fbpx Nowy inwestor za rogiem | Strzelec Opolski

Nowy inwestor za rogiem

Nowy inwestor za rogiem

Artykuły : 
Numer wydania: 

Pięciohektarową działką przy ul. Polskiej w strefie gospodarczej gminy Ujazd interesuje się nowy inwestor.

 

- Jest to lokalizacja przy samej autostradzie, za siedzibą Ify, przy małym rondzie - zdradza burmistrz Tadeusz Kauch. - Odbyło się już kilka spotkań z inwestorem, reprezentuje on polski kapitał. Ma pomysł na innowacyjne przedsięwzięcie. Chce w 100% wykorzystywać energię naturalną do produkcji prowadzonej w swoim zakładzie. Będzie bazować na ogniwach fotowoltaicznych, turbinach wiatrowych (kręcących się „walcach”) oraz wykorzysta ciepło pozyskane w trakcie produkcji. Na finansowanie biznesu ma zamiar ubiegać się o środki zewnętrzne z puli na innowacje.

 

W zakładzie mają być przetwarzane i kostkowane elementy pozostałe po produkcji okien plastikowych.

 

- W efekcie powstanie granulat do nowej produkcji elementów plastikowych. Będzie go można podgrzać i odpowiednio uformować - naświetla burmistrz. - Wszystko zostanie zabezpieczone decyzją środowiskową. Nie ma obaw, by działalność zakładu była uciążliwa dla otoczenia - podkreśla.

 

Nowy inwestor zamierza zakupić działkę od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do połowy roku transakcja powinna dojść do skutku, w drugiej połowie być może ruszy budowa zakładu. Docelowo ma tu powstać ok. 50 nowych miejsc pracy.

 

Jak informuje burmistrz, pojawił się też drugi inwestor, który jest zainteresowany terenami przy ul. Europejskiej obok Mubei lub działką za Tru-Flexem przy ul. Amerykańskiej.

 

- W przypadku tej inwestycji mam jednak wątpliwości co do jej oddziaływania na środowisko, dlatego zanim przystąpimy do negocjacji gmina zleci przeprowadzenie ekspertyz wpływu na środowisko - dodaje Kauch.

 

JK

 

 

 

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Święto pań w Ujeździe
Środki na siłownie i place zabaw
PSZOK coraz bliżej
Sto psów na utrzymaniu
Wesoło w Sieroniowicach
Moja sowa

Odpowiedz