fbpx Odpust w blasku świec | Strzelec Opolski

Odpust w blasku świec

Odpust w blasku świec

Artykuły : 
Numer wydania: 

W miniony weekend na Górze św. Anny odbył się najważniejszy odpust kalwaryjski ku czci Podwyższenia Krzyża Św. Wierni gromadzili się już w czwartek na modlitwie, ale większość przybyła specjalnie na sobotnie nabożeństwo ze świecami, któremu przewodniczył gość specjalny, abp Salvatore Pennacchio - nuncjusz apostolski w Polsce, który podkreślał, że najważniejsza jest wytrwałość, miłość i miłosierdzie, które potrafią przemieniać ludzkie serca. Wspomniał, że św. Anna jest mu szczególnie bliska, gdyż pochodzi z parafii św. Anny w Neapolu. Biskup Andrzej Czaja mówił o darze mądrości i umiejętności odróżniania dobra od zła. Siedem darów Ducha Świętego - to na nich skupiały się tegoroczne kazania, które są niezwykle cenne dla duchowej drogi wiernych.

 

Niedzielna suma odpustowa, na której podkreślano jak ważny jest sakrament pokuty, zakończyła obchody kalwaryjskie.

 

- Dla mnie uczestnictwo w tym odpuście to tradycja wyniesiona z domu rodzinnego. Tata przychodzi tu co roku od wielu lat, a ja od kliku staram się praktykować tę tradycję - mówi Anna.

 

- To szczególny czas, tysiące świec tworzy tę jedyną niezapomnianą scenerię, chce się tu wracać na spotkanie z Bogiem – relacjonuje pan Tadeusz z Opola, który od 20 lat przybywa na wieczorne spotkanie w grocie.

 

JOK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Podpalili dożynkowe ozdoby!
Wkrótce ruszy remont kąpieliska!
Zagraj szachy
Dożynki w Dolnej

Odpowiedz