fbpx Paliły się nasze śmieci! | Strzelec Opolski

Paliły się nasze śmieci!

Paliły się nasze śmieci!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Blisko 50 jednostek straży pożarnej gasiło pożar, który wybuchł w minioną niedzielę (25 sierpnia) na składowisku odpadów wielkogabarytowych w Sławięcicach. Komenda Wojewódzka PSP do akcji zadysponowała także strażaków z naszego powiatu: ochotników z Kadłuba i Ujazdu. Na miejscu pojawił się też helikopter i samolot gaśniczy.

 

Na składowisku umieszczane są śmieci z gmin należących do Związku Czysty Region. Choć ogień został już ugaszony, ciągle trwa dogaszanie odpadów. Jak poinformowała nas przewodnicząca związku Brygida Kolenda-Łabuś, ogromna pryzma warstwa po warstwie zostanie rozebrana i przelana wodą, żeby uniknąć ponownego wzniecenia się ognia. W tym celu został wynajęty specjalny sprzęt.

 

- Na miejscu cały czas pracują zastępy straży. Do końca tygodnia zawiesiliśmy przyjmowanie odpadów wielkogabarytowych. Wszystkie pozostałe frakcje będą normalnie odbierane, bo one idą inną nitką technologiczną na sortownię, natomiast wielkie gabaryty były składowane na tych pryzmach - mówi Kolenda-Łabuś.

 

W poniedziałek rano nad Kędzierzynem unosił się jeszcze dym, w powietrzu wyczuwalna była woń spalenizny. Urząd miasta apelował do mieszkańców, żeby zamknęli okna i nie wychodzili z domów. Parametry pyłów PM 2,5 i PM 10 z godziny na godzinę wracają na szczęście do normy.

 

JG

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Przygniotła go wywrotka
Patrz, co się dzieje u sąsiada!
Kto zapłaci za podwyżki?
Kradną paliwo
Szpital na minusie
Nie tylko na Giewoncie
Mistrzowski badminton
Tiry pojadą, ale wolniej
Złapał pijanego
1000 zł i 30 punktów
Tylko jedna interwencja

Komentarze

Portret użytkownika jaki taki
Wysłane przez jaki taki (niezweryfikowany) w 27 Sierpień, 2019 - 13:55

W sumie jakby to ludzie sobie w piecach spalili, to zagęszczenie niebezpiecznych substancji na metr kwadrat by było mniejsze ...i jeszcze ciepło by z tego było na zimę....ehhh marnotrastwo :))))))

Odpowiedz