Opłaty za wodę i ścieki pójdą w górę

Opłaty za wodę i ścieki pójdą w górę

Artykuły : 
Numer wydania: 

Na ostatniej sesji, 23 listopada, radni uchwalili stawki za wodę i ścieki, jakie będą obowiązywać od 1 stycznia 2017 roku w gminie Strzelce Opolskie.

Obecnie metr sześcienny wody kosztuje 3,59 zł, w nowym roku cena wzrośnie o 10 groszy, wyniesie 3,69 zł. Natomiast cena ścieków wzrośnie o 19 gr z 5,79 zł na 5,98 zł za 1 m3. Są to ceny netto, do nich należy doliczyć 8% VAT. Czym spowodowane są podwyżki?

- Na kształtowanie się poziomu cen i stawek opłat w zasadniczy sposób wpływa wzrost kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwo - mówi Marian Waloszyński, prezes Strzeleckich Wodociągów i Kanalizacji - a także realizowane przez niego inwestycje i modernizacje. Ważną pozycję w budżecie stanowią: amortyzacja (rosnąca wraz z powstawaniem lub przejmowaniem nowego majątku), podatek od nieruchomości, energia elektryczna, materiały. Nowe taryfy gwarantują w roku ich obowiązywania pozyskiwanie przychodów na poziomie umożliwiającym realizację niezbędnych zadań eksploatacyjnych, a także planowanych i koniecznych w 2017 r. inwestycji oraz modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, co w efekcie wpłynie na poprawę jakości świadczonych usług - dodaje Waloszyński.

Wzrosną również opłaty abonamentowe związane z posiadaniem dodatkowego wodomierza, który liczy tzw. wodę bezpowrotnie zużytą z 2,22 zł na 3,09 zł.

Z nowym rokiem zmienią się zasady montowania dodatkowego licznika. To spółka będzie zajmowała się kupnem i montażem urządzeń, a nie jak dotychczas klient. Teraz koszty z tym związane klient będzie spłacał w opłacie abonamentowej.

Podwyżki zostały zatwierdzone przez strzeleckich radnych.

Beata Baryga

Komentarze

Portret użytkownika silco
Wysłane przez silco w 1 Grudzień, 2016 - 00:18

Wzosnie abonament, pisza. No niestety nie mamy na to wpływu bo radni przyklepia  wszystkiemu. Ciekawe jest jednak to:"Z nowym rokiem zmienią się zasady montowania dodatkowego licznika. To spółka będzie zajmowała się kupnem i montażem urządzeń, a nie jak dotychczas klient. Teraz koszty z tym związane klient będzie spłacał w opłacie abonamentowej."

Istna komuna.Jestes włascicielem mieszkania czy domu ale to wodociagi beda ci montowac to co zechca. Zadnej informacji dlaczego tak a nie inaczej. Zadnej informacji co to za urzadzenia, czyjej produkcji i ile kosztuja choc moga byc tansze i lepsze u konkurencji. Na stronie strzeleckich wodociagow nie ma nic na ten temat.

Panie Waloszynski, a jaka jest podstawa prawna ktora pozwala wam kupowac i montowac u ludzi urzadzenia według własnego widzimisie nie pytajac o zgode. Na jakiej podstawie wzrosna opłaty abonamentowe?  Według jakiego kalkulatora?

Jestescie spółka uslugowa a wiec was zywot zalezny jest od klienta. Trzeba go wiec szanowac i informowac w sposob rzetelny o zamierzeniach. Z tego co powyzej wynika ze , my wodociagi kupimy ci licznik, wejdziemy do twojego domyu czy cie sie to podoba czy nie, zamontujemy go, wystawimy rachunek a ty masz płacic i milczec.

silco

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 1 Grudzień, 2016 - 23:59

Wodę i ścieki mamy o wiele droższe niż w Opolu.

Wynagrodzenie naszych prezesów za rok ubiegły wyglądało następująco:

Prezez Waloszyński wg oświadczenia majątkowego za rok 2015 otrzymał wynagrodzenie w wysokości 235.115,76  

V-ce prezes Tomasz Gibki wg oświadczenia majątkowego za rok 2015 otrzymał wynagrodzenie w wysokości 202.822,86

Natowiast w 130 tysięcznym Opolu prezes wodociągów Ireneusz Jaki wg oświadczenia majątkowego za rok 2015 uzyskał dochód w wysokości 164.627,20

Wnioski wyciągnijcie Państwo sami .......

Portret użytkownika Karol Cebula
Wysłane przez Karol Cebula w 5 Grudzień, 2016 - 10:39

To jest skandal!!! Co na to własciciel spółki p.Burmistrz , p.Przewodnicząca Rady M.i jej członkowie ???  Strona do Waszej dyspozycji !

Karol Cebula

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Grudzień, 2016 - 22:03

Czym to jest spowodowane? No na pewno nie dobrą jakością wody. Bo tego ścierwa płynącego z kranu nie da się pić. Także spowodowane jest tylko jednym, każdy dobrze wie czym...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Grudzień, 2016 - 22:37

Ale ludzie na osiedlu na 3 i 4 pietrze beda chyba placic mniej skoro woda dociera tam dopiero koło północy o takim cisnieniu ze mozna wziąć kąpiel. Wczesniej to niemozliwe.

Odpowiedz