Od gabarytów do azbestu

Od gabarytów do azbestu

Artykuły : 
Numer wydania: 

Według harmonogramu, wywozy śmieci gabarytowych na terenie gminy Zawadzkie zaplanowane były na 5-6 września. Tymczasem jeszcze 13 września nie zostały zebrane śmieci wielkogabarytowe, a już w kolejce czekały kolejne worki ze śmieciami. W wyniku tego przed posesjami stworzył się bałagan. W tej sprawie o interwencję poprosiła nas mieszkanka z Żędowic.

- Według harmonogramu wywozu, śmieci powinny być już dawno zabrane - bulwersuje się żędowiczanka, wszystko zalega przed domem.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z prezesem zarządu spółki ZAW-KOM, Eugeniuszem Konikiem, który wyjaśnił:

- Temat jest nam znany, dziennie otrzymujemy wiele telefonów w tej sprawie - przyznaje prezes. Firma, która wykonuje zbiórkę odpadów (Remondis), codziennie zbiera pozostawione śmieci przy posesjach, ale jest ich tyle, że pracownicy nie są w stanie wykonać tego w przewidzianym czasie. Z przedstawionych przez firmę Remondis danych, do piątku 9 września firma zebrała już ponad 83 tony śmieci i nie są to dane ostateczne, dla porównania w marcu wielkogabarytów było 25 ton.

- Nic dziwnego, że to wszystko wydłuża się w czasie - wyjaśnia Eugeniusz Konik - i tak firma zwiększyła już ilość samochodów zbierających odpady. Pamiętać też należy, że trzeba je dowieźć do Opola i tam przetworzyć - dodaje.

Remondis poinformował Zaw-Kom w specjalnym piśmie, że „(...) zbiórka wymaga dodatkowej weryfikacji zbieranych odpadów, gdyż mieszkańcy niestety nie podchodzą do zbiórki uczciwie i pod papą ukrywają eternit - odpady zawierające azbest. Odbiór tych odpadów wiąże się dla naszej spółki z dodatkowymi kosztami, gdyż są to odpady niebezpieczne, a ich odbiór, transport i zagospodarowanie wymaga specjalnych procedur” - napisał dyrektor ds. rozwoju Apolonia Klepacz.- Proszę mieszkańców o wyrozumiałość - dodaje Konik. - Nerwy tutaj nic nie pomogą. Jak tylko firma upora się z gabarytami, znikną kolejne odpady segregowane w workach - zapewnia prezes Zaw-Komu.

Beata Baryga

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Narodowe czytanie
Przyjaźń na lata
Przybędą kolejne kamery
500 zł i dwa punkty karne
Warto się wybrać

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Wrzesień, 2016 - 10:09

Ktoś pewnie ustalal  ten harmonogram wywozu odpadów.  niech teraz za niego odpowiada. A tak na marginesie to jak zawsze nikt za nic nie odpowiada w tej firmie.

 

Portret użytkownika dsdf
Wysłane przez dsdf (niezweryfikowany) w 20 Wrzesień, 2016 - 13:30

Tylko, że tern ktoś przewidział w oddzielnych procedurach usuwanie asbestu z posesji ale wszystko wiedząca chołota tego nie pojmuje i wywala wszystko jak leci. Przykre ale prawdziwe.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Wrzesień, 2016 - 17:50

" Tylko,że gabarytami zajmuje się firma Remondis z Opola! " - jeśli chcesz być szczegółowy to konsorcjum Remondis-Zawkom

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 08:48

Jeżeli już chcesz być szczegółowy to konsorcjum Remondis-Zaw-Kom zajmuje się całościowo gospodarką śmieciową na terenie gminy, do zdań wyłącznie firmy Remondis należy zbiórka odpadów wielkogabarytowch ,niebezpiecznych oraz tzw. bio odpadów!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Wrzesień, 2016 - 17:25

"Co nie zmienia faktu że firma Zaw kom znika na nas kokosy"-no no no a pare lat temu Morys zapowiadał upadek Zaw-Komu jak dojdzie do skanalizowania Kielczy, o czy przekonywał również pewien były radny wnioskując "ratujcie Zaw-Kom". Czyżby zmiana prezesa spowodowała te kokosy?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Wrzesień, 2016 - 19:01

Dziwnie nalicza się opłaty za wodę. Najpierw człowiek płaci zgodnie z książeczką a potem nagle każą płacić po kilkaset złoty. A do tego często te panie w biurach są bardzo nieprzyjemne,

