Nowy biznes w Zawadzkiem

Nowy biznes w Zawadzkiem

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zakończyły się trzy przetargi na sprzedaż nieruchomości będących własnością gminy Zawadzkie. Dwa z nich zakończyły się pomyślnie i gminny budżet zostanie zasilony wkrótce kwotą 308 050 zł.

25 250 zł to cena, jaką zdecydowało się zapłacić małżeństwo z Żędowic za zakup działki przy ul. Powstańców Śląskich w tejże wiosce. Teren został zakupiony w celu poprawienia warunków zagospodarowania sąsiedniej nieruchomości.

Za 282 800 sprzedano po wielu próbach działkę, na której stoi dawna poczekalnia PKS w Zawadzkiem wraz z przylegającymi do niej terenami pomiędzy ulicami Opolską i Waryńskiego. Na zakup zdecydował się prywatny przedsiębiorca z terenu gminy - Jerzy Gajda, który wraz z żoną chce w tym miejscu otworzyć salę zabaw dla dzieci z możliwością pozostawienia malucha pod profesjonalną opieką na kilka popołudniowych godzin.

- Znamy ten problem z własnego doświadczenia: czasem rodzice muszą popołudniami coś załatwić, a nie mają z kim zostawić potomstwa, chcemy wyjść na przeciw tym potrzebom - tłumaczy Gajda. - W ciągu miesiąca powinny ruszyć prace adaptacyjne w budynku, jeśli tylko uda nam się załatwić wszystkie pozwolenia, sala powinna zostać otwarta jesienią.

W obu przetargach ogłaszanych przez gminę do urzędu wpłynęło po jednej ofercie osób zainteresowanych, podpisanie umów notarialnych przewidziano na 29 marca.

Nie udało się sprzedać tzw. domu nauczyciela w Kielczy. Pomimo obniżenia ceny nadal nie znalazł się chętny na zabytek. Burmistrz Mariusz Stachowski zapowiada, że podejmowane będą kolejne próby zbycia nieruchomości.

W bieżącym roku gmina planuje także rozpocząć sprzedaż działek pod zabudowę jednorodzinną przy ulicy Paderewskiego w Zawadzkiem. Trwają tam ostatnie prace związane z uzbrojeniem terenu. Następnie musi zostać przeprowadzona wycena parceli. Przetargi powinny zostać ogłoszone w drugiej połowie 2017 roku.

MM

W wydaniu papierowym przeczytasz także: 
Kot to specyficzne zwierzę...
Śmieci drożeją, co robić?
Trwają poszukiwania dyrektora
Na zimno na Torowej

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Marzec, 2017 - 09:25

Ciekawe na jaki cel zostaną przeznaczone pozyskane środki finansowe? Myślę, że nie na  Centrum Przesiadkowe, czy tez podobne pomysły

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Marzec, 2017 - 10:09

Te środki finansowe zostały już wydane. Burmistrz założył pozyskanie 800 tys.zł ze sprzedaży. Jeszcze mu brakuje prawie 500 żeby zrealizować to co założył w budżecie gminy na 2017 rok.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Marzec, 2017 - 09:37

Zadajemy sobie pytanie czy potrzebna nam inwestycja pod nazwą ,centrum przesiadkowe?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Marzec, 2017 - 12:03

Nikt na nią nie czeka ,no chyba tylko ty- na szczęście zrezygnowano z niej! Najważniejszy neews jest taki ,że ten nieudacznik będzie ostatnią kadencję!!! Nie lubię PIS-u ,ale za to brawa.

Portret użytkownika Kuna
Wysłane przez Kuna (niezweryfikowany) w 21 Marzec, 2017 - 18:25

Niech sie biora za kanalizacje w kielczy a nie jakies pierdoly w glowie!!!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Marzec, 2017 - 21:41

Nie ma kasy na kanalizacje w Kielczy a z drugiej strony sie ciesz jak jej nie bedzie to zaoszczędzisz 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Marzec, 2017 - 22:02

A niby jak zaoszczędzę??? Gdy będą robić jak kredyty podrożeją, wtedy zaoszczędzę? Teraz jest najlepszy czas na inwestycje, no chyba ,że uważasz ,że kielczanie nie muszą mieć kanalizacji, bo ty już masz... a co cię obchodzą inni!

