fbpx Pchli targ to wielki sukces | Strzelec Opolski

Pchli targ to wielki sukces

Pchli targ to wielki sukces

Artykuły : 
Numer wydania: 
Ponad trzydziestu sprzedających i kilka setek kupujących przewinęło się przez strzelecki Plac Żeromskiego w sobotnie przedpołudnie (21 września). Po raz pierwszy zorganizowany w naszym mieście pchli targ, cieszył się sporym powodzeniem.

- Byliśmy kiedyś na podobnej imprezie w Katowicach, było ciekawie, więc postanowiliśmy przyjść zobaczyć, jak to wygląda w Strzelcach - mówi Agata Otulska, która wśród straganów chodziła razem z 7-letnim synem Tomkiem.

- Gdy dowiedziałyśmy się o tym targu, postanowiłyśmy przetrzepać nieco szafy, wyciągnąć to co nie będzie już przez nas używane i przyjechać, może znajdzie się ktoś chętny do kupna - mówią Krystyna i Anna z Kędzierzyna.

- Nie wiedziałam, czy ten pomysł chwyci, ale jak się okazuje, zainteresowanie było spore. Pierwsi handlujący rozstawiali się tuż po 6 rano - mówi Violetta Zalejska, dyrektorka Strzeleckiego Ośrodka Kultury, który wraz z urzędem miejskim był organizatorem targu.

Od godziny 8.00 plac szybko zapełniał się stoiskami. Żeby mieć ogląd, ile ich było, wystarczy powiedzieć, że stały jeden przy drugim wokół placu oraz przy biegnącej przez środek ścieżce. Asortyment oferowany przez handlujących był bardzo szeroki: ubrania, buty, firanki, książki, zabawki, starocie, biżuteria, lampy, znaczki, wiertarki i inny sprzęt budowlany, artykuły elektroniczne, ubranka dziecięce a nawet instrumenty muzyczne.

- Pierwszy raz jesteśmy na pchlim targu - przyznają Joanna i Tomasz Sokołowie ze Strzelec. - To świetna sprawa. Sami mamy w domu trochę nieużywanych już rzeczy, może przygotujemy je do sprzedania i kiedyś się tu wystawimy.

Okazja będzie już niedługo. Drugi strzelecki pchli targ odbędzie się w sobotę, 23 listopada.

POS

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Wrzesień, 2013 - 20:03

Proszę nie nadużywać słowa sukces.
To że ktoś gmerał w internecie i znalazł informację, że inni coś podobnego tworzyli trudno nazwać sukcesem.
A może sukces to wpuszczenie ludzi na betonowy plac? Bo ktoś musiał się przecież napracować nad wydaniem takiej decyzji.

Ale zawsze to szansa dla ludzi z parciem na szkło, którzy nawet w niskich lotów wydarzeniu upatrują swoją szansę na zdobycie uznania.

A jak to doniosłe wydarzenie przechodzi w stan zorganizowany i ciągły to powinien się nim zainteresować urząd skarbowy.

Odpowiedz