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Wrzesień, 2016 - 19:14

"Bardziej chyba podwyżka opłat dla mieszkańców gminy." No nie do końca bo ołata za śmieci nie jest dochodem Zaw-Komu , a podwyżki wody i kanału nie do końca wpłynęły na kondycję firmy,opłaty za cieło nieco potaniały. A może obniżenie pensji prezesa prawie o 50% miało wpływ?Teraz prezes może pracować za 7tysi wcześniej 12000 było mało!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 20 Wrzesień, 2016 - 20:35

W oświadczeniu majątkowym prezesa pisze coś całkiem innego. Jest obniżka ale nie aż taka.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 09:02

Więc przeczytaj jeszcze raz i zauważysz ,ze jest to "wspólność majątkowa" ,inaczej dochody małżonków,łącznie z ew. nagrodani itp.Obniżono wynagrodzenie o prawie 50%,obniżenie do 9,5tyś wynagrodzenia Morysowi było nie do przyjęcia!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 10:07

A ja się zapytam czy stać nas na to jaki gminę aby prezes spółki komunalnej zarabiał nawet te 9,5 tyś? Czy nie może np tylko 4,5 tysiac

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 15:25

Bzdury opowiadasz. Osoba składająca oświadczenie sama podaje dobrowolnie kwotę brutto lub netto. Nawet nie musi jej oznaczać czy brutto czy netto.

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 22 Wrzesień, 2016 - 12:25

W takim razie takie oswiadczenie nie jest dokumentem stwierdzajacym, bo jest niejasny. Wiec po co komu taki fars? Obowiazek jest ale bzdurny? Czegos ty sie najadl? Podczas rozmowy kwalifikacyjnej mowisz przyszlemu pracodawcy ile chcesz zarabiac netto? A co mu do twojego podatku? To twoja sprawa. On proponuje tobie xy,z PLN brutto, a ile ty z tego odtracac bedziesz podatku zalezy od twojej cywilnej sytuacji.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Wrzesień, 2016 - 13:36

Co ma wspólnego obowiązkowe oswiadczenie majątkowe składane przez burmistrzów, wójtów itp do twoich oczekiwań finansowych przy przyjęciu do pracy?

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 22 Wrzesień, 2016 - 14:22

Nic, to tylko przyklad ze mowa jest zawsze o stawkach brutto. Zeznanie podatkowe bez okreslenia brutto/netto nie jest zeznaniem. Okreslilbym to raczej celowym wprowadzeniem w blad. Jesli nie pisze nic, to oznacza brutto.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Wrzesień, 2016 - 14:44

To nie jest zeznanie podatkowe. To jest oświadczenie majątkowe. Nie ma obowiązku podawania kwoty brutto czy netto. Osoba składająca oświadczenie sama decyduje którą kwotę podaje. Tak samo jak nie ma obowiązku zaznaczania czy to jest kwotą netto czy brutto 

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 22 Wrzesień, 2016 - 16:00

No i w kolo Macieju. Co komu z zeznania jesli nie jest podane o jakiej kwocie mowimy? To tak jakbys kupowal mieszkanie za 100 tys. i nie wiedzial w jakiej walucie! Jesli nic nie pisze dodadatkowo obok kwoty w oswiadczeniu, to jest to kwota brutto. W jaki sposob moge byc jeszcze pomocny?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Wrzesień, 2016 - 16:39

To nie jest zeznanie a odwidczenie. Mówisz o dwóch różnych rzeczach. 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 10:13

Kompetentny Prezes powinien zarabiać odpowiednio, w przeciwnym wypadku każdej kasy szkoda  na prezesa.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 10:18

Prezes odpowiada za prace całej tej firmy. Obsługa klientów bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Człowiek przychodzi coś załatwić a dostaje często opr. Panie Prezesie proszę o poprawę obsługi mieszkańców 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 21:30

konkrety pojawią się niedługo w prasie i telewizji. Nie zostawię tak tego i zostanie to dokładnie opisane przez prasę i telewizję

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 11:45

Jakoś tak się przyjęło, że im mniejsza miejscowośc,mniej ludzi, mniej dochodu, tym ważniejsze są osoby i więcj chca i nieporównywalnie dostają do śednich lokalnie zarobków . Jeżeli Prezesi uważają, że mało zarabiaja, to niech szukają innych,lepiej płatnych stanowisk, niech powie, że ma mało i odchodzi. Jak pamiętam, to przed tym prezesem był inny i nie wiem, czy miał więcej jak 7,5 i nie narzekał. Poszedł, jak dostał w innym miejscu więcej. I to jest logiczne. Ci obecni tego nie robią tylko narzekaja i za to dostają więcej. Ogłośmy np. na forum ankietę,że oferuje się na stanowiski prezesa 7,5 i zobaczymy ile będzię chętnych i ta miara oceniajmy. Jest wolny rynek. Masz mało idź tam gdzie dostaniesz więcej. Często tak wychodzi, że ci lokalni mają nie wiele mniej niż ci w duzych miastach, szczególnie to widać w samorządach, gminach. Pensje ministerialne. Liczyć srednio uzyskiwane dochody na danym terenie i wg, tego przyjąć jakieś widełki, a nie to że ten ktoś jest np.Prezes bo prezesi gdzieś indziej mają tyle, albo więcej. Bogatsza gmina niech da więcej, biedniejsza wg mozliwości. W tym wszystkim brakuje mi elementu motywacyjnego, robisz masz, nie robisz do widzenia, są inni.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 12:31

