fbpx Orlik otwarty za krótko! | Strzelec Opolski

Orlik otwarty za krótko!

Orlik otwarty za krótko!

Artykuły : 
Numer wydania: 

Czytelnik z Jemielnicy (na jego prośbę nie ujawniamy imienia i nazwiska) napisał do redakcji list w następującej sprawie - cytujemy:

„Chodzi o godziny otwarcia Orlika w Jemielnicy. Są wakacje, gmina Jemielnica nie jest jakąś metropolią rozrywki, jedną z nielicznych rozrywek są boiska na Orliku, które oficjalnie są czynne tylko od 15 do 20. Wydaje mi się, że powinny być przynajmniej w czasie wakacji otwarte znacznie dłużej, bo zainteresowanie grą na Orliku jest bardzo duże, czasami nie ma nawet gdzie roweru postawić.

Do tego nie ma nawet oficjalnej rozpiski, w jakich godzinach można korzystać z boisk. Później mówią, że młodzież śmieci, dokonuje aktów wandalizmów, a nawet pije, lecz gdzie mają się podziać? skoro boiska mają tak krótkie godziny otwarcia...”

Orlik to trafiona inwestycja w gminie. Mieszkańcy chętnie z niego korzystają. Czy jest możliwość wydłużenia godzin otwarcia tego boiska? - zapytaliśmy wójta Joachima Jelito.

- Orlik, zgodnie z założeniami projektu „Animator - Moje Boisko - Orlik 2012”, czynny jest od 1 marca do 30 listopada, czyli przez 9 miesięcy w roku, z czego aż 7 miesięcy przypada w czasie, kiedy dzieci i młodzież uczęszczają na lekcje. Dlatego, kiedy pierwszy raz w lutym 2012 r. ustalaliśmy harmonogram otwarcia Orlika, zarówno dla nas, jak i dla pracujących na nim animatorów sportu oczywiste było, że dzieci i młodzież będą mogli z niego korzystać jedynie w godzinach popołudniowych - wyjaśnia wójt. - Na czas dwóch miesięcy wakacji Orlik nadal pozostawał czynny popołudniami - między innymi z powodu odbywających się do południa zajęć rekreacyjno-sportowych i kulturalnych w szkole podstawowej, jak również w wyniku doświadczeń animatorów w pracy na podobnych obiektach sportowych. Pragnę zaznaczyć, że w ubiegłoroczne wakacje Orlik był czynny tak jak teraz - popołudniami, i jak dotąd nikt z użytkowników czy też mieszkańców nie zgłaszał potrzeby wydłużenia godzin otwarcia obiektu - dodaje wójt i przekonuje: Możliwość wydłużenia czasu otwarcia Orlika jak najbardziej istnieje, tylko wiąże się ona z zabezpieczeniem na ten cel większych środków finansowych. Jak dotąd zgodnie z założeniami projektu „Animator - Moje Boisko - Orlik 2012”, obiekt jest czynny przez 160 godzin miesięcznie, z czego maksymalnie 80 godzin finansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki - informuje Joachim Jelito.

Wójt, powołując się na opinię dyrektorki gimnazjum, która zarządza obiektem, oraz samych animatorów, przekonuje, że boisko nie zawsze jest w pełni obłożone.

- Dlatego też nie widzimy jak na razie potrzeby wprowadzania zmian - stwierdza. - Równocześnie zwracam się z apelem do mieszkańców, aby ewentualne uwagi i potrzeby zgłaszali bezpośrednio w gimnazjum bądź w urzędzie gminy. Jesteśmy właśnie po to, aby wspólnie zagospodarować czas wolny dzieci i młodzieży w naszej gminie - zapewnia.

JL

Komentarze

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Sierpień, 2013 - 14:59

Animator nie jest na orliku w ogóle potrzebny taka prawda. No ale musi być. Z tym że czasem z Orlika chcą skorzystać dorośli i mozna by to robić po 20.....

Portret użytkownika Józef Ćwilong z Piotrówki
Wysłane przez Józef Ćwilong z... (niezweryfikowany) w 31 Sierpień, 2013 - 01:21

Animator jest potrzebny, bo na boisku grasuje Korczak,Kalisz i "Banda Włochatego Mamuta"!

Portret użytkownika Józef Ćwilong z Piotrówki
Wysłane przez Józef Ćwilong z... (niezweryfikowany) w 31 Sierpień, 2013 - 01:22

Animator jest potrzebny, bo na boisku grasuje Korczak,Kalisz i "Banda Włochatego Mamuta"!

Odpowiedz