fbpx Nowe łóżka i sprzęt za miliony | Strzelec Opolski

Nowe łóżka i sprzęt za miliony

Nowe łóżka i sprzęt za miliony

Artykuły : 
Numer wydania: 

Zakończył się remont Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Powiatowym w Strzelcach Opolskich. Placówka wzbogaciła się o 7 nowych łóżek, zakupiono także sprzęt m.in. na blok operacyjny z salą wybudzeń i na salę cięć cesarskich. Całość inwestycji warta jest około 4,8 mln złotych, z czego 3,6 mln to dofinansowanie z Unii Europejskiej, około 700 tys. zł. dał powiat, a reszta to środki własne szpitala. W środę, 4 lipca, miało miejsce uroczyste otwarcie oddziału.

 

- To była bardzo ważna i długo wyczekiwana inwestycja dla naszego szpitala - mówi Beata Czempiel, dyrektor szpitala powiatowego.

 

- Ten oddział bardzo się zmienił. Zmieniła się kubatura sal, bo w tej chwili jest jedna duża sala sześciołóżkowa. Z jednego punktu pielęgniarki mogą obserwować praktycznie wszystkich pacjentów. Jest też izolatka dla osób zakaźnych, bo tacy też czasem do nas trafiają. Znajdujący się w niej pacjent jest zabezpieczony epidemiologicznie, pozostali również – opowiada Zbigniew Brachaczek, ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. - To jeden z ważniejszych oddziałów w szpitalu, bo tutaj leżą najciężej chorzy pacjenci, trafiający ze wszystkich oddziałów, z wypadków, z innych oddziałów w województwie opolskim, czasem nawet z województw ościennych – dodaje.

 

Jak podkreśla dyrektor szpitala, strzelecka placówka jest bardzo ważnym miejscem i wyróżnia się na tle pozostałych szpitali powiatowych.

 

- Jesteśmy jedynym szpitalem w powiecie, a to co nas wyróżnia spośród pozostałych szpitali powiatowych to właśnie to, że mamy OIOM, bo takich oddziałów jest tylko kilka na Opolszczyźnie. Mamy też szpitalny oddział ratunkowy. Dodatkowo wyróżnia nas też drugi stopień referencyjności oddziału ginekologiczno-położniczego. Także niby szpital powiatowy, ale jednak wyższej klasy - dodaje z uśmiechem Beata Czempiel.

 

W szpitalu obecnie remontowany jest oddział położniczy i noworodków, później odbędzie się także remont pracowni endoskopii.

 

JG

 

 

 

Komentarze

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Lipiec, 2018 - 10:40

Gdyby nie ta UNIA EUROPEJSKA, to bysmy nie mieli na sprzęt sprecjalistyczny w szpitalu.....a PiS opluwa tą Unię.

3.6 miliona dala UE a Polska 1.2..........wstyd.... 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 10 Lipiec, 2018 - 17:47

i tzeba dodać że gównie pieniądze unijne to Niemieckie Euro takie są fakty a chłopaki i dziewczyny z PISu na Niemców plują ale kasę biorą bo im się należy 

Portret użytkownika alf
Wysłane przez alf (niezweryfikowany) w 10 Lipiec, 2018 - 19:29

I masz racje co do gównianej wartosci  euro i UE. Toz komuna w nowej postaci (nawet z komisarzami, jak w owym pażdzierniku 1917) do ktorej matolku tesknisz..

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Lipiec, 2018 - 17:06

Twoi przywódcy partyjni są na najlepszej drodze do tego za czym ty właśnie tęsknisz pisząc: Toz komuna w nowej postaci (nawet z komisarzami, jak w owym pażdzierniku 1917) do ktorej matolku tesknisz.. My, porządni obywatele, do tego nie dopuścimy... Przekonasz się już jesienią tego roku.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Lipiec, 2018 - 19:45

.  .my  porądni  obywatele .. '' jesienią TEGO roku ''     .. oświadczamy że  skończymy z ANALFABETYZMEM 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Lipiec, 2018 - 08:45

PiS zaciągnął kredyty w bankach, aby przekupić ludzi podczas wyborów programem 500+. Na Ochronę Zdrowia płaci Unia Europejska. Co będzie jak Unia pieniądze z UE i kredytów się skończą?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Lipiec, 2018 - 14:15

..od  niermieckiego podatnika ???   .. pierwsze słyszę   aby  niemiec   cokolwiek komukol;wiek   dał  ZA DARMO 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Lipiec, 2018 - 15:50

To myj częściej uszy albo lecz słuch. Niemiec to brzmi dumnie, natomiast niemiec obraźliwie. Jednak czego oczekiwać od  niedouczonego i powolnego w myśleniu. patrioty. 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Lipiec, 2018 - 17:25

Nie umiesz sobie tego wyobrazić? Dlatego nie umiesz, bo TY byś nikomu NICZEGO nie dał za darmo.