A jeszcze wcześniej był taki co zarabiał 12000 i jak mu chcieli obniżyć do 9500 to się obraził,a jakie larum na forach -że teraz to Zaw-Kom splajtuje, bo jak burmistrz śmie  obniżyć pensję takiemu dobremu prezesowi  i co???? Dalej Zaw-Kom istnieje.....

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 13:43

Zawkom jest i będzie. Jeśli się coś zacznie dziać to będziemy za wodę płacić więcej 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 13:43

A ja uważam ze Zaw-Kom w naszej gminie jest zbędny te roboty i usługi które wykonują  zrobiły by prywatne firmy i było by napewno taniej dla nas podatników 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 13:48

Dokładnie. W końcu jakiś głos rozsądku. Ludziom się tylko wkreca jak to jest nam ta komunalka potrzebna. Na pocieszenie dodaje się że są gminy że  woda jest jeszcze droższa. Ta firma jest sztucznie kreowana na bardzo potrzebna.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 15:03

"Dokładnie. W końcu jakiś głos rozsądku. Ludziom się tylko wkreca jak to jest nam ta komunalka potrzebna. Na pocieszenie dodaje się że są gminy że  woda jest jeszcze droższa. Ta firma jest sztucznie kreowana na bardzo potrzebna."-Przecież nikt ci nie każe płacić ZaW-Komowi-wodę możesz wozić ze źródełka,śmieci wozić do Opola( o ile ci odbiorą) a jak nie to do lasu, a na nic więcej Zaw-Kom ci nie jest potrzebny, bo do czego?

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 22 Wrzesień, 2016 - 12:33

Cos racji ten kolega w tym wszystkim jednak ma. Zaw-Kom nie ma konkurencji. Z Remondisem podpisali umowe wspolpracy - w ten sposob rozwiazuje sie  problem obustronnej niewygodnej konkurencji. Zamiast prowadzic "agresywna polityke cenowa" zasiadaja panowie do stolu i ustalaja nowe stawki. Wszystko absolutny legal. Pozniej sprzedaje sie taki bubel jako "produkt owocnej wspolpracy". Musisz sie nauczyc czytac pomiedzy wierszami...

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Wrzesień, 2016 - 12:49

Może i tak! Tylko czy to do końca wina Za-Kom-u ,że w przetargu nie uczestniczyły inne podmioty. Brak konkurencji nie jest winą Zaw-Komu, w innych gminach walczyło kilka podmiotów i można było wybierać.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Wrzesień, 2016 - 12:52

Tylko dlaczego my się na to zgadzamy. Dlaczego radni nic w tym zakresie nie robią. Oni nawet specjalnie zabiegają o to aby wszystkie roboty były zlecane dla ZAWKOMU

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Wrzesień, 2016 - 12:54

Świat nie zaczyna się i nie kończy na zawkomie. Są inne firmy. Swego czasu śmieci odbierała firma z Częstochowy i też było dobrze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 13:50

Miejcie litość dla Zawkomu. A gdzie pójdą ci wszyscy ludzie tam pracujący? Kto zatrudni tych urzędników? 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 14:23

A co mnie to obchodzi gdzie pójdą o mnie tez nikt sie nie martwi czy mam pracę tylko podatki płace a po co przepłacać pewne usługi jak zaoszczędzone pieniądze mozne przekierować na inne cele związane z nasza gminą.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 14:44

Wystarczy aby komunalka rozsądnie gospodarowala pieniędzmi a wszystko będzie tańsze.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 15:05

W której państwowej firmie mądrze gospodaruje się pieniędzmi bo szczerze mówiąc ja takiego przypadku nie znam 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 16:16

Ale podobnie jest w firmach prywatnych....z punktu widzenia pracowników tam zatrudnionych!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 16:53

firma prywatna ma swoje pieniądze i co chce może z nimi zrobić a taka komunalka ma nasze pieniądze i chyba nie powinna robić z nimi co chce

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 16:20

Odbiegacie od tematu, a problem byl naprawde spory, bo niestety pod okresleniem "wielkogabarytowe" niektorzy rozumieli gruz budowlany, opony, eternit itp!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 16:50