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Marzec, 2017 - 13:00

Przecież tak chwalony i znany z kanalizacji w Kielczy zrobił już ją w Kielczy, a teraz okazuje się jednak nie zrobił. Jak to jest w końcu?

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 22 Marzec, 2017 - 19:38

"Przecież tak chwalony i znany z kanalizacji w Kielczy zrobił już ją w Kielczy, a teraz okazuje się jednak nie zrobił. Jak to jest w końcu?" Ty udajesz idiotę czy nim jesteś? Nie wiesz na ile zadań podzielono kanalizację w Kielczy i który etap zkończono?Nie wiesz ,że te zadania (podobnie jak w Zawadzkiem i Żędowicach) były zadaniami inwestycyjnymi Zaw-Komu, na które pozyskiwali fundusze zewnetrzne. Nie wiesz tego? Boś idiotą jest i basta...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 21 Marzec, 2017 - 19:56

Nie bardzo rozumie czy artykuł ma cel informacyjny czy raczej jest w formie hymnu pochwalnego dla władzy.To są dla całej gminy gównine pieniądze z tej sprzedaży na morze potrzeb które ta gmina ma,jakby ściągneli nowego iwestora tak jak to robią sąsiednie gminy to ok ale tu nie ma się czym chwalić,super że znależli się ludzie którzy będą chcieli zainwestować w tym coraz bardziej smutnym mieście i z całego serca im dobrze życzę.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Marzec, 2017 - 12:48

Wiosnę już mamy. Ani się obejrzymy i będzie lato i rozpoczną się ferie. Gdzie więc w tym roku mamy sie kapać, gdzie wypoczywać nad wodą, gdzie jest ten basen, gdzie nasze starsze dzieci mają pójść nad wodę. Przecież basen na Powstańców powinien być dawno zamknięty. Parę dni żur się robi z wody, który następnie spuszczanyjest razem z chemią do kanału. Kto za to odpowiada, dlaczego nic się nie robi w tym kierunku. Popatrzmy na Dobrodzień (basen kryty), Krupski Młyn (fany basen odkryty, takie Chrząstowice, Gogolin itp. a nam w głowie jakieś centra. Może by tak p. burmistrz i rada podała w kilku pkt co on takiego wymiernego zrobił za tej kadencji?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 23 Marzec, 2017 - 12:55

Ja bym chciał, aby pokazano wycenę inwestycji pod nazwą "przygotowanie działek budowlanych do sprzedaży na Paderewskiego" ile szacuje się za nie uzyskać, a ile nas to kosztowało. Zobaczymy jaki to będzie ''biznes", czy aby na wyzerowanie tego starczy pieniędzy ze sprzedaży podanej w artykule? Komu sie zrobi ew. prezenty.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Marzec, 2017 - 11:44

Ptaki ćwierkają, że 80% dróg gminnych w całej gminie Zawadzkie jest w tragicznym. To bilans dwóch lat kadencji teraźniejszej rady jak również poprzedniej i teraźniejszego, jak i byłego burmistrza. Warto to przeanalizować i wyciągnąć daleko idące wnioski na przyszłość.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Marzec, 2017 - 17:39

Ja pier.......lę aleś człowieku Amerykę odkrył bu hahahaha te drogi wołają o pomstę do nieba już z 15 lat albo i lepiej.Dzisiaj jechałem z roboty i co zobaczyłem jak panowie drogowcy lepią łopatą(Polska metoda) dziury na drodze Żędowice-Barut,myślałem że to już przeszłość ale jednak nie,co tu jest grane kiedy te dziadostwo się skończy? Chyba nigdy bo Polak to taki ciulaty gospodarz i tyle.amen.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 24 Marzec, 2017 - 20:02

Masz rację co do drogi Żędowice - Barut, jednak w moim komentarzu pisałem o drogach Gminnych, a ta droga wspomniana przez Ciebie jest, jeśli się nie mylę drogą Powiatową.

Jednak masz rację, że i ta droga wymaga nie tylko naprawy a także gruntownej przeróbki, choćby zmiany nawierzchni w samych Żędowicach, chodzi o tą paskudną prehistoryczną kostkę brukową która pamięta nie tylko "Ujka Adika".

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 25 Marzec, 2017 - 18:56

Panowie ta niby kostka to zabytek,i konserwator zabytków nie da zgody na jej usunięcie.

Odpowiedz