fbpx Pasjonat Sportowej Polski | Strzelec Opolski

Pasjonat Sportowej Polski

Pasjonat Sportowej Polski

Artykuły : 
Numer wydania: 

Marta Lityńska - przez cztery lata trenerka kadry narodowej w tenisie stołowym, przez 25 lat kadry wojewódzkiej, od 27 lat trenerka klubu tenisa stołowego MOKSiR Zawadzkie - została wyróżniona tytułem Pasjonat Sportowej Polski. Celem przyznawania tytułu jest propagowanie na forum ogólnopolskim osób, które budują sportowe oblicze gminy, promują sport i rekreację oraz zachęcają do uprawiania zdrowego stylu życia. Podopieczni Lityńskiej zdobyli kilkadziesiąt medali Mistrzostw Polski, odnoszą stale sukcesy na szczeblu wojewódzkim.

 

Lityńską do tytułu nominował Tomasz Górski, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Zawadzkiem. Program „Sportowa Polska” już od siedmiu lat wyróżnia osoby i instytucje zaangażowane różny sposób w rozwój kultury fizycznej. Zdaniem Górskiego, jeśli chce się docenić kogoś, kto od kilkudziesięciu lat pracuje w sporcie, szczególnie tak niszowym jak tenis stołowy i w dodatku cały czas osiąga sukcesy, to należy go zgłaszać do konkursów. Taka osoba powinna stać na piedestale i zasługuje na nagrody.

 

Pani Marta odebrała tytuł w środę 26 września w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.

 

- To wielka radość, że ktoś docenił tę moją wieloletnią pracę z młodzieżą - mówi szczęśliwa trenerka. - To niełatwa praca, trzeba nie tylko trenować, ale też wychowywać, żeby wyrośli na porządnych ludzi - dodaje.

 

MM

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Co z mostkiem?
Z piwem i muzyką
Taki pomysł
W Kielczy nowi kandydaci

Komentarze

Odpowiedz