Nikt tutaj nie odbiega od tematu! Po raz kolejny dowiadujemy się z prasy o „pracy” zawkomu. Znowu ktoś czegoś nie dopilnował, nie zaplanował aby było dobrze. O co tutaj chodzi? Płacimy wszyscy nie małe pieniądze na wywóz śmieci, kanalizację, dostarczanie wody a zawkom nie potrafi należycie wykonać tych usług za które płacimy. Skoro jest aż tyle tych śmieci to może trzeba więcej pracowników wysłać do ich uprzątnięcia. I proszę tutaj zaraz nie pisać że zawkom nie odpowiada za te śmieci a jedynie remondis. Teraz jest kłopot z tymi nadgabarytami a przecież pamiętamy że nie aż tak dawno też był kłopot z odbiorem śmieci. Śmieci czekały prawie miesiąc aż musiał sam Pan Burmistrz interweniować w zawkomie. Może trzeba wprowadzić jakieś zmiany kadrowe?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 17:13

Sam sobie złóż ja nie muszę bo mam własną działalność i też zatrudniam ludzi. A jeśli ktoś się nie spawrdza u mnie to się z nim żegnam a nie trzymam go na siłę.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 17:59

Rozumiem ,że zgodnie z polską tradycją nie znam sprawy(od wewnątrz spólki) to się wypowiem. Ja jestem zadowolony z usług Zaw-Kom-u, chyba mam do tego prawo?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 18:11

To że tobie odpowiada jakość usług to nie znaczy że nam wszystkim, jak dobrze wiem to jesteś pracownikiem zawkomu i dlatego tak starasz sie zaciegle bronic swojej firmy

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 18:21

To ,że tobie nie odpowiada jakość usług nie znaczy ,że nam wszystkim, jak doskonale wiem jesteś zwolnionym pracownikiem zawkomu i dlatego tak starasz się oczerniać firmę.PS O taką dyskusję ci chodzi? Nie mam zastrzeżeń ja mieszkaniec Zawadzkiego  i tyle! Co w tym dziwnego?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 18:39

Ciekawostką jest to, że jeśli tylko zostaje wywołany temat spółki ZAWKOM to zaraz jej pracownicy aktywnie włączają się do dyskusji. (uderz w stół a nożyce się odezwą) Smaczku dodaje to że nie rzadko dyskutują w godzinach rannych (w godzinach pracy). Widać są bardzo zapracowani skoro mają czas w pracy siedzieć na internecie.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 19:27

Ciekawostką tego forum jest to,że obojętnie w jakim temacie znajdzie się "znawca " który doskonale wie ,że to piszą pracownicy Zaw-Kom-u, czy Urzędu MiG, Orgacki ,Stachowski i Bóg wie kto jeszcze. Skąd ty czytelniku czerpiesz swoje rewelacje?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 18:07

"A jeśli ktoś się nie spawrdza u mnie to się z nim żegnam a nie trzymam go na siłę." Po wpisie sądzę ,że kolejny tzw."polski szybki kapitalista". Ja prowadzę firmę od kilkunastu lat i ci którzy się kiedyś nie sprawdzili teraz sprawdzają się doskonale- jest to takie ludzkie podejście, ale może ja z innej bajki?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 21:19

tak ludzkie podejście jak pracowników administracji spółki gdy przychodzi się coś załatwić

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 23:20

Widocznie nigdy nie byłeś niczego załatwiać w biurach ZAWKOMU. Nie można powiedzieć że wszyscy są tam nie uprzejmi ale zdarzają się sytuacje naprawdę nieprzyjemne!

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Wrzesień, 2016 - 11:06

Czyli tak jak wszędzie i w tym Zaw-Kom nie jest odosobniony,póki co mnie nic nieprzyjemnego nie spotkało.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Wrzesień, 2016 - 12:44

Nie napisałem ,że to norma i tak musi być tylko ,że tak jest...i chyba jeszcze długo będzie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Wrzesień, 2016 - 12:49

Tak będzie jeśli mieszkańcy będą siedzieli cicho. Naciskajmy na radę gminy aby wprowadziła zmiany

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 17:04

Może kiedys był problem ze śmieciami ,ale teraz od dłuższego czasu -przynajmniej ja nie mam problemu, a wielkogabarytowe na pewno w gestii Remondis-u.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 17:15

tak tak a świstak siedzi i zawija je w te sreberka. reomndis a zawk nie ma z nim nic wspólnego

