem.

Kolejne mecze ligowe już w środę. Naprzód Ujazd Niezdrowice gościć będzie Orła Branice. Piast gościć będzie Po-Ra-Wie II Większyce. Oba mecze wyznaczone są na środę na godz. 18.30. Jako że tego samego dnia gra swoje mecze czwarta liga, to drugi zespół Większyc może mieć problem ze skompletowaniem mocnego składu, gdyż część zawodników będzie musiała pojechać z pierwszym zespołem jako rezerwowi.

Protokół meczu:

Naprzód Ujazd Niezdrowice – Piast Strzelce Opolskie 1:3 (1:2)

Bramki: Marcin Malcherek – Przemysław Karabin, Tomasz Olewicz, Grzegorz Chojnowski

Naprzód: Robert Firański, Krzysztof Reichert, Krzysztof Szady, Marcin Malcherek, Tomasz Malcherek, Tomasz Knopik, Mateusz Malcherek, Michał Koc, Sebastian Witka, Robert Antosik, Sebastian Mróz oraz Daniel Koc, Marcin Gajewski, Michał Rdner, Marek Lechowicz

Piast: Łukasz Łazarek, Damian Krawczyk, Marcin Jys, Tomasz Olewicz, Wojciech Wachtl, Grzegorz Chojnowski, Beniamin Glinka, Łukasz Glinka, Przemysław Korchut, Przemysław Karabin, Mateusz Weiss oraz Andrzej Jureczko, Michał Wastag, Michał Gembara, Daniel Olechnowicz