Dla twojej wiadomości Polska teraz otrzymuje pieniądze za darmo. Za dziesięć lat polska będzie płaciła i oddawała za darmo na nowe biedne kraje UE, takie jak Macedonia czy Mołdawia.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Lipiec, 2018 - 21:54

.. niemcy to brzmi  dumnie ''? ...  jest to   nacja  znienawidzona w  najdalszych zakątkach świata ..  wskaż DURNIU  jeden kraj   który  ..kocha niemców  ... miloscią szczera ?   

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 13 Lipiec, 2018 - 11:03

"Miłością szczerą" to sobie możesz kochać swojego prezesa - ojca narodu. Wydaje mi się natomiast, że Niemcom nie zależy wcale na tym aby byli kochani. Chcą tylko aby ich szanowano i poważano w świecie. Mają zresztą, biorąc pod uwagę ich potencjał gospodarczy i ekonomiczny oraz znaczenie polityczne,  do tego pełne prawo. Jako kwalifikowany dureń podaję ci kraj, w którym Niemców się kocha - to San Escobar odkryty kilka miesięcy temu przez klasyka Witolda W.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Lipiec, 2018 - 06:42

Słuchaj analfabeto nikt nie kazał nam do uni czyli nomen omen kolchozu wchodzić na siłę więc teraz nie narzekajcie malkontenci co chcieliście to macie pus też sam się nie wybrał ehh my Polacy duracy.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Lipiec, 2018 - 12:02

Wykaż, co nie tak powiedziałem? Wszystko jest zgodne z prawda! 

Rzad wydaje więcej niż ma, wiec deficyt rósnie. Jak nie ma kasy, to albo się idzie po kredyt albo podnosi podatki...

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Lipiec, 2018 - 13:32

....... albo poprawia sciagalność podatków i w końcu pierwszy raz w historii daje ludziom uczciwe pieniądze na dzieci co oczywiście wszystkich boli. 

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Lipiec, 2018 - 14:14

 ...jeżeli poprawia się ściągalność podatków ,to dlaczego wzrost z Vat był na poziomie 2,8% czyili taki jak wzrost  PKB ( dane MF za 2016) natomiast do planowych  wpływów z VAT zabrakło ok 26mld.-oficjalne dane z MF.Kto kogo "czaruje"?? Dlaczego zadłużenie Skarbu Państwa cały czs oscyluje na poziomie +- 1 bln.????

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Lipiec, 2018 - 20:02

..   niewykształcony  motloch  ..nie lubi zadawać pytań   ..a   ludzie kumaci  zadaja pytania   na które  interlokutorzy nie bardzo  wiedzą  ...co z tym fantem  zrobić ..

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Lipiec, 2018 - 20:51

Jeżeli dałeś mi pozwolenie na zadawanie pytań,to zadam kolejne( nie liczę na Twoją odpowiedź)-dlaczego zadłużenie sktora finansów publicznych tzw. PDP wzrósł w I kw.2018 o ponad 27 mld .w stosunku do 2017 roku? Wiesz skąd idą pieniądze na 500+?

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Lipiec, 2018 - 19:51

   daje  ludziom pieniądze [  UCZCIWIE POŻYCZONE]    na dzieci ...aby  wnuki  i pra wnuki  tych dziecik spłacały tą pożyczkę ...myśl  ANALFABETO ..to nie boli 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Lipiec, 2018 - 04:02

Suma smarurum jednak to te nieszczęsne 500 zł was tak boli.Taka dyskusja to żadna dyskusja zwróćcie uwagę że nawet opozycja przyznała po czasie że to jednak dobra droga .

Portret użytkownika czytelnik
Wysłane przez czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Lipiec, 2018 - 07:35

Suma sumarum nie chodzi o nieszczęsne 500+,tylko o ideologię stworzoną przez rzą d w tej sprawie tylko w celu dojścia do władzy..Ja w swoim budżecie domowym też mogę dać kasę każdemy dziecku( notabene hasło PIS było "wszystkie dzieci nasze są ...a co z pierwszym dzieciem nie"nasze"???) nawet nie mając na to funduszy ,a martwić się będę później .....może umrę i innych to będzie problem.Zauważyłes może jak zostają "wyciągane" z kieszeni podatników pieniądze- wzrost inflacji ,podatek bankowy ,opłata paliwowa etc. Odpowiedz tylko na jedno pytanie dlaczego pierwsze dziecka nie otrzymuje 500+?????Jest gorsze od innych?

