fbpx Nowy plac zabaw dla najmłodszych | Strzelec Opolski

Nowy plac zabaw dla najmłodszych

Nowy plac zabaw dla najmłodszych

Artykuły : 
Numer wydania: 
Od tygodnia przy przedszkolu numer 10 na ul. Asnyka w Strzelcach stoją nowe huśtawki, koniki, domek ze zjeżdżalnią i piaskownica. Po świętach ten nowy plac zabaw będzie ogólnodostępny dla rodzin z dziećmi do lat 7.

- Tuż przy przedszkolu był teren, który należał do gminy, ale przez lata był niezagospodarowany - mówi Grażyna Kutek, dyrektorka przedszkola. - Za 62 tysiące złotych całość została ogrodzona, zrekultywowana, wyrównana i zasiana została trawa. W ostatnim tygodniu marca na placu ustawiono 5 huśtawek, 2 koniki, piaskownicę i domek z ruchomymi mostkami i zjeżdżalnią. Urządzenia kosztowały 20 tysięcy, 5 tysięcy dała na ten cel Spółdzielnia Mieszkaniowa.

- Gdy wszystko przygotujemy, po świętach wielkanocnych, z placu zabaw będą mogły korzystać nie tylko przedszkolaki, ale również rodziny z dziećmi do lat 7 - mówi Grażyna Kutek. - Dla rodzin plac będzie otwarty codziennie po godzinie 16:30, czyli po pracy przedszkola, oraz w weekendy.

Wejście na plac zabaw znajduje się przy głównych drzwiach przedszkola. Cały teren będzie monitorowany przez noc

- Chcemy mieć pewność, że plac przeznaczony dla najmłodszych nie będzie zaśmiecany czy dewastowany - tłumaczy dyrektorka przedszkola.

Budowa placu zabaw to kolejny etap działań mających poprawić wizerunek tej części miasta. W lipcu ubiegłego roku gmina, inwestując 44 tysiące, wykonała nową drogę dojazdową do przedszkola, co nieco unormowało chaos komunikacyjny w tym rejonie.

POS

Komentarze

Portret użytkownika DADA
Wysłane przez DADA (niezweryfikowany) w 9 Kwiecień, 2014 - 09:29

"W lipcu ubiegłego roku gmina, inwestując 44 tysiące, wykonała nową drogę dojazdową do przedszkola, co nieco unormowało chaos komunikacyjny w tym rejonie "

No nie badzmy smieszni, co wykonano? wylozono 50 metrow kostki brukowej i to na terenie przedszkola do nowych drzwi. Droga dojazdowa na ul Asnka miedzy blokami dalej usiana jest wyrwami i nierównościami, rano i popołudniu szturm aut blokuje cała ulice , brak miejsc parkingowych, brak możliwosci bezpiecznej nawrotki aut, ów droga jest tak wąska ,że dwa auta się nie miną.
Może POS najpierw uda się na miejsce posiedzi i zobaczy co się dzieje w godzinach odbioru dzieci i zrobi zdjęcia ów tej drogi i przemyśli jak rozwiązano ten problem nikomu nie potrzebnej inwestycji.

Portret użytkownika  Asnyk
Wysłane przez Asnyk (niezweryfikowany) w 9 Kwiecień, 2014 - 11:05

W takim razie należało by zapytać pana burmistrza -w jaki sposób rozliczono kwote 44000zł.

Portret użytkownika ASNYK 2
Wysłane przez ASNYK 2 (niezweryfikowany) w 9 Kwiecień, 2014 - 14:17

Czyli 44 tysiace poszły wylacznie na tą nowa droge ?
Hahahahah śmiech na sali

Odpowiedz