Portret użytkownika swiadek naoczny
Wysłane przez swiadek naoczny (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 18:16

pytam Panią Baryge, kto zlecił czy nakłonił Panią do wypisywania tych bzdur i oszczerstw pod adresem mieszkańców Zawadzkiego czy Żędowic o podkładanie eternitu czy azbestu do a nawet pod papę? Wystarczy zapytać pracowników Zaw-komu czy Remundisa jak te materiały dostały się na kontener. Pierwszego proszę pytać operatora dźwigu hds, do którego podeszła mieszkanka ul. Strzeleckiej i wręczyła mu łapówkę, banknot  20 zł, następnie podeszła do kierowcy kontenerowca i dala mu taki sam banknot. Po tym panowie okazali się bardzo zadowoleni i kazali pani przywozić gabaryty. Następnie brat "łaskawej" pani zaczął zwozić odpady ze swojego podwórka w tym całą taczkę płyt eternitowych!!  Myślę ze teraz sprostuje Pani swój artykuł i przeprosi mieszkańców żędowic !!  Zaznaczam że są świadkowie naoczni plus dokumentacja zdjęć!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Wrzesień, 2016 - 19:59

Drogi czytelniku zachowanie ludzi o którym piszesz to przestępstwo (łapówki) mając wiedzę naoczną i dokumentacje zdjęciową powinieneś zgłosić to do organów ścigania bo w innym przypadku sam możesz być oskarżony o zatajenie wiedzy o popełnionym przestępstwie o pamiętaj że internet nie jest anonimowy 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Wrzesień, 2016 - 10:03

Ten Prezes co był wczesniej, wczesniej i go nie ma. to jak się nie mylę miał rocznie 180 tys brutto i nie  daje to 12 tys tylko gdzieś 15 tyś. A co było z tego tytułu płaczu, obrazy, że ''odchodzi''. Jakoś przyszli inni, mniej dostali i ZAW-KOM hula dalej

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Wrzesień, 2016 - 10:12

Zawkom będzie dalej hulal bo on utrzymuje się z opłat od mieszkańców które zawsze można podnieść 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Wrzesień, 2016 - 16:19

Ja widzę to trochę inaczej, ale może się mylę. W 2011 r. ówczesny prezes spółki zarobił 174.304,56 zł, w 2015 r. zarząd spółki składał się z dwóch osób, a ich zarobki wyglądały następująco: prezes zarządu 10.665,00+183.094,18, członek zarządu 22.665,00+116.691,52 - co daje łącznie 333.115,70 zł - zgodnie z oświadczeniami majątkowymi na bip. Każda wyżej wymieniona osoba wykazała współwłasność małżeńską. Więc dlaczego piszesz o mniejszych zarobkach. Dla mnie zagadką jest wysokość zarobku burmistrza - zwierzchnika spółki 122.116,10zł w 2015 r. w stosunku do zarobków zarządu spółki.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Wrzesień, 2016 - 20:19

Myślałem, że mniej dostaja. Skoro tak to jest, żę 2 osoby zkierownictwa spółki zarabiają rocznie 333 tys zł rocznie to jest skandal i źle świadczy o właścicielu, czyli Gminie. To w takim razie ile zarabiaja tam pracownicy dozoru średniego, nie mając studiów wyższych,ile zarabia dozór średni w spółkach b. Huty mający wyższe wykształcenie. Możę ktoś tym danymi dysponuje.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Wrzesień, 2016 - 07:35

Uwierz mi, że tam wszyscy dobrze zarabiają. Dobrze nie tylko na realia Zawadzkiego ale i reszty kraju. Popytaj pracowników zawkomu to sami ci powiedza.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Wrzesień, 2016 - 21:17

Oczywiście ,że się mylisz! Obecny członek zarządu pracował w 2011r jako głowny księgowy( i tak jest teraz)a to ,że teraz jest członkiem zarzadu nie ma wpływu na wynagrodzenie. Ja pisałem o wynagrodzeniu prezesów i teraz jest ono mniejsze o prawie 50% cyt. ze Strzelca -"Nowy prezes otrzyma wynagrodzenie o 50% niższe od poprzednika. Musi odnaleźć się w nowej sytuacji, nie było możliwości płynnego przekazania obowiązków, ale sytuacja jest opanowana".

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Wrzesień, 2016 - 21:28

Wspólność małżeńską wykazują mają więc małżonków ze swoimi pensjami które dodają. Ludzie czy wszyscy powinni w tym kraju zarabiać 1850 zł? Albo tak jak w hucie? Może w hucie zarabiają zbyt mało??

