fbpx Od przedszkola do Krapkowic | Strzelec Opolski

Od przedszkola do Krapkowic

Od przedszkola do Krapkowic

Artykuły : 
Numer wydania: 
Za nami długi weekend. Jedni spędzali go w ogródku, przy grillu, inni na wojażach. Coraz więcej osób, zamiast błogiego lenistwa wybiera aktywne formy spędzania wolnego czasu. Przykład? Grupa miłośników biegania z Siedlca. Tradycyjnie Pierwszego maja stawiła się na mecie biegu ulicznego w Krapkowicach.

- Tego roku w Siedlcu już od wczesnych godzin porannych pod Publicznym Przedszkolem ustawiał się korowód samochodów. Tym razem do biegu zgłosiła się duża grupa dzieci przedszkolnych oraz zawodnicy i sympatycy naszego klubu sportowego – mówi Grzegorz Uszko, prezes tutejszego LZS, a także wielki miłośnik biegania, amator maratonów.

Reprezentacja przedszkolaków to: Marcelina Grobarek, Oliwer Rzegota, Adam Sochor, Dominik Raducki i Kamil Dudek. KS Siedlec reprezentowała młodzież: Krzysztof Kiklaisz, Damian Dudek, Paweł Raducki, Joanna Uszko i Ewelina Kiklaisz. Wśród dorosłych znaleźli się Sabina i Grzegorz Uszko

Pierwszy bieg – najmłodszych rozpoczął sie o 9.00. Wszystkie przedszkolaki z Siedlca spisały się dzielnie i dobiegły do mety. O godzinie 11:00 do biegu głównego wystartowali dorośli na dystansie 10 km. Wszyscy uczestnicy biegu ulicznego powrócili do domu z okolicznościowymi dyplomami, koszulkami i gadżetami, a przede wszystkim w dobrych humorach i zapewnieniem na ustach, że na tym jednym biegu nie poprzestaną.

- Cieszy fakt, że z roku na rok coraz większa grupa dzieci chce aktywnie wypoczywać, oby w przyszłym roku chętnych do wspólnego biegania było jeszcze więcej, przede wszystkim, spośród dorosłych – mówi Grzegorz Uszko.

My również do tego apelu się przyłączamy – biegajmy – każdy w swoim tempie – dla zdrowia i przyjemności.

bea

Odpowiedz