fbpx Oddział coraz bliżej | Strzelec Opolski

Oddział coraz bliżej

Oddział coraz bliżej

Artykuły : 
Numer wydania: 

W szkole podstawowej w Kolonowskiem trwa wielki remont, który ma przystosować tę placówkę do przyjęcia przedszkolaków. Od 1 września dawna szkolna salka gimnastyczna stanie się częścią miejskiego przedszkola, aby gmina mogła się wywiązać z zapewnienia wszystkim chętnym dzieciom miejsc w przedszkolach. Oddział przy ul. 1 Maja będzie mógł przyjąć 25 dzieci na 6 godzin dziennie. Posiłki będą dowożone z kuchni przy ul. Ks. Czerwionki.

Zajrzałam na plac budowy: na razie przedszkola nie widać, ale budowlańcy zapewnili mnie, że dotrzymają terminu realizacji prac, czyli 15 sierpnia. Potwierdzał to w ubiegłym tygodniu wiceburmistrz Konrad Wacławczyk.

- Prace związane z adaptacją pomieszczeń szkolnych na potrzeby oddziału przedszkolnego są na bardzo zaawansowanym etapie - pisze. - Do wykonania pozostał jeszcze montaż stolarki, wykładzin, malowanie oraz wykonanie innych prac wykończeniowych. Zakres obecnych prac przekracza 60% i codziennie ulega zmianie.

Po zakończeniu remontu lokal trzeba będzie posprzątać i wyposażyć, tak, aby za niespełna miesiąc był gotowy na przyjęcie dzieci.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Trzeba pocałować kobietę w pewne miejsce...
15 podejrzanych
Wieczny odpoczynek...
Na zmianę trzeba poczekać...

Komentarze

Portret użytkownika body
Wysłane przez body (niezweryfikowany) w 8 Sierpień, 2017 - 12:53

Dlaczego na 6 godzin. Dla kogo to jest przedszkole, chyba nie dla pracujących rodziców a taki powinien być cel, puki co mamy 8 godzinny dzień pracy

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 8 Sierpień, 2017 - 20:09

Sens wypowiedzi można od biedy przekazać nawet przy pomocy gestów. Po coś jednak uczono nas poprawnie pisać w języku polskim, nieprawdaż? Jeżeli ktoś się tego nie zdążył nauczyć to nie jest zobowiązany do informowania o tym fakcie na forum. Wystarczy zachować wstrzemięźliwość w pisaniu i tyle.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Sierpień, 2017 - 09:36

Przyznaję się do błędu, każdemu może się zdarzyć (dysortografia), ale to nie zmienia faktu, że przedszkola 6 godzinne nie powinny istnieć bo są bez sensu. Dla kogo one są, bo na pewno nie dla pracujących rodziców. Problem nie w błędnie napisanym wyrazie tylko bezsensownym tworzeniem 6 godzinnego przedszkola i jeszcze się tym faktem chwalenie na łamach prasy.

Odpowiedz