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Wrzesień, 2016 - 22:10

Przyznaję ci rację co do członka zarządu, nie miałem takich informacji. Jeśli chodzi o zarobek prezesa to cytat, który napisałeś dotyczył p. Kreisa, a obecnie prezesem jest p. Konik i myślę, że wraz z osobą zmieniła się wysokość wynagrodzenia.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Wrzesień, 2016 - 10:05

Wszystko przecież można sprawdzić. Są oświadczenia majątkowe za rok 2015

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Wrzesień, 2016 - 10:10

Sami dochodźmy prawdy a nie liczmy na innych. Ja osobiście uważam że ogólnie wynagrodzenia w tej spółce są zbyt wysokie jak na taką niezabogatą gminę. Ciekaw jestem tylko tego jaka jest różnica w zarobkach pomiędzy pracownikami fizycznymi a umysłowymi w spółce? o ile więcej oni zarabiają od przeciętnego pracownika tej spółki? Wie ktoś?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Wrzesień, 2016 - 13:30

Morał z tego jest jeden. Stworzyliśmy sami biurokratycznego molocha sami go utrzymujemy i nikt nawet nie probuje tego zmienić. 

Nikt też nie zadaje sobie trudu aby dokładnie się przyjrzeć temu wszystkiemu 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Wrzesień, 2016 - 13:40

Tylko nie zapomnijmy, że właścicielem ZAW-KOM-u jest Gmina, czyli jednosobowo burmistrz. Największą i najbardziej odczuwalną bolączką jest woda i ścieki, które sa bajże najdroższe w okolicy i tu są główne dochody spółki.  Osobiście uważam (potrząć na roczne dochody osób funkcyjnych w tej spółce w BIP) że dobrze płacą w tej firmie w porównaniu do innych zakładów w terenie, od ''góry'' po 'doł'. Zgodnie z ustawą, to czy się radnym bedzie podobało,czy też nie, i przy wykorzystaniu zawiłości i treści tego przepisu, (pisząc po skrótach), prezes decyduje o stawkach wody ścieków  (przy pozytywnej opinii właściciela, czyli burmistrza).Sprzeciw radnym może tylko podwyzki odwlec w czasie. Czyli czytając mysli piszących osób z tej firmy, jak narzekaja na płace, to będziemy mieli za chwilę podwyzki,- my wody i ścieków,a reszta - płac w ZAW-KOM i urzędzie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Wrzesień, 2016 - 19:55

I co moje jest na wierzchu Zaw Kom należy rozwiązać w trybie pilnym i przekazać ich usługi podmiotom prywatnym. Czy nie widzicie ze w Zawadzkiem woda i szambo(ścieki) są naprawdę drogie utrzymanie zieleni(ogólnie pojętego porządku w gminie) drogie,akcja zima drogo i na dodatek nie skutecznie kiedyś robiły to firmy prywatne i było lepiej i taniej,czyli krótko mówiąc nie ma żadnych argumentów na obronę ostatniego bastionu komuny(Zawkom)

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Wrzesień, 2016 - 20:29

" Taryfy opłat za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków, przed przekazaniem radom miast do zatwierdzenia, nie były poddawane szczegółowej analizie: nie sprawdzano m.in. zasadności wliczania do cen płaconych przez mieszkańców kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa. W efekcie w niektórych przypadkach obciążano nabywców usług kosztami, które na cenę za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków w ogóle nie powinny mieć wpływu, m.in. kosztami promocji obejmującymi np. wspieranie organizacji i klubów sportowych, finansowanie wydarzeń kulturalnych (spektakli teatralnych, koncertów, turniejów recytatorskich, imprez plenerowych), czy festynów osiedlowych.  ..." czyli nasz zawkom "nie odbiega" od normy

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Wrzesień, 2016 - 09:30

Uważam, że nie należy prywatyzować ZAW-KOM-u. Jak już, to z zachowaniem pakietu większościowego ale do tego muszą by właściwie przygotowane osoby, żebysmy my mieszkańcy na tym nie stracili. Obecnie Gmina ma przełożenie na kształtowanie cen wody i ścieków, radni juz mniej, a za to mieszkaćy więcej, bo to oni wybierają burmistrza, który wybiera Radę Nadzorczą i jednoosobowo , w imieniu Gminy jest jej właścicielem. Ale nie o to mi chodzi. Nadchodzi ostatni kwartał tego roku i pozostaje pytanie czy będą podwyzki wody, ścieków, czy nie! Prezes przygotowuje właściwe dokumenty do tego, i przekazuje je do zaopinowania burmistrzowi, a ten na forum Rady. Żeby to weszło od Nowego Roku, to działania te  musża być juz prowadzone. Okazja do tego jest wyśmiewita. Zrobiliśmy kanalizację na Żędowice i Kielcze, wzieliśmy kredyt i teraz trzeba go spłacać. Racja. ale.. zapomina się, że np. kredyt był np. na 4,5 mln, z czego był zwrot środków zewnętrznych np. 2,5, więc kredytu do spłacenia zostaje 2 mln zł. a nie 4,5 mln. Spłacamy to my wszyscy za podwyżką  wody (myslę ze  te 2,5, a nie 4,5 ml)  co dalej?, Logicznie  powinnismy wrócić do starej ceny ale,czy tak się dzieje ? Jeżeli nie, to ta podwyzka powinna pracować na kredytowanie nastepnej inwestycji, ale czy tak jest? Myślę, że nie. Będzie nastepna inwestycja, to i bedzie nastepna podwyżka. Myślę, że duzo do powiedzenia w tej sprawie miałby Przwodniczący Rady, ale...i tu wg mnie jest problem. Albo brakuje chęci, albo wiedzy i przygotowania w tym zakresie. Sprawując tak poważną funkcję z wyboru nie jest się na wszystko przygotowanym merytorcznie, więc co pozostaje - samokształcenie, bo w koncu dostaje się ponad 1.000 zł miesięcznie ryczałtu. Będąc prawie dziennie w Gminie, może by tak warto odwiedzić pobliska bibliotekę i coś na ten temat poczytać. Zostałeś Pan wybrany przez mieszkańców, aby reprezentować ich intersy w Gminie to pokaż Pan wreszcie na czym polega sprawowanie władzy uchwałodawczej od wykonawczej, bo mam wrażenie, że tak nie jest

