fbpx Parking przy zabytku | Strzelec Opolski

Parking przy zabytku

Parking przy zabytku

Artykuły : 
Numer wydania: 
Przy kościele w Staniszczach Wielkich wkrótce ma zostać utwardzony parking. Samochody od lat parkują tu na należącym do parafii placu przy ul. Długiej. W suche dni samochody jeżdżą po piaskownicy, po deszczach króluje tam błoto. Plac jest duży, ale nie są tam wyznaczone miejsca do zatrzymywania się, panuje samowolka i wiele miejsca się marnuje.

Teraz się to zmieni. Pierwotnie gmina planowała zrobić z pomocą środków unijnych dwa parkingi: w Wielkich i Spóroku, ale wniosek o dofinansowanie nie został zaakceptowany. Burmistrz zdecydował, że samorząd ze środków własnych jeszcze w tym roku zajmie się placem w Staniszczach. Na sesji tłumaczył radnym, że we wsi Spórok jest w tym roku realizowana inna inwestycja: remont dróg transportu rolnego, a Staniszczom też coś się należy...

W gminnym budżecie przeznaczono na budowę parkingu kwotę 278 797 zł. Teren zostanie utwardzony kostką betonową zwykłą i ażurową, by umożliwić odpływ wody. Zostanie wydzielona część miejsc postojowych, w tym miejsce dla niepełnosprawnych.

Póki co trwa procedura przetargowa.

- Otwarcie ofert miało miejsce 14 lipca. Wpłynęło 7 ofert, które w chwili obecnej są sprawdzane - informuje wiceburmistrz, Konrad Wacławczyk. - Mając na uwadze jubileusz 130-lecia kościoła, jaki w tym roku czeka parafię Staniszcze Wielkie, planujemy zakończyć prace do listopada.

MM

Odpowiedz