Portret użytkownika Skinny
Wysłane przez Skinny (niezweryfikowany) w 16 Lipiec, 2018 - 09:01

To nie dziecko dostaje pieniadze z funduszu 500+ tylko rodzic na jego utrzymanie. Utrzymac jedno dziecko jest rzecz jasna prosciej niz dwoje dzieci i wiecej. Wg. Min. Fin. pomoc jest konieczna od drugiego dziecka (ja mysle, ze braklo funduszy i trzeba bylo uciac gdzies wydatki).

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Lipiec, 2018 - 16:58

Czytelniku z 13:32! Pamiętaj, że tzw. poprawa sciągalności VAT miała charakter incydentalny chociaż jest to bezsprzecznie spore aczkolwiek jednorazowe osiągnięcie "dobrej zmiany". Nie można tego wskaźnika poprawiać jednak corocznie gdyż takie dążenie jest absurdalne i niewykonalne. Saldo VAT było niedawno dodatnie w dużej mierze również dlatego, że część przedsiębiorców nie skorzystała z możliwości zwrotu części zapłaconego wcześnie podatku. Dlaczego? To wymaga dłuższego wywodu... Dalszy wzrost wpływów z podatków uzależniony jest (i będzie) od wzrostu PKB. Argument twojego adwersarza z godziny 14:14 jest jak najbardziej racjonalny.

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Lipiec, 2018 - 17:03

Zamiast pisać dyrdymaly wpisz sobie w wujka Googla licznik długu publicznego Leszka Balcerowicza. Poczytaj jak kształtował się nasz dług i jak to się ma w innych państwach  (bogatych panstwach)

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 11 Lipiec, 2018 - 19:57

   chcesz porównac Polskę do   dłużnika    typu   USA , Niemcy czy  do  dlużnika typu  Wenezuela ..  bliżej nam do Wenezueli 

Portret użytkownika Czytelnik
Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Lipiec, 2018 - 08:06

 

WSTYD, że naszego kraju nie stać na budowę szpitali... i że Unia Europejska musi fundować Polsce szpitale w Polsce, bo nas nie stać....!

 

  Portret użytkownika Czytelnik
  Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 12 Lipiec, 2018 - 10:45

  Przecież ta ekipa nie zna pojęcia "wstyd". Potrafią tylko wszystkich dookoła pouczać a jak im silniejszy (ostatnio Izrael i USA) coś każe to kulą ogon pod siebie i migiem zmieniają ustawę o IPN. Boso ale w ostrogach...

  Portret użytkownika Małgorzata-rt5
  Wysłane przez Małgorzata-rt5 (niezweryfikowany) w 27 Lipiec, 2018 - 12:32

  Gdyby nie ta Unia... to nie unia daje pieniądze. Te pieniądze są nasze. Tylko trafiają do nas okreżną drogą. Poza tym pieniądze płaconę przez Unię to rekompensata za otwarcie naszego rynku dla nich. Ich gospodarki są bardziej rozwinięte i dlatego mimo że więcej od nas zarabiają mogą taniej produkować. Polska na tym traci i dlatego Unia daje nam kase żeby wyrównać. Taki system jest wszędzie na świecie. Ale polacy jak to polscy nie rozumieją o co w tym chodzi i myślą że Unia nam za darmo pieniądze daje - jacy to oni są dobbrzy..

  Portret użytkownika Czytelnik
  Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 28 Lipiec, 2018 - 10:11

  Mam świadomość, że tzw. odporni na wiedzę, indoktrynowani  ponadto huraoptymistycznymi wieściami z wiadomych mediów, uwierzą niebawem, iż jesteśmy mocarstwem gospodarczym utrzymującym większość krajów UE. Trzeba jednak znać swoje miejsce w szeregu. Odrobinę skromności nie zaszkodzi.

  Portret użytkownika Czytelnik
  Wysłane przez Czytelnik (niezweryfikowany) w 29 Lipiec, 2018 - 12:07

  Nawet remont nie pomoże jak lekarze bardzo kiepscy . W rękach partaczy najlepsze urządzenia nie pomogą.

  Odpowiedz