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Wrzesień, 2016 - 09:59

Jakie przełożenie ma gmina to widać. Nawet nie zadaje sobie trudu aby sprawdzić czy proponowana cena nie jest zbyt wysoka i ma przełożenie w rzeczywistych kosztach.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Wrzesień, 2016 - 09:58

W Tarnowskich Górach wodociągi są prywatne - cena wody + ścieków - prawie 16 zł.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Wrzesień, 2016 - 10:59

Nie obchodzą - tylko jak się okazuje prywatny dostawca nie zawsze gwarantuje niskich cen. Raczej zawsze będzie chciał wysokich cen!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Wrzesień, 2016 - 11:28

Już kiedyś straszono że jak prezesowi obniża pensję to spółka upadnie. Prezes się już kilka razy zmienił a spółka dalej istnieje. Tak samo teraz przyda się jakaś konkurencja na uslugi konkurencji.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Wrzesień, 2016 - 19:52

Dziwię się mieszkańcom zidlongów dlaczego tak siedzą cicho w tej sprawie, Ludzie napiszcie pismo i niech się każdy z was podpisze. Pismo do urzędu i rady gminy. Niech się ustosunkują do tego problemu. Musicie działać a nie siedzieć z założonymi rękami nikt tego za was nie zrobi.

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Wrzesień, 2016 - 13:36

Jaka prywatna!!! To jest spółka z o.o podobnie jak Zaw-Kom, a nazywa się Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp.z o.o.Weź pod uwagę warunki geologiczne i drogowe do budowy sieci na Górnym Śląsku a w Zawadzkiem-jest różnica.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Wrzesień, 2016 - 10:08

Niech pieniądze z opłat za wodę, ścieki, wywóz śmieci idą na tą działalność a nie na podwyżki dla pracowników i sponsorowanie różnych działań i stowarzyszeń zewnętrznych nie związanych z działalnością spółki. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Wrzesień, 2016 - 13:45

Jakby to miało iść w takim kierunku, to za niedługo się to okaże, to faktycznie trzeba by pomyslec o jakiś kompetencjach dla działań ze strony Przewodniczącego Rady. Ja wiem lata leca, brak chęci na dalsze dokształcenie powoduje, że człowiek nie nadąża, ale skoro się pobiera co pierwszego kasę to trzeba na nia zarobić. Też mam wrażenie, że nie za bardzo P. Przewodniczący się wczuwa w rolę osoby biorącej udział w pracach uchwałodawczych.Więcej go widzę w gronie władzy wykonawczej, idącej krok w krok, 1/2 metra za nią, jak bym oglądał przegląd wojska przez dowódcę, idącego w asyście z-cy. Źle to wróży. Co wybory, to inny kolor flagi na maszcie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Wrzesień, 2016 - 13:58

Słusznie pisze smok na forum zawadzkiego, że przekaz jaki idzie z Urzędy na zapytania jest mało czytelny dla czytających, że np - przepis taki.., patarz załacznik nr... itp. jakby tego nie szło napisać w 2 zdaniach jezykiem ludzikim-czytelnym. Jeżeli się tak dzieje, a dzieje to ma równiez przełożenie na radnych, nie rozumieja większości przywoływanych przepisów i ręka idzie w góre.Nikt (lub prawie nikt) nie zadaje pytań pomocniczych w takim temacie, bo nie wie, czy też nie zapoznał się wczesniej z przepisami, bo takiego wymogu nie ma i takim sposobem leci to wszystko do przodu razem z dietami

