fbpx Pacjent zaatakował ratowników | Strzelec Opolski

Pacjent zaatakował ratowników

Pacjent zaatakował ratowników

Artykuły : 
Numer wydania: 

Strzeleccy ratownicy medyczni w sobotę, 30 marca, około godziny 18.00 otrzymali wezwanie do nieprzytomnego mężczyzny, który leży na chodniku przy jednym z bloku na Osiedlu Piastów Śląskich w Strzelcach.

 

- Po przyjeździe na miejsce zastaliśmy mężczyznę, który trzymał się za serce. Niespodziewanie złapał się za barierki, wstał i zaczął podduszać przechodnia, który wcześniej wzywał do niego pomoc. Odciągnęliśmy go i zaprowadziliśmy do karetki na rutynowe badania, mężczyzna nie miał żadnych urazów, ale był pod wpływem alkoholu - relacjonuje pielęgniarka zespołu ratownictwa medycznego, pełniąca dyżur tego dnia.

 

Po wykonaniu badania ratownicy postanowili odwieźć go do domu oddalonego o kilka metrów. Mężczyzna używał wulgaryzmów w stosunku do kierowcy, był coraz bardziej agresywny, a próby uspokojenia go nie przynosiły żadnych efektów. Ratownicy wyszli z karetki, agresor za nimi... Ratownicy wrócili do pojazdu i wezwali policję, agresor nie odpuszczał - dobijał się do ambulansu, uszkodził drzwi, szybę, zamek w drzwiach i zawiasy...

 

- Nasza praca zaczyna być coraz to bardziej niebezpieczna, nigdy nie wiadomo, na kogo trafimy - relacjonuje ratownik medyczny, który brał udział w zdarzeniu.

 

- Jeżdżąc do zdarzeń, natrafiamy na różne przypadki, w grudniu jeden z pacjentów oddał na mnie mocz, a kilka lat temu doszło do przepychanek ratownika z osobą pod wpływem dopalaczy, do której zostaliśmy wezwani - relacjonuje pielęgniarka.

 

Jak poinformowała nas Anna Kutynia ze strzeleckiej policji, mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu i został zawieziony na izbę wytrzeźwień. Za używanie wulgarnych słów wobec ratowników medycznych, którzy są funkcjonariuszami publicznymi, mężczyźnie zostanie przedstawiony zarzut znieważenia i grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Jeśli straty w karetce zostaną wycenione powyżej 500 zł, krewki strzelczanin odpowie też za przestępstwo zniszczenia mienia.

 

JG, JOK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Uważaj na kieszonkowców!
Nowa stacja paliw
Strzelecka - Opolska marka
Milczący protest i ważne sprawy powiatów
Dziecko zabrał śmigłowiec
Nie ma rajdów, nie ma gdzie zaparkować...

Odpowiedz