fbpx Paskudna wizytówka miasta | Strzelec Opolski

Paskudna wizytówka miasta

Paskudna wizytówka miasta

Artykuły : 
Numer wydania: 
Cmentarz i Kaufland to miejsca, które codziennie odwiedza dużo ludzi - miejscowych i przyjezdnych. Co widzą? Koszmarny bałagan! - denerwuje się Paweł Woźnica, nasz Czytelnik ze Strzelec. - Pomiędzy parkingiem supermarketu a chodnikiem przy cmentarzu jest wąski pasek gruntu, na którym znajdują się rury ciepłownicze. Tuż pod nimi, obok przejścia na parking, jest dzikie wysypisko. Stosy butelek, jakieś papiery, puszki, kartony. Okropna wizytówka naszego miasta. Dlaczego nikt tego nie sprząta?

Przepisy mówią jasno - za porządek na danym terenie odpowiada jego właściciel. Choć może być to zaskakujące, rury ciepłownicze znajdują się na działce należącej do parafii pw. św. Wawrzyńca w Strzelcach. Działka ta obejmuje cmentarz, chodnik łączący ulice Strzelców Bytomskich i Gogolińską oraz pasek trawy, nad którą poprowadzono rury ciepłownicze. Kto ma sprzątać śmieci, które tam zalegają? Zgodnie z literą prawa - właściciel terenu. Ale tu sprawa nie jest jednoznaczna. W najbliższym czasie proboszcz parafii św. Wawrzyńca zamierza spotkać się z przedstawicielami ECO oraz gminy, żeby ustalić zasady sprzątania tego terenu.

W poniedziałek, 24 lutego, śmieci zostały sprzątnięte.

POS

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 25 luty, 2014 - 12:42

A po co proboszczowi ta ziemia. W tej ziemi chowano ludzi ktorych kosciol nie chcial pochowac w czasach kiedy stal tam wysoki mur i rur jeszcze nie bylo.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 25 luty, 2014 - 21:04

Dlaczego nikt nie posprzata? To newlasciwe pytanie pani POS. Pytanie powinno brzmiec: Dlaczego smiecimy?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 25 luty, 2014 - 21:10

Miasto samo sie nie zasmieca a wiec nie jest to paskudna wizytowka miasta , a paskudna wizytowka Polakow.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 26 luty, 2014 - 11:58

To,że śmieci są wszędzie to fakt ,śmiecą wszyscy , natomiast jako podatnik wolę aby powiat , gmina itd wydały część moich podatków na odpowiednie służby sprzątające teren a nie tylko na podwyżki wypłat i premie.W Strzelcach i powiecie brak jest służb zajmujących się czystością.Szymiszów i okolice,Koszary , okolice działek to zwykłe wysypiska śmieci,za co władze biorą kasę,śmieci w niektórych miejscach zalegają po kilkadziesiąt lat.Brudasy nami rządzą,czy są może zajęci ważniejszymi sprawami?

Odpowiedz