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Wrzesień, 2016 - 14:24

Jakbyś był na emeryturze i dostawał systematycznie co pierwszego po 1 tyś zł na konto,to byś dodatkowo ćwiczył umysł? Przestań

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Wrzesień, 2016 - 17:59

Jak wam nie wstyd tak żałować tych marnych 1000 zł dla starszego człowieka. Postawcie się w jego sytuacji.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Wrzesień, 2016 - 05:37

Jak uważasz, że sie czepiamy tego starszego pana i chcesz dać ze swoich te 1.000 zł, to proszę bardzo. JaK na razie bierze moje , twoje i innych, nasze więc mogę oczekiwać od niego, aby realizował to co się zobowiązał do realizacji przed wyborami. W tym wieku juz się nie jest wszystkowiedzącym, jest się wygodnym, tak więc za słuszne uważam uwagi zawarte wczesniej

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Wrzesień, 2016 - 06:26

No no widać gołym okiem że jak się porusza temat Zawkomu no to na forum robi sie gęsto,widocznie mieszkańców ten temat bardzo interesuje 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Wrzesień, 2016 - 07:40

Dziwisz się. Każdego obchodzą jak są wydawane jego pieniądze. Każdy z nas płaci drogo za wodę. A spółka zamiast inwestować w sieć wodociągową sama przejada te pieniądze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Wrzesień, 2016 - 12:28

O właśnie tu widać głos rozsądku musicie pamietać że wszystko co państwowe zawsze bedzie drożej kosztować zawsze bedzie źle nie dobrze wiecznie mało. To samo jest z urzędami których jest co raz więcej a to wszystko niestety kosztuje,oczywiście z naszych podatków. Zawkom to bardzo podobna sytuacja jak z kopalniami muszą być debile tacy jak my którzy pracują na tych wiecznie niezadowolonych. Żeby w tym kraju i gmine było lepiej czyli więcej kasy trzeba odchudzić to państwo od zbędnych wydatków tylko kto to ma zrobić jak dla polityków to jest urzędniczy elektorat 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Wrzesień, 2016 - 17:57

Mój kolega robi we zawkomie i często gada jakie mają imprezy robione przez firmę spływy kajakowe, bankiety kilka razy do roku

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Wrzesień, 2016 - 12:18

coś jest na rzeczy, wszyskie takie imprezy nie są w Zawadzkim tylko gdzieś poza. Czego się obawiają? że ludzie się dowiedzą jak się wykorzystuje pieniądze z naszych opłat

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Wrzesień, 2016 - 20:04

Myślę, że chyba wie, że jest jednoosobowym właścicielem w imieniu Gminy. Czy wie o tym Przewodniczący, tego nie wiem. Po działaniach mam wrażenie, że nie za bardzo czuje blusa w tym zakresie,

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Wrzesień, 2016 - 22:57

Ale sto lat nikt nie potrafi jak Pan Przewodniczacy zaspiewac. Dlatego z zazdrosci tak go nie lubicie.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Wrzesień, 2016 - 10:08

a tak z innej beczki jak dlługo jeszcze trzeba czekać na ciepłe kaloryfery zaś władza i zawkom robi łaskę że zaczną grzać czy może sezon ich zaskoczył 

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Wrzesień, 2016 - 10:48

Nie narzekajcie. A wam się wydaje że takie palenie jest proste? trzeba drzewo składać i węgiel. Ktoś to musi zrobić. A potem jeszcze w nocy trzeba pilnować żeby nie zgasło.

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Wrzesień, 2016 - 10:09

to fakt zimno w mieszkaniach jak cholera ale co roku jest ten sam problem jak ktoś nie chce to niech zakręca

 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 26 Wrzesień, 2016 - 14:02

nie rozumiem tego cały rok płaci się cięzżkie pieniądze za ogrzewanie a oni jeszcze łaskę robią jest zimno trzeba grzać i nie ma  tłumaczenia 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Wrzesień, 2016 - 08:17

zawkom jak zwykle myślał że zima zacznie się w styczniu co robią pół roku  że nie umieją przygotować kotłowni do rozruchu tylko za jakieś błędy paru nieudaczników wszyscy marzną

 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Wrzesień, 2016 - 10:03

ZZa Morysa nie było takich problemów???Od kiedy mieszkasz w awadzkiem? Takie problemy były również a nawet pezedewszystkim za Morysa-nachodziłem się do niego jak ...,a jedynie o mówił ,że decyzje podejmuje JB,i to na sugestie prezesa SM.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 27 Wrzesień, 2016 - 10:15

burmistrz mądry bo sobie nahajcuje a inni zależni od ich decyzji niech marzną

 

Portret użytkownika Czytelnik